konkreettista aikaan, kaikki on ollut pelkkää räksytystä tähän asti. Varsinkin vasurien ja demarien taholta, vihreätkin mukana.
Jälleen kerran taas nähdään mitä vasemmistolaiset ovat, kun ei päästä valtaan niin silloin ollaan katkeria haukkujia.
Jälleen kerran taas nähdään mitä vasemmistolaiset ovat, kun ei päästä valtaan niin silloin ollaan katkeria haukkujia.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko ymmärryksessä jotain vikaa, hallitus tekee kaikki päätökset, ei oppositio, idiootti!
Niin ja oppositio yrittää niitä torpata....vitun homo. Tai antaa vaihtoehtoja hallituksen linjauksille.
Oletko jo pistänyt kortesi kekoon Persujen homopatsashankkeen puolesta. Ties vaikka oppositiokin lähtee mukaan, byääääääää
Persujen historiallinen saavutus on jo se, että viherpunkit ja rkp eivät ole hallituksessä väsäämässä veronmaksajien verta kuppaavia lakeja.
Tuhannet kiitokset kaikille PS äänestäjille.
Hyvä saavutus,mutta kyllä minä äänestin persuja muista syistä jotka ei taida toteutua.Tämä tietää paluuta vanhaan seuraavissa vaaleissa pelkkä rkp ja vihervasemmisto ulos ei mulle riitä.
eihän ne hallituksessakaan saaneet mitään aikaan.
Siis, Mitä tarkoittaa 'räksytys' tässä asiassa? Viestinne menisi paremmin ymmärrykseen jos jätätte turhat kiro- ym täytesanat pois. Tutkijat ovat panneet merkille, että Persut ovat jatkaneet mjuiden arvostelua varsin epäkohteliain sanamuodoin. Voisiko joku valistaa heitä, että ei minuísterin arvovaltaan sovi muiden pilkkaaminen. Sellaista on nyt tullut esiin usealtakin persujen minittämäktä ministeriltä. Esoimerkiksi ulkoministeri Soini pilkkasi vihreiden ja RKP puolue-elinten kannanottoja julkisesti.
Erittäin epäkorrekstia käytöstä, koska ministerinvalassakin ilmaistaan koko Suomen puolesta toimia. Ja em järjestöt ovat laillisia maan organisaatioita, joiden päätökset ovat samoin. On eri asia, jos ja kunm joku 'toriparlamentin kannattaja' laukoo typeriä.
Aivan oma lukunsa on oikeus- ja oliko hän myös työministeri, jolta tullut useampi lapsus-lausahdus suustaan. Muistaakseni nimensä on Jari Lindström. ?
Toki arvostella saa ja pitääkin tuoda vaihtoehtoja esiin. Ovatko po puolueen ministerit ottaneet selvää, kunpi tyyli tuottaa parempia tuloksia? Itsekehu ja -pullistelu, vai asioihin perehtyminen ja oppimine, joista johtuu asialliset keskustelut ja ehdotukset?
Kun vaalien jälkeen olleet miltein kokoajan lomalla, loma loppuu vissiin syksyllä ja sitten on jo syysloma ja sen jälkeen joululoma, vaikeeta siinä on mitään aikaseksi saada kun ei pääse edes töihin kun pitää vaan lomailla ja jos töihin asti pääsee niin ollaan valiokunnissa tai maakunta matkoilla jossakin uuden paskahuusin avajaisissa.