Kuinka helvetin tyhmä pitää olla!? Ei tarvittu kovin kummoisia ennustajan taitoja että tämän näki jo siinä vaiheessa kun ensimmäisiä euroja kreikkaan syydettiin! Mitään ei tulla saamaan ikinä takaisin ja mitä enemmän sinne rahaa tungetaan, sitä suuremmat tappiot meille on tulossa! Jos kreikka ei ole tässä ajassa saanut asioitaan tuon paremmalle tolalle ja on yhä täysin riippuvainen muiden maiden rahoituksesta niin tämä on loputon tie!
Sanoinkin silloin aikanaan, että kun annat pikkusormen se vie koko käden ja siinä tilassa nyt ollaan!
Suomen kansa kärsii jo nyt suunnattomasti idioottien päättäjiensä tekosista, mutta että se kurjuus pitäisi vielä maksimoida syytämällä lisää rahaa sinne ja sekin lysti revitään oman maan köyhimpien selkänahasta! Katainen silloin selitti niin suu vaahdossa, että suomella ei ole varaa ottaa lamaa ja se "hirvittävä lama" tulee jos ei rahaa lainata kreikalle. Mitäs katainen sanoo nyt kun se "hirvittävä lama" tuli siltikin ja kreikkakin on pahemmissa vaikeuksissa kuin koskaan. Kalliiksi tuli idioottien päätökset! Suomen kansa maksaa kovan hinnan vielä monen sukupolven ajan tästä lystistä!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015070619991195_uu.shtml
Ei pennin jeniä enää kreikkaan!
PoliitikotVastuuseen
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733