Homoliittojen seuraus: saatana on tullut Suomeen.

saatanantulosuomeen

http://yle.fi/uutiset/seitseman_loukkaantunut_autokolarissa_mikkelissa_viitostiella/8135274

Kuten Karkkilan tapaus, jossa kuljettaja ajoi TAHALLAAN pain bussia, niin tällaisia saatanallisen hengen vallassa tehtyjä onnettomuuksia tulee ilmaantumaan yhä kiihtyvämmällä tahdilla. Järjettömät murhat, joissa surmataan itsensä lisäksi joukko muita, lisääntyvät räjähdysmäisesti. Suomi myi itsensä saatanalle hyväksyessään saatanan riivaamien kansalaistensa allekirjoittaman kansalaisaloitteen homoliitoista. Nyt alkaa Suomi kärsimään sen seurauksista, että sinetöi itsensä saatanalle.

5

260

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällaisia onnettomuuksia on ollut yhtä kauan kuin kaikella kansalla autojakin. Mitään kiihtyvää tahtia saati räjähdysmäisyyttä voidaan tuskin havaita. Liikenne on päinvastoin paljon turvallisempaa kuin viime vuosisadalla.

    • WikipediA

      Vuonna 1972 kuoli liikenteessä 1072 ihmistä. Vuonna 2013 kuoli liikenteessä 258 ihmistä.

    • MrJuha82outolintu

      Oikeastaan toisinpäin eli oikeanlainen rakastava Jumala on tullut Suomeen, koska sallii homot, jotka ovat kuitenkin ihmisiä siinä kuin me muutkin.

    • a---a

      Vastenmielisimpiä uskovaistyyppejä olette te muiden tragedioilla runkkaavat fundamentalistihörhöt. Kuka tahansa aivot omaava voi ampua jokaisen idioottimaisen ja paisutellun valeesi alas vasemmalla kädellään. Tosin jotenkin tuntuu ettei edes typerin fundamentalistihihhuli voisi kirjoittaa tuollaista. Taidat olla trolli.

    • UrbanLegends

      Homoliitoista? Ei Raamatun mukaan. Ennemmin yltäkylläisyydestä ja siitä, ettei autettu muita - vähän kuin Sodomassa. Mutta sehän ei ole niin kivaa. Silloinhan syy olisi ihan omassa niskassa, eikä jonkun muun - ai niin, mutta sehän on paatumusta eikä parannuksen tekemistä ja siitähän onkin tosiaan aina seurannut karmaiseva rangaistus. Liekö aina ennenkin syytelty muita ja unohdettu itse miettiä, mitä tuli tehtyä. Ehkä siksi Jeesuskin sanoi siitä hirrestä omassa simässä. Mukavaa kuitenkin, että on Jumala, joka kostaa syyllisille ja syyttömille yhtä lailla. Tulta ja tulikiveä vaan, jee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 67
      1295
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      88
      882
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      602
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      576
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe