Suomen vei Lipposen Paavo EMU:un

Suomessa ei OLLUT EMU:sta KANSANÄÄNESTYSTÄ!

Suomen vei Lipposen Paavo EMU:un ilman kansalta kysymistä VASTOIN perustuslakia. Ptlkäsi kansan sanovan EI.

Lipposelle oli Berluconi ja & lupailleet Euroopan presidentiksi pääsyä,

eikä Lipponen huomannut niiden naureskelevan takanapäin pilkallisesti.

Tämä on siitä sitten seurannut.
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Euroopan Unioni on sula mahdottomuus!


EU:ssa yksi viisas joukossa eli Ruotsi ottaa vastaan hyödyt EU:sta, mutta haitat jäävät muiden hoidettavaksi heidän oman tyhmyytensä takia (EURO-ja koko EMU- eli Euroopan Rahaliitto-hanke).

Tai onhan Englanti ja moni muukin ollut samalla tavalla viisas.

Ne eivät tulleet mukaan EUROon.

Äänestä

Ruotsalaiset TORJUIVAT kansanäänestyksessä euron liittymisen

Äänestä

Kansaa ei voinut laittaa vastuuseen noin tärkeästä päätöksestä sehän oli lipposen selitys siihen että kansanäänestystä ei missään nimessä järjestetä
Nyt on aiheellinen syy kysyä Lipposelta ja muilta että ketkä vastaavat euroon liittymisen jättiongelmista kyllä se on työttömäksi jäänyt kansa ja leikkausten kohteena olevat heikoimmat Lipposen kaasuputki on hänen oma riskinsä mutta siinäkin tuo fossiili ylitti kansanvallan ja kutsui venäjän suomen aluevesille

Äänestä
  • Kohta marssitaan, sanoo Päivi LIpponen(sd)?!

    Äänestä

Lipposen valtava kansansuosio perustui paljolti tuohon Pressanvaaleissa hänen huikea kannatuksensa mitattiin akkakaan ei enää päässyt edes eduskuntaan

Äänestä
  • Eduskunnan, veronmaksajille kalliiksi tuleva, eläkeläispariskunta. Voi viude!

    Äänestä

BÖÖ-SONTALÄJÄ lupasi Suomelle elintarvikeviraston, jos hänestä tulisi pääministeri.
No tuliko elintarvikevirasto kun SONTALÄJÄ oli pääministerinä?????

Äänestä

Ja itse menin monen muun mukana äänestämään KYLLÄ, koska luvattiin tupakan ja viinan hinnan tippuvan koska muista EU miasta saa niitä kantaa niin paljon kuin jaksaa itse.
Viinan hinta tippui kerralla kun ei maltettu sitä asteittain tiputtaa ja vedottiin ihmisten alkuhuumaa kun suomalaiset sankoin joukoin nauttivat eurooppalaisittain puistoissa ja kaduilla kohtuu hintaisista alkoholijuomista monenakin päivänä viikossa. :) Nyt on hinnat kovat ja ihmiset juvoat kallista viinaa komeroissaan pään ihan sekaisin. Olisikin kätevää laittaa alkoholi hinta takaisin missä se oli 2002-2004vuoden seutuvilla. Ihmisillä ei olisi tarve juoda niin sakaisin itseään. Mäyräkoira 7e muistaakseni tarjouksessa oli sopiva määrä päivässä eurooppaliseen piha maisteluun. :)

Äänestä

Oravan näköinen Esko Aho meidät johdatti EUhun. Sitten kun maamme hiihtäjät kärähti dopingista, Oravan näköinen Esko Aho pakeni USAhan opiskelemaan ettei tarttenu vastata kiusallisiin doping kysymyksiin vaikka olikin hiihtoliiton miehiä.

Äänestä

Lipposen pallihikikörmy ajoi meitä kaikkiin ytimiin Kävi vielä haukkumassa ruotsalaisetkin kun eivät itseään euroon työntäneet. Ei tullut Paavosta Euroopan kuningasta.

Äänestä
  • Limanuljaskainen pariskunta!

    Äänestä

paavon eun huippu viran kalastelussa meni oma valuutta pesuveden mukana.

Äänestä

Lipponen kilpailee Suomelle eniten vahinkoa aiheuttaneen sosialidemokraatin arvonimestä.
Siinä kisassa on paljon nimiä ja pitkältä ajalta. Näissä eu-oloissa tuhot ovat kyllä entistä pahempia ja pitkäaikaisia toisin kuin ennen eu-aikaa. Silloin voitiin vaalien jälkeen korjailla edellisten virheitä, nyt virheet ovat pysyviä kunnes koko eu hajoaa.

Äänestä

näin.

Äänestä

Lipposen Paavon päivänä kansa valitsisi äänestämällä poliitikoista saatanan tunarin kunakin vuonna.
Voittaja pitää itsestään piirtää EU mörön kuvan kansalle palkinnoksi.

Eduskuntaan korjauksen yhteydessä varattaisiin työhuone jossa vuoden tunari työskentelisi valinta vuotensa, ovessa lukisi saatanan tunarin työhuone ja yläpuolella hänen piirtämänsä kuva.

Äänestä
  • Saatnallinen mooses -ei muu kuin täysin pimeä tyyppi voi nimetä itsensä (ja muijansa) moosekseksi ja tyhmää Suomen kansaa johdattelevaksi yberihmiseksi!

    Äänestä

MItähän vastuuta tämä Lipposen Pate on kantanut?

Kaasuputkivastuuta kovalla konsulttipalkkiolla?

Äänestä

Paavo pelasti toverinsa Uffen pankkinsa ja tuomarien kynsistä käyttämällä juonikkaasti apurinaan Arja-tätiä. Paavon Kakkoshallitus loi Suomeen 300 000 uutta työpaikkaa. Hyvinvointivaltio on tässä ja nyt, julisti Paavo kyynelehtivälle mummolle Ylen uutisissa v. 2003 vaalien alla. Umpitollo kansa ei sittenkään ymmärtänyt Paavon tekoja, vaan meni äänestämään valtaan Annelin. Anneli vaihdettiin Mattiin ja loppu onkin kaikkien umpitollojenkin tuntemaa historiaa - parempi puu pivossa kuin tikku ristissä kämmenellä.

Äänestä
  • No kun Anneli Jäätteenmäki teki sen kauhean rikoksen; paljasti Lipposen salaiset sotaneuvottelut Busshin kanssa. Ei kansan pitänyt tietää, että Lipponen tuki Irakin sitaa! Voi jessus sentään. Mokoman asian takia Lipponen suuttuu ja vaati Jäätteenmäelle potkuja!
    Lipposesta sanotaan, että hän on tunnettu valtiomies Euroopassa ja jopa maailmalla! Onko se tosiaan niin?

    Äänestä

  • Koiviston konklaavi aloitti Suomen tuhoamisen, sitä tietä
    kuljetaan vieläkin mutta käännös on näköpiirissä kun kansa kertoo

    Äänestä

  • Koiviston, Ahtisaaren ja Halosen aiheuttama tuhojen ja vahinkojen määrä on sanoinkuvaamaton.

    Äänestä

  • obler kirjoitti:

    No kun Anneli Jäätteenmäki teki sen kauhean rikoksen; paljasti Lipposen salaiset sotaneuvottelut Busshin kanssa. Ei kansan pitänyt tietää, että Lipponen tuki Irakin sitaa! Voi jessus sentään. Mokoman asian takia Lipponen suuttuu ja vaati Jäätteenmäelle potkuja!
    Lipposesta sanotaan, että hän on tunnettu valtiomies Euroopassa ja jopa maailmalla! Onko se tosiaan niin?

    anneli jäätteenmäjen suurin saavutus onkin juuri lipposen alasajo pääministerin tuolilta.

    Äänestä

Sinänsä huvittavaa että vain Kauko Juhantalo on tuomittu ministerinä tehdystä rikoksesta, 'pyysi lahjuksia' mutta ei saanut mitään. Todisteena sana sanaa vastaan.
Oikeus istui säätytalolla.

Äänestä

Ällöin äijjänkäppyrä ikinä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


k.l_ kirjoitti:

Suomessa ei OLLUT EMU:sta KANSANÄÄNESTYSTÄ!

Suomen vei Lipposen Paavo EMU:un ilman kansalta kysymistä VASTOIN perustuslakia. Ptlkäsi kansan sanovan EI.

Lipposelle oli Berluconi ja & lupailleet Euroopan presidentiksi pääsyä,

eikä Lipponen huomannut niiden naureskelevan takanapäin pilkallisesti.

Tämä on siitä sitten seurannut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu