lue maassamme. Johtakoon puoluetta kuka Perussuomalainen tahansa niin puolue on paras . Pääasia että puolue pysyy eurokriittisenä, isänmaallisena, turistimaahanmuutto vastaisena, kannattaa pienyritteliäisyyttä, huolehtii aina ensin oman maan ihmisistä, heikoistakin niin kyllä puolue on tullut jäädäkseen. Ihan kaikki muut puolueet rakentavat eu liittovaltiota eli unelmoivat Eurooppa nimisestä maasta josta kuritetaan tavallisia suomalsisia joita suurin osa olemme eli meitäbon miljoonia. Nyt puoluetta johtaa Soini.
Perussuomalaiset ainoa eurokriittinen eduskuntapuo
lisääeurokriittisyyttä
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuo, minkä kirjoitit oli persujen katteettomassa vaaliohjelmassa. Persut ovat hallituksessa paljastaneet oikean karvansa ja toimivat täysin päinvastoin kuin vaaliohjelmassaan lupasivat.
Perussuomalaiset ovat nyt hallituspuolueena, ja ovat pettäneet kaikki vaalilupauksensa.
Suomen historiassa ei ole toista puoluetta, joka olisi yhtä perusteellisesti myynyt periaatteensa vain sen takia, että muutama ihminen pääsi ministeriksi.
Soini on Zorbas.
Oli pakko tarkistaa vielä pariinkin kertaan aloituksen päivämäärä, jos vaikka vuosiluku olisi väärin. Ihan kuin olisi ollut ennen vaaleja tehty keskustelunavaus. Mutta nyt on kyllä pakko kysyä, että mistä Aloittaja on herännyt? Ollut koko kevään ja alkukesän koomassa?
Mikä on eurokriittisempi eduskuntapuolue kuin Perussuomalaiset?
Kokoomus, kepu, demarit, rkp, vihreät, vasemmistol. ym
Perät pettää aina.