mainoksessa ilmoitetaan, että ympäri "SUOMEA" kaikissa paikoissa on "RUOKAKASSI" saman hintainen...OHO,,, Imatralla on 2 Lidiliä V-niskalla ja Mansikkalassa , mutta molemissa on ERI hintaista ESIM: "SAMA" Milbona kevyt maito 1,5%, 5kk sitten tiedustelin miksi näin on LIDILIN infosta , sieltä vastattiin maito tehty eri paikoissa ,,,öööööö saman maidon PITÄÄ OLLA SAMAN HINTAISTA JOKA LIDILISSÄ,,,,vai miten on ....???
VALEHTELEVA Lidilin mainos TV:ssa...!!!
11
53
Vastaukset
- boikottiinlidil
SUOMALAISIA KUSETETAAN.....!!
- PASKALIDIL
LIDIL BOIKOTTIIN HETI.......
- Saksalainenkin
Saksalainen ottaa kaiken, mikä on löyhästi kiinni?
- HermanGöring
Lidl on persujen uni.
- hiljaarasisiti
Yksittäistapaus.
- Bror-Erik
LIDL on paras :)
- boikottiin
PASKAA MYYVÄT
- boikottiinheti
paskaa myyvät
- Kriitinen
Lidilissä on epämielyttävä olla ostoksilla, koska siellä soiva levy on yksitoikkoinen, myyjiä tarvitaan kassalla, esimiestä tarvitaan kassalla, henkilökuntaa tarvitaan pullon palautuksessa. Asiakas segmentti juuri suomeen saapunutta asiaskuntaa sandaalit jaloissaan. Adhistava paikka ilman että viimeksi mainittuakin ryhmää näkyy.
Jotenkin säälin henkilökuntaa tuossa työssä ja vastaavissakin paikoissa, tottahan toki voi valita ostospaikkansa ja niin olen tehnytkin, käyn muissa kaupparyhmissä. - kznxnnfnxnflxkxkxkf
maito on juuri niitä harvoja tuotteita, joissa hinnat vaihtelee. vihannekset on toinen. mutta muutenhan tuotteissa on sama hinta kautta maan ja pohjoisessa lidl on siis suhteessa vielä enemmän halvempi. muilla kaupoilla on lapinlisä tuotteissa.
ruotsissa muuten lidlillä on kaksi aluetta, edullisempi eteläinen ja kalliimpi pohjoinen. - Pröööt
Päästötkin manipuloitu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1227111Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224897L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644195TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153443Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7192231Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2681654- 671445
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581418Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j571366Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221306