Koivukylän Lidlissä hyörii ihan liikaa somaleita, ne metelöi, huutaa ja kiilaa kärryineen. Mitään kunnioitusta niillä ei ole toisia asiakkaita kohtaan. Päinvastoin. Veronmaksajien rahoilla eletään leveästi !
Somalit häiritsee muita asiakkaita Lidlissä
23
216
Vastaukset
- ernest1
Joo tiedän. Ne akat pyyhältää rattaineen säkit nilkoissaan. Käytävät on kapeet muutenkin. Sit niitten mukana tulee lauma näitä samananäköisiä "lapsia" kun välimereltä pakotetaan muka vastaanottamaan eu-maihin. Että mua risoo ettei tota sakkia saada kuriin. Fattan lastulla höylätään.
- Juppi1008
Koivukylän Lid on ihan hyvä paikka asioida kaikkille! Itse en ole huomannut mitään kiilailua tai mitään vastaavaa minkään maahanmuuttajan suhteen.
Suomalaiset ne vasta urpoileekin miettiessään, mitä tuotteita laittavat hihnalle ja missä järjestyksessä.- aqwsvcbb
GOOGLE: LINDAN JA JENNYN TARINA.
- Juppi1008
Lopettakaa oikeasti tuo trollaus Lidlin suhteen! Tiedättehän, että aihettomista viesteistä voi tulla tuomio yrityksen/yksityisen mustamaalaamisesta!
Koivukylän Lidl on yksi pääkaupunkiseudun parhaimmista kaupoista hinnan ja asiakaspalvelun suhteen. Jos on joku juoppo tätä trollaamassa niin mene Citymarkettiin ostoksille! - Ruokaostoksilla
Lidl on tarkoitettu kaikille asiakkaille, Anteeksi vaan ! ja sillä asenteella on kaupoissa asioitava . Mikäli itse olen huonolla tuulella niin en ainakaan mene Itäkeskuksen Lidliin koska se koettelee kyllä hermoja kuin on niin ahdas ja vanha myymälä missä asiakkaat lapsineen risteilevät edes takaisin ja poikittain. Uusimmissa on paljon enemmän tilaa ! Yhteiskunnan tuella elää moni Suomalainenkin, työtön joka istuu Pubeissa aamusta alkaen eikä ole minkäänlaista kiirettä työnhakuun, parempi että tuet menee ruokaan kuin viinaan, eikös vain !
- Kalerwo
Niin, saakelin juopot! Kun minä olin nuori hain töitä lakki kourassa ja aina sain töitä! Nämä juopot suomalaiset ei jaksa tehdä töitä!
- Lesu
Ne somalit ovat muutenkin meidän kaikkien suomalaisten siis aidot suomalaiset, ne somalit siis ne vasta rasisteja ovat meitä suomalaisia vastaan.
- Liiteri
Valitettavan totta!
- rotu-realisti
Kopioitu:
Kun vihasaarnaaja Anjem Choudary kävi Suomessa puhumassa radikaali-islamin ihanuudesta niin missä oli vihreät ja vasemmisto silloin? Anjem Choudaryilla on maahantulokielto moneen maahan mutta Suomeen sai tulla levittämään propagandaa ja islamilaista fasismia vittu miten tekopyhiä paskoja vihervasemmisto on, ihan oksettaa että ajatellaan vain valkoisen olevan rasisti ja kaiken pahan alku ja juuri jota HS ja Yle pakkosyöttävät kansalle.
- Joukkoraiskaajat
Somalit ovat euroopan vihatuin lois kansa joka osaa käyttää maan sosiaalitukea erinomaisesti ja sikiävät kuin kanit ei itku tulisi jos katoaisivat maanpäältä pois
- OxxxoFe
Jotain kertoo jo se, että jopa muut afrikkalaiset vihaavat heitä. Totuuden sanominen ei ole rasismia.
- Kodinkonekauppias
Somalit ovat erinomaisia asiakkaita, ostavat aina kalleinta tekniikkaa mitä on myynnissä.
- Jorma5
kenen piikkiin ne ostavat? Kelan??
- kaupanasiakas
Näin on, jäävät vielä ikään kuin tahallaan eteen laahustamaan pentulaumansa kanssa. Kummallekaan puolelle ei jätetä tilaa ohittaa ja jos on kiire, niin hermothan siinä menee. Eikä näitä kirjoituksia ole kai suunnattu LIDL:iä vastaan, joka ainakin mielestäni on hyvä ja edullinen. Jotkut asiakkaat vain kuvittelevat olevansa ainoita kaupassa.
- coli-bakteeri
Tiesittekö, että somalit pyyhkii perseen sormillaan. Sitten siellä kaupassa hypistelevät tuotteita. Toki kaikissa kaupoissa, ei vain lidlissä.
- Ihra-Vallu
Ja samoilla sormilla tunkeutuvat teinityttöjen pimpsoihin, eivätkä edes saa rangaistusta.
- Otsaanlaukaus
Somalit silpoo omat naisensa jo lapsena ja raiskaavat suomalaisia joukolla
- nokka-tukkoon
Silvotun alapään mätänevän visvan hajua yrittävät peittää hirveillä hajuvesillä.
- ihan.liikaa
Suomalaiset juopot siellä häiritsee kun kestää päiväkaupalla lapata niitä loputtomia kaljatölkkejä kassan liukuhihnalle.
- normaaali9a
Näyttää se kalja maistuvan sompanseillekin, vaikka muhametti sen kieltää. Yrittävät myös usein ottaa ns. juoksukaljat.
- sompanssitarha
joo kyllä se pitää paikkansa että nämä sompanssit ei ole pidettyjä missään maailman kolkassa ..enkä ihemettele...käytöstavat nollissa
- eivätopikäyttäytymään
On ne sellaista mölyävää joukkoa ,jos niitä on enemmän kuin yksi tilassa.
- vähämielisiäkö
Jos se on yksin, niin se kälättää puhelimeen. Ei ne osaa olla hiljaa ja yksin omien ajatustensa kanssa hetkeäkään. Jospa niillä ei olekaan ajatuksia, siltä ainakin joskus vaikuttaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964794Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143932Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113830Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1162239Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801356- 1321278
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1651264En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5241118- 531105