hah haa sadetta idiooteille suomalaisille.

kiva olla ulkomailla 28 jatkuvasti hah hah haaaa, suomalaiset terasseilla 15 ja sadetta!!! voiko idioottimaisempaa olla.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
  • Avaaja ei voi olla suomalainen vaan räksyttävä venakko.

    Äänestä

Täällä heitellään kreikkalaisille kolikoita ja pikkuseteleitä.

Äänestä

Se on totta, Suomi ei ole ihmisen paikka. Jatkuva p----keli vie terveyden ja rosvoverkko rahat. Ihminen kuolee täällä sisäisesti kokematta mitään, ellei painu ajoissa v----un. Mutta siellä tosimaailmassa pitääkin sitten todella tehdä itsekin jotain!

Äänestä
  • Onneksi täällä ei ole noin kuuma, me Suomalaiset emme ole tottuneet kuumuuteen, kuumina kesinä ihmiset kuolee helteeseen.

    miten kukaan jaksaa tehdä työtä tuossa helteessä, toisten on vain pakko.

    Äänestä

Lapissa ollaan, järven rannalla mökillä.
Kuikka huutelee....
Käytiin saunassa , grillailtiin laiturilla...etc.. , etc,
Voi tätä iloa ja oloa olla vaan....

Äänestä
  • 24/7 sadeasu ja hyttyshattu päällä.

    Äänestä

Jep.
Kävin just antamassa kansalaisaloitteen:
Suomi irti EeUusta.

Äänestä

Unohdit mainita sen moskovalaisen paskan ja kusen hajun. Pikku vinkki: Kun on viileämpää ja sataa niin hajutkin pysyy siedettävinä. Varsinkin kun ei ole r-alkuisia kuseksimassa nurkkiin.

Äänestä

Kiva reissata nyt ympäri suomea ja asustella hotelleissa sekä katsastaa tapahtumia.
Museoita nähtävyyksiä etc.
Lomalla meillä idiooteilla on aina kivaa.
Pääsee sitten talveksi taas omaan asuntoon lämpimään.
Säästitkö työttömyyskorvauksista, teitkö jonkun keikan, kiristitkö vanhemmiltasi, vai maksoiko peräti sosiaalitoimisto viikon lomasi.
Löytyykö uima-altaasta ulosteita aamulla.
Taidat olla ensimmäistä kertaa sikailemassa venäläisten kanssa jossain lomakohteessa, hyvää lomaa vain sinullekin älykäs ihminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivbermuda kirjoitti:

kiva olla ulkomailla 28 jatkuvasti hah hah haaaa, suomalaiset terasseilla 15 ja sadetta!!! voiko idioottimaisempaa olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu