olen päätynyt astamaan kia sportagen.paljonko bensa koneellinen kuluttaa.Ajot viikolla kaupunkiajoa ja viikonloppusin metsällä pörräämistä.enää pähkäilen bensa vai diesel.kilsoja 25tkm/vuosi.kaupunki ja maantieajoa noin puolet ja puolet.
kulutuksesta
3611
3
114
Vastaukset
- lukot
noi viikonlopun metsällä pörräilyt ei ainakaan paljoa kuluta.tolla ns.maasturilla kun ihan oikeesti ei pysty pitkäksi kasvanutta nurmikkoa haastavammassa maastossa ajamaan.
- huono.ostos
Juuri noin, aamukasteiseen heinikkoon tuo irvitys jää. Muuten bensaa menee kuin jenkkikasissa,enempikin.
- 6311
mulle riittää vähä korkeempi maavara ja neliveto.maastureista tiedän sen verran et tehdasvalmisteisina niitä ei saa.Pitää offroad rakentajilla käyttää jos MAASTURIA hakee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917495- 373987
- 453520
- 2372822
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402672- 452492
- 1322411
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292299Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212264- 451982