Vittu, otan sapattina Laphroaig Cairdeasta ja Quarter Caskia hahahahahaahahahahaahaa!!! :-):-):-)
Vastaukset 5
- njaminjam
Kippis!!
- Me.viemme.rahasi
Sinä tuhlaat rahasi viinaksiin ja muihin huvituksiin, kun me adventistipastorit tarvitsisimme sinunkin koko omaisuutesi itsellemme ja lahkollemme.
Elämästä kun saisi nauttia, koska se yleensä kuluttaa rahaa. Parempi olisi kun testamenttaisit ja lahjoittaisit koko omaisuutesi kirkollemma ja eläisit mahdollisimman niukasti, että kirkkomme saama potti olisi suurempi.
Hahahahahahahahahahahahaha!- jussijalankulkija
Hukkaan menee teihinkin hyvä viski, kun ette tuon fiksumpiin suorituksiin pysty.
- Peter__T
Itse en oikein välitä Single malt-viskeistä (kuten Laphroaig), eivätkä ne maistu sapattina sen paremmalta kuin arkisinkaan. Itse olen ennemmin mieltynyt rahvaanomaisesi Chivas Regalin 12 vuoden painokseen, joskin sekin vajenee varsin hitaasti. Käytän sitä toki lisukkeena pippuri- kermakastikkeessa jota valmistan härän sisäfileen kaveriksi. Ja sitä tehäänkin usein juuri sapattina koska kyllä lepopäivänä on suuri siukaus saada kokoontua hyvän ruuan ääreen läheisten kanssa.
En muuten ymmrtänyt lainkaan mitä lisäarvoa nimimerkin "iloinen_naurajaa" elämään tuo viskinjuontinsa julistamiseen tällä palstalla. Siinähän juot, EVVK.
Peter TähtinenHatunnosto Peterille omalla nimellä esiintymisestä.
Oi ystävät jos myöskin me, kuten joululaulussa sanotaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.361256Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke581025Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63943- 56904
- 51781
- 65768
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81716Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38688- 82682
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30625