Vasurit pelastamaan Kreikkaa

vasurointi_no_more

8

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parhaiten pelastavat itse. Samalla oppivat elämään omillaan. Lisä "velan" antaminen on kuin kusisi pakkasella housuihinsa: Vähän aikaa lämmittää ja sitten tulee entistä vilumpi. Pelaavat kaksoisvaluutalla ja oppivat elämään suu säkkiä myöten.

    • 4747848383883

      Koskeeko myös suomen lisälainaa? Tämä hallitus ottaa enemmän velkaa kuin edellinen jne....?

      • Kill777

        Pakko on ottaa, kommarit velkaannutti suomen niin pahasti.


      • 466467473
        Kill777 kirjoitti:

        Pakko on ottaa, kommarit velkaannutti suomen niin pahasti.

        Tokkopa kommareita voi syyttää ei ne ole edes eduskunnassa. Porvarhallitus aloitti, Kataisen hallitus yritti ja nyt sössii kaiken ss-hallitus.


    • politiikko

      Apina ei ymmärrä! mene peruskouluun takas, tiedätkö reppana edes mitä tarkoittaa ss? Tajuatko apina kuinka tuot tuon oman tyhmyytesi julki täällä tajuatko, politiikasta et ymmärrä hevon helvettiä. Onnettomat 20 v pennut huutelee täällä asioista joista ei ymmärrä hevon vittua, yksi niistä on tämä liv andersson . Sosalistinen hallituksella ei ole kuin tarkoitus se herrat syö lihaa ja kansa puun juuria, jos sinä apina tykkäät syödä puun juuria niin se voit tehdä omissa mielikuvissasi.Siellä missä vasuri, demari vallassa siellä on työttömyys 90 % hyvä esim. kotka,paavo ei edes tiedä mitä työn teko on eikä kukaan muukaan vasuri tai niitten kannattaja. Sinulle hyvä työ on se että mee korkeasaareen apinaksi joudut kyllä omaan häkkiin koska muut eivät hyväksy sinua ja kansa nauraa ku vasuri apina joutunu kerrakin töihin.

      • 6587655

        Tiedätkö mitä pilkut ja pisteet tarkoittaa? Oletko kuullut lauseen rakentamiseta? Jah....


      • hmhbkhbkjk
        6587655 kirjoitti:

        Tiedätkö mitä pilkut ja pisteet tarkoittaa? Oletko kuullut lauseen rakentamiseta? Jah....

        -Sesta...


    • hyihutto

      Mitähän vihainen persu! aloituksessa yritti sanoa? Hänellä on valtava viha kommunisteja vastaan ja haukkuu vasemmistoliittolaista. Aloittaja lienee jälkeenjäänyt Magneettimedian tuote.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      178
      1476
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1061
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      745
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      660
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      184
      604
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    Aihe