KREUIKKALAINEN TRAGEDIA

Kreikkalisten elämä muun Euroopan sivellä on vaarassa. Törkeää, sanovat kreikkaliset,miten meitä muu Eurooppa kohtelee näin julmasti.

Jos tuki loppuu, vaarassa ovat ulkona syöminen, hengailu kahviloissa ja rannilla sekä piristävät mielenosoitukset, jotka Kreuikassa ja Italiassa ovat suuria
show tapahtumia.

Ja miten sitten rakennetaan moottoritiet, jotka eivät johda minnekään? Joudummeko itse kustantamaan niin huonolaatuisen puuvillan viljelyn , attä se ei kelpaa kenellekään?

Loistava uusi Akropolis palatsimuseo on EU:n tuella rakennettu, samoin kuin marmorilla päällytetyt metro asemat, mutta uusia rakennus projekteja kyllä keksitään, kun vain ilmainesta rahaa EU:lta saa.

Voi kamalaa. nyt tytär ei saakaan kuolleen isän eläkettä, jo ajat sitten kuivunutta järveä ei enää tutkita ja yhdelläkin saarella sokeat ovat saaneet näkänsä takaisin.
Ulkotyön lisä poistetaan ja verojakin pitää alkaa maksamaan.

Pian elämä on kovaa, myös Kreikassa. Vai onko?

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo.on.aikakin

      Onhan se hyvä jos Kreikassakin oppisivat vihdoin elämään kuin muualla sivistyneissä maissa, veronkanto ja hallinto kuntoon, korruptio ja veronkierto seis!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe