Saimme enemmän kuin pyydettiin.
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/tsipras_taistelu_eurosopu-38478
Kreikkalaiset: "Me voitimme"
10
85
Vastaukset
- Hävittiin
Lisää pilkanaihetta.
http://www.riemurasia.net/video/Kreikan-talous/158133 - VesaKaitera
Kyllähän Kreikka on saamassa suuremman lisälainen, kuin mitä se oli havitellut, mutta hyvin tiukoin ehdoin. Yksityistämiseen tulee panna Kreikassa kosolti lisää vauhtia, mikä ei varman miellytä Syrizan kannattajia. Uskon, että Kreikan suurimmalla hallituspuolueella tulee vielä kova työ yritää pitää omat joukkonsa kurissa. Tässä vaiheessa ennustan kuitenkin, että Kreikka nielee karvaat pillerinsä ja hyväksyy parlamentissaan euroalueen ja velkojien ehdot. Näin se saisi lisälainansa. PS:lla tulisi Suomessa suuria ongelmia uuden tilanteen nielemisessä. Luulen kuitenkin, etteivät Perussuomalaiset tämän asian vuoksi lähde hallituksesta.
- josjoo
Kreikka ollut jo sata vuotta konkursissa ja maksattanut velkansa ja elämisensä muilla ja nyt hölmöt antaa vaan entistä enemmän rahaa tuhlattavaksi.
- Älä.nyt.viitsi
VesaKaitera, kyllä Kreikka lupaa vaikka kuun taivaalta saadakseen rahansa mutta mitä väliä sillä on vaikka millaisia lakeja säädetään kun ei niitä lakeja valvota eikä noudateta?!
Viisi vuotta Kreikka on vedättänyt EU:ta ja tehnyt vain nimellisiä uudistuksia. Nyt muka sitten tuo umpikiero porukka tekisi mitä lupaisi?!
- Hyvåps
Sama se ketä äänsetää rahan tulo on varmaa.
- kauppakäy
Kreikkalaiset itkee myöhemmin, Saksa käy hakemassa omansa pois vaikka panssarivaunuin.
- EU-koira
Nöyryyttivät Suomea. Nöyryyttivät persuja.
- VainEnääHäviäjiä
Otsikointi on vaikea laji palstalla näköjään.
Tässä Kreikka hölmöilyssä ei ole voittajia - enää. Riskillä Kreikkaa ja muita kriisimaita lainoittaneet olivat voittajia, kun veronmaksajien varoin heidän riskinsä ja voittonsa otettiin veronmaksjien piikkiin, eli maksettiin riskipelurit selville vesille. - Lapiomiesduunari
Eikun laatimaan neljättä tukipakettia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961565- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403971- 164913
- 57772
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51688
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642