koska sillä ei voi enää vaikuttaa. Suomi ei pysty muuta kuin ilmaisemaan tyytymättömyytensä mutta eu päättää että tukipaketit tulee niin ne sitten tulee. Kaikki muutkin päätökset tehdään eu:sta eikä tästä riistäjästä pääse edes irti. Jos Suomi haluaisi eroon eu:sta niin senkin todennäköisesti eu estäisi.
En aijo äänestää enä ketään koska kukaan ei voi vaikuttaa! Eu vie meitä 100-0 ja köyhä Suomi maksaa. Sipilän 6miljardin euron sopeutukset mitkä leikattiin opiskelijoilta, työttömiltä, lapsiperheiltä ja eläkeläisiltä niin ne menee nyt sitten Kreikkaan. Syksyllä tulee sitten varmaan uudet sopeutukset joilla muka Suomen tilannetta voidaan kohentaa mutta itse uskon että ennenkuin Suomi pystyy omaa tilannettaan seuraavilla sopeutuksilla parantamaan niin eiköhän Kreikka halajaa jo seuraavaa tukipakettia. Tämä ei ole reilua, onko meidän tosiaankin pakko maksaa?
Äänestäminen menetti merkityksensä
eireilua
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733