"Rovaniemen hovioikeus on korottanut seksuaalirikoksiin syyllistyneen miehen tuomiota.
Kemi-Tornion käräjäoikeus tuomitsi helmikuussa 2014 Meri-Lapin alueelta kotoisin olevan nuoren miehen useista 13-15-vuotiaisiin tyttöihin kohdistuneista seksuaalirikoksista kolmen vuoden ehdottomaan vankeuteen".
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/kerrankin-nain-pain-raiskaajan-tuomiota-korotettiin-hovioikeudessa/5223172
Hovioikeus tuomitsi miehen kahdesta raiskauksesta, viidestä törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä, kahdesta lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja huumausainerikoksesta neljäksi vuodeksi vankeuteen. Rangaistukseen vaikutti myös se, että tekijä oli alle 21-vuotias eikä hän ollut aikaisemmin syyllistynyt rikoksiin.
Teoissa oli pääosin kysymys siitä, että mies oli ollut sukupuoliyhteydessä alle 16-vuotiaiden tyttöjen kanssa. Osassa tapauksista hän oli tarjonnut tytöille alkoholia tai huumausainetta. Raiskauksissa oli kyse siitä, että tytöt olivat olleet niin voimakkaassa päihtymystilassa, että eivät olleet voineet puolustaa itseään tai ilmaista tahtoaan tai teossa oli käytetty väkivaltaa.
Pedofiilin tuomio nousi hovioikeudessa
Törkeä_tuomio
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708