Kreikka asiassa oli takkuisen hallitustaipaleen kruununjalokivi. Ensin kitistään ja kiukutellaan , sitten taas annetaan kaikki periksi, mikään ei muutu parempaan suuntaan, rahaa virtaa entistä suurempia summia Kreikan hallitusherrojen syövereihin, hyrrääkään ei saada koskaan takaisin, Kreikkalaise antavat uusia lupauksia ja vakuuttelevat selkä kyyryssä ja hölmöläiset uskoo.
SOINI MENETTI KAIKEN USKOTTAVUUTENSA!! KIEMURTELU
24
<50
Vastaukset
- dADAsdsasd
Pian Soini kärrää kottikärryillä rahaa lähimpään saksalaiseen pankkiin.
- SoiniPissiSilmään
Näin taas käy pienestä, filmauksesta huolimatta.
- LaulukuoroKutsuu
Hohohohoo oli vaikea arvata miten tässä käy, kun persut on asialla, metsään meni, hohohohoooo
- lkkhhjklmnbn
SoiniPissiSilmään kirjoitti:
Näin taas käy pienestä, filmauksesta huolimatta.
Soini piti kansaa pilkkanaan.
- kjjhtgfredfxc
LaulukuoroKutsuu kirjoitti:
Hohohohoo oli vaikea arvata miten tässä käy, kun persut on asialla, metsään meni, hohohohoooo
Persuilla menee kaikki metsään, hallituksessa pari kuukautta ja Suomi on sekaisin.
- NäinSEMenee
SoiniPissiSilmään kirjoitti:
Näin taas käy pienestä, filmauksesta huolimatta.
Soini kusee silmään omiaankin ministerikiima vie kaiken järjen rippeetkin Soinilta.
- flkkjhgfds
Kokkaretrolli jauhaas taas skeidaa. Kreikalle ei ole myönnetty rahaa kuin päällekaatuviin lainanlyhennyksiin. Se iso summa jota Kreikka hinkuaa on vasta neuvottelujen päässä ja Kreikan pitää myydä valtion omaisuutta, tehostaa veronkantoa ja tehdä rakenteellisia uudistuksia ennen kuin voi saada tarvitsemansa noin 80 miljardia euroa.
- IdiootilleTiedoksi
Tiedä noista trolleista, jos olet jonkun oikeasti nähnyt tutkittua tyhmä pääsi.
- lgkjhgfds
IdiootilleTiedoksi kirjoitti:
Tiedä noista trolleista, jos olet jonkun oikeasti nähnyt tutkittua tyhmä pääsi.
Hyppää kokkare kaivoon!
- åpöloplmkj
Perse-einarit joustaa heheheheeee.
- Heheheheeeeeeee
lgkjhgfds kirjoitti:
Hyppää kokkare kaivoon!
Ei pysty, kaivo on täynnä synkkään persumielisyyteen sairastuneita tolloja.
- jlkhgds
Heheheheeeeeeee kirjoitti:
Ei pysty, kaivo on täynnä synkkään persumielisyyteen sairastuneita tolloja.
Yritä kokkaretollo, YRITÄ!
- Hohohooooooo
lgkjhgfds kirjoitti:
Hyppää kokkare kaivoon!
HohohOOOOO
- TuuliviiriMies
Soinilla ei ole mitään uskottavuutta ollutkaan , käänteli takkiaan edes takaisin heti vaalien jälkeen.
- bhkhfds
Älä jauha skeidaa olmi!
- lbhkhfs
Öyhöti öyhöti öyh öyh!
- TollotToilailee
bhkhfds kirjoitti:
Älä jauha skeidaa olmi!
Olet tyhmä kuin saapas, vielä vasenmassa jalassa, Soini hyväksyi 300 Afrikan muslimin ottamisen Suomeen, ja nyt nämä Kreikka vedätykset menee täydestä kuin väärä raha.
- NäiPääsKäymään
lbhkhfs kirjoitti:
Öyhöti öyhöti öyh öyh!
Hohohohohoooooo persua vituttaa kun Soinin pölvästi menetti kasvonsa.
- glkjhgfdss
NäiPääsKäymään kirjoitti:
Hohohohohoooooo persua vituttaa kun Soinin pölvästi menetti kasvonsa.
Öyhöti öyhöti kokkaretrolli vääristelee asioita visvaiseen tapaansa.
- NäiVoipiKäydä
Ettei vaan oppositio kutsuisi, kun puoluekokous pääsee vauhtiin elokuussa.
- lkkjghyhbnv
Voi vittu mitä porukkaa, ensin tehdään päätös lisätä pakolaisten määrää tuntuvasti , sitten vielä lapioidaan entistä enemmän rahaa Kreikkaan, hyvä persut.
- glkjhfds
Kokoomuksen Orpo yhdessä kepun kanssa teki päätöksen pakolaisten ottamisesta Suomeen. Soini vastusti asiaa mutta enemmistö jyräsi hänet mamukiimoissaan.
- SoikiKusiSilmään
Soini söi taas sanansa , ei se siitä kaunistelemalla miksikään muutu, Soinilla on niin kova ministerikiima päällä että ottaa vaikka puoli Afrikkaa tänne jos Sipilä pyytää.
- qwszxcrdfcx
Hauskaa varmaan kiukutella muodon vuoksi ja sitten pitää äänestäjiä pilkkanaan hyväksymällä kaikki EUn sopimukset ja rahan lapioimiset Kreikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882