Porissa persujen kansanedustaja Laura Huhtasaari teki syrjivän ja rasistisen teon hyökkäämällä raiskaajia vastaan, hän vaati raiskaajille pidempiä ja ehdottomia vankeustuomioita. Hän kehtasi vaatia ääneen että myös raiskaajat joutuisivat kärsimään raiskauksista, eivät pelkät uhrit. Onneksi paikalla ollut Vasemmistoliiton Li Andersson puolusti nykyisiä raiskaajille annettuja sekä lepsuiksi haukuttuja tuomioita toteamalla että vankeustuomiot eivät lopeta ja ehkäise kokonaan rikollisuutta. Teen tuosta persusta ilmoituksen vähemmistövaltuutetulle heti huomenna.
Persujen maailmankuva hyvin rasistinen
24
<50
Vastaukset
- procentti
Haluaako Li poistaa raiskaustuomiot, koska ne eivät lopeta raiskauksia?
- usdfusdf-aka-asdfasdf
totta,karkoitukset heit voimaan kun rangaistus päättyy silloin loppuu rikollisuus ainakin täällä muualta tulleiden toimesta.
toinen vaihtoehto on se kuulu saunantaus tai välineet eli vehkeet valtiolle. - hähääähhähäh
Li Andersson on vaan kateellinen kun jäi taas ilman munaa. Li Andersson aikoo tehdä lain, että jokainen joka antaa munaa, on pakko antaa ensin viher-vasurimuijille, heti Li Anderssonin session jälkeen. Se on ainoa keino lopettaa valkoisten tyttöjen raiskaus. Pitää kuukakallet kiireisenä.
- karufakta
Koska yhä useampi raiskaaja on ulkomaalainen ja väkilukuun suhteutettuna yliedustettu niin Li ajatteli varmaan että nämä ihanat kulttuurin rikastuttajat tulisivat siinä enemmän kärsimään. Ehkä Li Andersson rupeaa raiskaajien lisäksi ajamaan myös sukurutsareiden asiaa niin kuin puoluetoveri Anna Kontula joka haluaisi laillistaa insesmin. Muslimikulttuurissahan on yleistä avioliitto oman sukulaisensa kanssa.
- vasuria.itkettää
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/kolmen-miehen-joukko-yritti-raiskata-nuoren-naisen-oulussa/703639/
Onhan se mustalle miehelle rangaistus jo sekin, kun ei pääse pidätysaikana töihin.
- JukkaHoo
Mikä käsittämätön onni meillä suomalaisilla on ettei noilla kahdella henkisesti sairaalla bolsunaaraalla eli psyko-Liillä ja herkkuliha Konna Antulalla ole enempää mitään valtaa, kunhan vain aivopierujaan päästelevät.
- procentti
Li on kaunis ja viisas. Ei haittaa jos on henkisesti sairas.
- A.Lindersson
procentti kirjoitti:
Li on kaunis ja viisas. Ei haittaa jos on henkisesti sairas.
Nyt on ihan pakko ihmetellä millainen naismaku on ihmisellä jonka mielestä Li Andersson on kaunis.
- procentti
A.Lindersson kirjoitti:
Nyt on ihan pakko ihmetellä millainen naismaku on ihmisellä jonka mielestä Li Andersson on kaunis.
oletko sinä se lehtori.Mengele?
- procentti
A.Lindersson kirjoitti:
Nyt on ihan pakko ihmetellä millainen naismaku on ihmisellä jonka mielestä Li Andersson on kaunis.
no esim tuo:
https://www.google.fi/search?q=Kate Beckinsale&client=ubuntu&hs=bSJ&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI8_SaoersxgIVJtVyCh1SzQxd&biw=1434&bih=755
ei ole kaunis, vaikka ihmeellisen moni mies pitää tuota jotenkin erityisen kauniina.
Tuossa hyvä perse:
http://static.iltalehti.fi/viihde/kiviniemi_pinkki_1406JID_503_vi.jpg
. - dx100
puhut hyvä veli asiaa.onneksi ovat kaukana hallituksesta ja sehän niitä vituttaa
- iso-daniel
Lopetetaan myös rasististen vihapuheiden ja viharikosten tutkiminen koska niistä annettavat tuomiot eivät poista rasismia kokonaan.
Paskaneekereiden ja muslimisikojen maastapoisto taas poistaa.- procentti
erittäin hyvä huomio(!)
- ReijaHärkönen
Kulttuuriamme rikastuttavat somalisyntyiset raiskaajat saavat alapääni kihelmöimään silleen kivasti. Myös Jormani jormake näyttää vähäisiä elonmerkkejä kun yhdessä fantasioimme vaikka Abdiqadir Osman Husseinista.
- procentti
alapään kihelmöintiin käy sama lääke kuin persesyyhyyn, mutta jos se tuntuu kivalta, niin voihan sitä lääkettä käyttää vaikka hammastahnana.
- vasemmistoideologi
procentti kirjoitti:
alapään kihelmöintiin käy sama lääke kuin persesyyhyyn, mutta jos se tuntuu kivalta, niin voihan sitä lääkettä käyttää vaikka hammastahnana.
Persesyyhy, ai mikä ihana sana kerron tuosta poikaystävälle heti, kun tulee työstä, saa painaa ,kun niin kihelmöi--sekin on ihana sana .Sain voimakkaan eroottisen latauksen
- Sanonvaan
Itseasiassa Li Andersonin kommentti oli asiallinen toisin kuin tämän populisti persun. Anderson on näköjään perehtynyt asiaan, rikollisuus kun ei tuomioita koventamalla vähene! Persujenkin kannattaisi ottaa asioista ensi selvää ennen kuin aukaisevat suutansa!
- PaavonTyttäret
Aivan. Me vasemmistoliitossa olemme sitä mieltä, että raiskaus on kokonaan poistettava rikoslaista. Tällä tavalla raiskaustilastot kaunistuvat kerralla. Raiskaus on nähtävä, etenkin kulttuurienvälinen sellainen, jokapäiväisenä ilmiönä, jota ei pidä kauhistella. Aikaa myöten naisten illanvietoissa voidaan ylpeänä vertailla raiskauskokemuksia samalla tavalla kuin nyt puhutaan synnytyksistä.
- procentti
Aivan( ! )
Li A on kaunis ja 50 pistettä älykkäämpi kun minä. - procentti
procentti kirjoitti:
Aivan( ! )
Li A on kaunis ja 50 pistettä älykkäämpi kun minä.Piti siis sanoa, että persut on pelkkä mätäpaise, joka puhkeaa milloin tahansa. Pelkkä hyysärirasistien sylkykuppi.
- vasemmistoideologi
Niin on se aika tyhmää ,jos kaukaa tulleet miehet eivät saa vapaasti naida meidän naisiamme. Olisi jotakin kotouttavaa ,kun saisi vapaasti rakastella ja tuoda kotimaansa tyylin.
- auhhhhhh
procentti kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Kyllä meidän hyvässä lihassa olevat naiset sen kestää
- procentti
auhhhhhh kirjoitti:
Kyllä meidän hyvässä lihassa olevat naiset sen kestää
http://mvlehti.net/2015/08/03/se-lehti-41996-kuuma-somalinumero/
.
- Created
Natsien tuomitseminen ei vähennä tai ainakaan kokonaan lopeta natseilua, joten paras olisi vain komukoidenkin hyväksyä natsit.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709