Uusi viestejä NNWO.-plokiin ei ole tullut hetkeen, raaps...
Missä NWO-vehkalka?
16
<50
Vastaukset
- InfoWar
Uudelleenkoulutusleirillä.
- paljastaja-
Bohemian grovessa. Ei ole sattumaa, että Vehkala "katosi" samaan aikaan kun se on menossa. Vehkala on illuminatin leivissä.
- menossaparempiinsuihin
Joo, sitä grillataan ja tarjoillaan BG-kultille.
- nzndnsndndndnll
eikä vieläkään mitään. mitä oikeasti on sattunut?
- putkinen
Ei ole sattumaa, että Vehkala ja Putkonen ovat vaienneet yhtä aikaa. Eri keinot sama tarkoitus. Ei olisi mikään ihme, että Putkosen vaarattomaan tietotoimistoon palkannut taho olisikin oikeasti valtiollinen.
- eiköhän.ne
Pian ne väittää että kyseessä oli sama henkilö.
- NWOfighter
Toisinajattelijat vangitaan Niuvanniemeen pakkohoitoon, eikä sieltä pääse nettiin.
http://yle.fi/uutiset/tunnettu_psykiatri_kyseenalaistaa_pakkohoidettavien_netinkayton_vaikeuttaa_hoitoa_huomattavasti/8170769 - päälläajatteleva
Kaikki Nwo vastaiset uutis.sivustot ovat kadonneet heinäkuussa mm. verkkomedia.
Ollaanko jo siinä pisteessä, että rotat jättää uppoavan laivan?
Kertokaa jo, onko aika lähteä Kuubaan vai käpykaartiin.
Jussi Niinistö ei saa nimittäin tapatettua oman egonsa takia poikia rintamalla kuin 10 % tolloa.- fasdaew
joo... ensin hiljennetään, sitten ollaan jo sodassa, eikä kukaan pane vastaan kun sota on kuin pyhienvaellus ja ritareiden sota kirkon uskon, ei ku siis oikeamielisyydeb eli länsimielisyyden puolesta.... ja kun nämä spekulaatiot ovat saaneet kunnolla tuulta purjeisiin, ilmestyy Vehkalahti ja kertoo olleensa häämatkalla ;)
Verkkomedian Putkonen on Bäackmanin mukaan itä-ukrainassa perustamassa uutistoimistoa välittääkseen informaatiota sodan kulusta myös suomalaisille suomeksi. Tsekatkaa fb janus putkonen, jos hän siellä jakaisi jotain??? ei näy mulle :) - NWO-täälläkin
"Kaikki Nwo vastaiset uutis.sivustot ovat kadonneet heinäkuussa mm. verkkomedia.
Ollaanko jo siinä pisteessä, että rotat jättää uppoavan laivan?
Kertokaa jo, onko aika lähteä Kuubaan vai käpykaartiin.
Jussi Niinistö ei saa nimittäin tapatettua oman egonsa takia poikia rintamalla kuin 10 % tolloa".
Suomihan lupasi toimia hybridisodankäynnin ja valtiollisen trollauksen kitkemiseksi, onkohan http://nwohavaintoja.blogspot.fi/ , http://www.verkkomedia.org/ ja http://www.magneettimedia.com/ -sivustojen pitäjät vangittu isänmaan vastaisen toiminnan harjoittamisesta, ja viety ehkä USA:n CIA:n tai NATO:n toimesta uudelleenkoulutukseen? Myös Markus Jansson http://markusjansson.blogspot.fi/ on sekoitettu jollain kemikaalilla tai aalloilla, sen verran hämärää herran jutut tätä nykyä ovat. Tätä tämä oikeistolainen yksiulotteinen politiikka on, poikkipuolista sanaa ei suvaita tai käy kalpaten.
- LauriM
Enpä suosittele seuraamaan Vehkalaa sen enempää kuin Putkostakaan. Eivät kerro todellista totuutta, vaan tuovat ainostaan pimeyden tekoja julki. Totuus on se, että paholaisesta vapautuu ainoastaan Jeesuksen Kristuksen voimalla, ei omallaan. Nuo NWO "kapinalliset" eivät muuta kuin lisää synnissä rypevien tuskaa ja murhetta. Todellisuus on se, että Jeesus on ainoa voima joka voi musertaa paholaisen ja kaikki NWO:n tuomat synnit ihmisestä. Jumala on Raamatussa Johanneksen Ilmestyksessä ennakoinut nämä Lopunajat profetaalisesti jo 2000 vuotta sitten ja kertonut myös Raamatussa kuinka vapautua pimeyden iljettävistä töistä. Raamattu kertoo muutenkin Lopunajoilla vallitsevasta HENGELLISESTÄ kaaoksesta, jonka ihmiset ovat itselleen aiheuttaneet seuraamalla paholaista ja tekemällä syntiä. Illuminatin ainoa tavoite on saada ihmiset tekemään syntiä ja vastustamaan Jumalaa teoillaan. Katolinen kirkko on loistava esimerkki saatanan kieroudesta. Eivät saarnaa syntejä, vaan ovat ainoastaan tekopyhiä. Tämä vain ja ainoastaan sen vuoksi, että ihmisillä menisi usko aitoon Jumalaan, joka on hyvä ja rakastava.
Itse keskustelin Putkosen kanssa näistä asioista Henkilökohtaisesti niin hän ei yksinkertaisesti kestänyt sitä argumenttia, että hänen venäjämieliset julkaisut vain ainoastaan hajoittaa meidän kansakuntaa psykologisesti. Venäjämielisyys ei ole mitään aitoa patriotismia jolla me todella puolustaisimme isänmaatamme. Venäjällä vaikuttaa muutenkin samat synkät voimat kuin lännessäkin ja 3. maailmansota on myös Putinin agendassa. Miksi muuten hän varustelisi aseitaan? Rauhako tehdään aseilla? Sehän kuulostaa ihan natolta...
Rakkaat kanssakulkijat, tehkää parannus synneistänne ja kääntykää Jumalan puoleen niin hän on paljastava teille koko totuuden näistäkin asioista. Te ette voi kamppailla mitenkään paholaista vastaan "mielipiteillä ja megafoneilla" - se yksinkertaisesti vain lisää iljetysten valtaa kun kansan keskuudessa tulee erimielisyyttä. Se on sitä psykologista sodankäyntiä, sanotaanko että HENGELLISTÄ sodankäyntiä.
Rukoilkaa siis Jumalaa, koko sydämmestänne uskokaa häneen niin olette vapautuvia ja pelastuvia! Rukoilkaa että Pyhä Henki johdattaa teidät pelastuksen tielle.
Rauhaa teille.- Kokomusta
Joo SSS-porvarihallitus ja oikeistolainen politiikka sekä globaali kapitalismi tekee hyviä tekoja ja harjoittaa lähimmäisen rakkauden sanomaa puhtaimmillaan. Heitä arvostelevat ovat pahoja, pahoja.
- Valo.ja.pimeys
Tuleeko meidän Juutalaisten tapaan kävellä uuneihin tai Intialaisten tapaan hyväksyä kastikohtalomme? Vai tulla valon sotureiksi..
- LauriM
Raamatun Lopunajat siis viittaavat Messiaan paluuseen. Ennen sitä paholaisella on oleva valta maailmassa ja kaikki syntiä rakastavat tuomitaan. Tehkää siis parannus! Hankkikaa Raamattu, rukoilkaa Jumalaa, ottakaa upotuskaste ja eläkää pyhästi! Etsikää Jumalaa ja rukoilkaa pelastusta, niin hän auttaa ja lähettää Pyhän Hengen elämäänne ohjaamaan teidät pimeydestä valoon! Jumala on kaikessa laupeudessaan ja armossaan lähettänyt Lopunajan profeetan kertomaan synnistäparantumisesta ja kuinka palvella Jumalaa oikein! Tutustukaan PROFEETTA OWUORIIN!! Hänen saarnansa pelasti minut kannabiksesta, tupakasta, alkoholista, pornografiasta etc. mitä Saatana nyt tänä päivänä haluaa jokaisen meistä tekevän, jotta rikkoisimme Jumalaa vastaan.
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=33460
Jumalan Miehen työtä voi seurata myös www.repentfinland.fi jossa hänen saarnojaan on tulkattu suomeksi! - LauriM
1. Tim 4:1
"Mutta Henki sanoo selvästi, että tulevina aikoina moniaat luopuvat uskosta ja noudattavat villitseviä henkiä ja riivaajien oppeja"
2 Tim 3:2
"Sillä ihmiset ovat silloin itserakkaita, rahanahneita, kerskailijoita, ylpeitä, herjaajia, vanhemmilleen tottelemattomia, kiittämättömiä, epähurskaita"- Näkökulmaa
Amen,niinhän se on.
On kuitenkin hyvä,että vielä voimme viestiä melko vapaasti netissä mielipteitämme.
Kuten olen aiemminkin sanonut,purnaus on vihan tai katkeruuden purkamiskeino.
Jos sananvapauttamme kavennetaan,kuten esim kiinassa,ja venäjällä on, purkautuisi katkeruus avoimena väkivaltaisena kapinana.Niin on käynyt jo aiemmin.
Aina kun köyhyyttä on lisätty valtaapitävien toimesta,on lisääntynyt myös väkivalta eri muodoissaan,ja viha on useimmin purkautunut syyttömiin,ei niihin joihin sen kuuluisi purkautua,kuten valtaapitäviin.
Tulonsiirtojen seurauksena suomi tulee menemään konkurssiin,ja se on vain ajan kysymys.
Ainoa suojamme on Jeesus Kristus,ja myös ainoa toivomme.
Viestiisi ei ole mitään lisättävää,sillä aivan niin pitäisi toimia,kuten opetit,ja meidän kaikkien olisi syytä miettiä,missä tahdomme viettää iäisyytemme.
Rukoillaan toistemme ja itsemme puolesta,jotta saamme voimia kestää vahvana viimeiset ajat,jottei tosiaan niin kävisi,että rakkautemme entisestään kylmenisi.
Olen lukenut ja kuullut kehoituksia rukoilla hallituksemme puolesta.
En aio rukoilla heidän puolestaan,sillä politiikot on virkaansa asettanut Jumala,ja kansallemme kuritukseksi.
Mitään pahaa ei tapahdu ilman Jumalan sallimatta,ja kaikki paha mikä on maallemme tullut,on rangaistusta kansakuntamme synneistä.En siis kehoittaisi ketään siunaamaan nykyisiä tai entisiä valtaapitäviä,siunatkaa mieluummin heitä,jotka politiikkojen pahuuden ja ahneuden sekä epärehellisyyden,joutuvat kärsimään,eli kaikkein köyhimmät,niin aina. 2 Tim 3:2
Kristittyinä teidän kuuluu rukoilla rikoksen uhrin puolesta,eikä rikoksen tekijän.
Olen aina ihmetellyt seurakunnissa,silloin kun niissä seuroissa kävin,uskovien kylmyyttä ja välinpitämättömyyttä rikoksien uhreja kohtaan,joiden monien elämä traumatisoitui lopuksi ikäänsä.
Muutoinkaan kristityt eivät ole vastustaneet antikristillistä kehitystä aktiivisesti muutoin kuin pieni osa heistä,ei edes äänestyskäyttäytymisellään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709