Miksi toimit noin?
Palstahäirikölle
UskovaSisar
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Uskova seurakunta kiittää Jumalaa, että ateistit eivät päätä profetioista, eikä palstasta.
Palstasta eivät myöskään päätä teistit. Kaikki mikä ei ole säännöissä kiellettyä, on sallittua. Täällä siis saa keskustella jumaluskosta tai muusta uskosta tai sellaisen puuttumisesta riippumatta. Tämä foorumi on täysin julkinen, eikä Profetiat-palsta ole mikään poikkeus.
Täysin julkinen ja Suomi24 aihealueetksi päättämä Profetiat palsta.
Ellet pysty asiallisesti palstan aihealueesta kirjoittamaan, olet vjulkisesti häiriköimässä ja estämässä asiallista, palstanmukaista viestintää.
katso vas. valikko, ellei tämä ole elämänkatsomukssesi sopiva palsta.
Mikäli täyttää profetaallisuuden mitat kirjoituksesi, sillä niitä muita jumaluskoja on vas. valikossa.
Profetiat ovat raamatullisia ja raamattuun verrattavissa edelleenkin.
Katso vas. valikko.
Keskustelu24 Yhteiskunta
Yhteiskunta
http://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta
Keskustele ajankohtaisista yhteiskunnallisista asioista ja maailman menosta. Mikä on poliittinen kantasi? Entä uskonnollinen vakaumuksesi? Kerro mielipiteesi ja esitä nasevia yhteiskunnallisia kysymyksiä.
Raamatullekin on oma keskustelunsa. Siitä seuraa se, että kaikki Raamattuun liittyvät aiheesi kuuluvat sinne, eivät tänne. Samoin myöskin palstan sääntöjä koskevat avauksesi kuuluvat muualle.
»Mikäli täyttää profetaallisuuden mitat kirjoituksesi, sillä niitä muita jumaluskoja on vas. valikossa.«
Mitä väliä sinulle sillä on mitä täällä kirjoitetaan, kun et kerran edes lukenut mitä yllä esitettiin tai et siitä näytä piittaavan. Minähän nimenomaan viittasin palstan omiin ohjeisiin mainitessani, että profetioista on tarkoitus keskustella - ja se asia tosiaan ei tarkoita sitä, että profetallisuuden tunnusmerkit täytyisi täyttyä jokaisessa kirjoituksessa.