Esimerkkejä meille elintärkeistä direktiiveistä:
- EU-direktiivin mukaan jokaisen saapasparin mukana täytyy olla käyttöohjeet 12 kielellä.
- EU-maissa alle 8-vuotiaat lapset eivät saa puhaltaa ilmapalloja ilman aikuisen valvontaa, sillä ilmapalloissa piilee tukehtumisvaara.
- Vappupillien käyttämiseen vaaditaan 14 vuoden ikää: pillit nimittäin sisältävät vaarallisen paperirullan, joka tulee ulos kun pilliin puhaltaa.
EU antaa meille turvaa
9
<50
Vastaukset
- Laaja-xx
Tuo saapasdirektiivi ja muut turhat säännöt on vastenmielisiä, niihin tuhlaantuu rahaa ja aikaa. EU on huono, mutta ilman sitäkin typeryyttä riittää Suomessa ja muuallakin.
- hyviä_olemassa
Direktiivien tasokkuus kertoo kaiken tarpeellisen eurooppalaisten älykkyydestä.
- rauhanvuodet
Jotain meppien täytyy keksiä aikansa kuluksi ja hyvää palkkaa ei voi nostaa ellei mitään tehdä.
Turvallisuus, onko koko Suomen itsenäisyyden aikana eletty turvattomampaa aikaa kuin nyt, sodanuhka on jokapäiväinen
puheenaihe.
Sen aiheuttaa juurikin EU määräyksineen kansojen elämää kurjistamalla. - poistetaanvaara
Ellei EUta olisi niin nyt Ukrainassakaan ei olisi sotaa.
- turvaaaaaa
Kohta taitaa Kreikkakin olla sodassa, EU,n ansiosta.
- viipurilainen
Jos luovuttaisiin EU:sta, riittäisi kumisaappaiden käyttöohjeeksi pelkkä venäjän kieli. Siitä olisi synergiaetua ja säästyisi kustannuksia. Myös päälekkäisyyksiä voitaisiin purkaa, kuten nyt jo Suomessa erikoissairaanhoidossa menestyksellisesti tehdäänkin.
- Hoplaax
EU:n hallintokoneisto alkaa massiivisuudessaan olla jo sitä luokkaa, että virkamiesten on "tarpeellisuuttaan" osoittaakseen tuotettava edes jotain, esimerkiksi näitä kurkkudirektiivejä.
Eiköhän nyt viimeistään olisi korkea aika pysähtyä pohtimaan, mihin tämä yhteisö oikeasti on menossa? - eurostoliitto
VlTTUA eikä turvaa.
Tämä on yks caatanan eurostoliitto, joka vie Suomalaisten viimeisetkin rahat
konnien kukkaroon .
Pöljä kansa äänestää näitä luikureita, jotka kusee kansaa silmään sen ku kerkiää- merauhaa
eu tuo sodan koska usa sitä haluaa,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770