EU antaa meille turvaa

Esimerkkejä meille elintärkeistä direktiiveistä:

- EU-direktiivin mukaan jokaisen saapasparin mukana täytyy olla käyttöohjeet 12 kielellä.

- EU-maissa alle 8-vuotiaat lapset eivät saa puhaltaa ilmapalloja ilman aikuisen valvontaa, sillä ilmapalloissa piilee tukehtumisvaara.

- Vappupillien käyttämiseen vaaditaan 14 vuoden ikää: pillit nimittäin sisältävät vaarallisen paperirullan, joka tulee ulos kun pilliin puhaltaa.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tuo saapasdirektiivi ja muut turhat säännöt on vastenmielisiä, niihin tuhlaantuu rahaa ja aikaa. EU on huono, mutta ilman sitäkin typeryyttä riittää Suomessa ja muuallakin.

Äänestä

Direktiivien tasokkuus kertoo kaiken tarpeellisen eurooppalaisten älykkyydestä.

Äänestä
  • Jotain meppien täytyy keksiä aikansa kuluksi ja hyvää palkkaa ei voi nostaa ellei mitään tehdä.

    Turvallisuus, onko koko Suomen itsenäisyyden aikana eletty turvattomampaa aikaa kuin nyt, sodanuhka on jokapäiväinen
    puheenaihe.
    Sen aiheuttaa juurikin EU määräyksineen kansojen elämää kurjistamalla.

    Äänestä

  • Ellei EUta olisi niin nyt Ukrainassakaan ei olisi sotaa.

    Äänestä

  • Kohta taitaa Kreikkakin olla sodassa, EU,n ansiosta.

    Äänestä

Jos luovuttaisiin EU:sta, riittäisi kumisaappaiden käyttöohjeeksi pelkkä venäjän kieli. Siitä olisi synergiaetua ja säästyisi kustannuksia. Myös päälekkäisyyksiä voitaisiin purkaa, kuten nyt jo Suomessa erikoissairaanhoidossa menestyksellisesti tehdäänkin.

Äänestä

EU:n hallintokoneisto alkaa massiivisuudessaan olla jo sitä luokkaa, että virkamiesten on "tarpeellisuuttaan" osoittaakseen tuotettava edes jotain, esimerkiksi näitä kurkkudirektiivejä.

Eiköhän nyt viimeistään olisi korkea aika pysähtyä pohtimaan, mihin tämä yhteisö oikeasti on menossa?

Äänestä

VlTTUA eikä turvaa.
Tämä on yks caatanan eurostoliitto, joka vie Suomalaisten viimeisetkin rahat
konnien kukkaroon .
Pöljä kansa äänestää näitä luikureita, jotka kusee kansaa silmään sen ku kerkiää

Äänestä
  • eu tuo sodan koska usa sitä haluaa,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei_tarvita_omaa_älyä kirjoitti:

Esimerkkejä meille elintärkeistä direktiiveistä:

- EU-direktiivin mukaan jokaisen saapasparin mukana täytyy olla käyttöohjeet 12 kielellä.

- EU-maissa alle 8-vuotiaat lapset eivät saa puhaltaa ilmapalloja ilman aikuisen valvontaa, sillä ilmapalloissa piilee tukehtumisvaara.

- Vappupillien käyttämiseen vaaditaan 14 vuoden ikää: pillit nimittäin sisältävät vaarallisen paperirullan, joka tulee ulos kun pilliin puhaltaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu