Minulla on unelma. Se on unelma kaupungista, jossa ei ole yhtään kristittyä hihhulia, eikä vaaraa heidän sisäänpääsystään kaupunkiin. Kaupunki olisi valtava muurilla ja energiasuojakentillä suojattu kompleksi, kuin Star Trek TNG:n jakson Farpoint station. Kaikki kaupungin asukkaat olisivat ateisteja tai muutoin täysin uskonnottomia ihmisiä, joilla olisi rauha elää ateistisesti ja tuottaa tiedettä, taiteita ja teknologiaa sekä eettisyydestä vapaata tutkimustyötä.
Kaupunki olisi myös vahvasti suojeltu kristittyjä vastaan. Suojakentät suojelisivat joka suunnasta kaupunkia, samoin muureilta ulospäin suunnattu infrapunahaulla ja laserhaulla varustettu 360 astetta ulospäin kattava tykistä ja konekiväärien rinki ulkomuurilla. Ulkopuolella partioisi Terminatorista tuttuja hunter/killer lentodroneja ja taistelurobotteja suojelemassa kaupungin laitamia. Kauopungin netti olisi suojattu siten, että kaikki kristillinen aineisto suodattuu netistä pois, yksikään asukas ei joudu kristinuskon julistuksen uhriksi edes netissä ollessaan. Varmuuden vuoksi kristinuskosta olisi säädetty kuolemantuomio, muista rikoksista vain elinkautinen vankeus ankarimmillaan.
Kaupungin sisällä elettäisiin liberaalia, onnellista elämää, kaikilla yksilöillä olisi tarkoitus ja työ kaupungissa sekä toimeentulo.
unelma kaupungista ilman kristittyjä hihhuleita
minulla_on_unelma
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696