ON SE HYVÄ ETTÄ MEILLÄ ON YSTÄVÄ NAAPURISSA!!

Tosi mies joka ei parin typeryksen tolloilusta katkaise ystävyyssuhteita
pieneen karjalaisheimoon venäjän luoteisnurkassa,vaan toivottaa hyvää jatkoa ,ja että
YSTÄVYYS ON EDELLEEN VOIMASSA,meidän euro ja natotollojenkin sekoilujen jälkeen,
Oli taas ilo lukea iltalehden kantta sen verran että se aurinko nousee edelleenkin sieltä idästä
768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

  • sääliksi käy tuota Suomen ainoaa henkilöä Hautalaa joka ei voi enää
    matkustaa edes Viipuriin ja ehkä pian on ovet kiinni Kreikkaankin että
    edessä on vaan harmaat sateiset päivät Suomen soisilla mannuilla

    Äänestä

Hyvä että järkeviä valtionmiehiä vieläkin on, täällä ei ole ollut pariin vuosikymmeneen...

Äänestä

Ei kuulu Itäinen NAAAPURI (maa) Suomen YSTÄVIIN.
Entinenkin "ystävyys oli .... yhtä teeskentelyä vaan"!

R Y S S I E N ystäviä oli YK:ssa suoritetussa äänestyksessä (Krimin miehitys ja hyökkäys Ukrainaan ) peräti ! 11 valtiota.
Suomi ei ollut tuossa ROISTOVALTIOIDEN joukossa.

Tiedoksesi : Suomi on NYT EU:n jäsen ja valmistelee liittymistä NATOon.
R YS S I E N hallinto voisi edelleen ja kaikesta huolimatta osoittaa ystävyyttään palauttamalla KARJALAN ja muut ryöstämänsä alueet; kerro terveisiä SINNE!

Äänestä
  • Älä hintti lässytä.

    Äänestä

Ikävää, että Suomella on tuollainen naapuri kuin venäjä. Eihän sitä maantieteelle tietenkään mitään voi mutta eihän se maantieteellinen kysymys olekaan. Kyse on siitä järjen määrästä ja laadusta mikä venäjällä on käytössä. Olen monesti ihmetellyt, että mikä siinä kansassa on mennyt niin pahasti pieleen, että siitä on ajan saatossa kehittynyt tuollainen hirviövaltio, jossa ihmisoikeudet ja yleinen oikeudentaju ja humanismi on täydellisen rappeutunut? Ainoa asia mikä toimii, on rikollisuus. Niin kaduntasolla kuin valtakunnan johdossakin. Murhia, lahjontaa, kiristystä, luonnon saastuttamista, uhkailua, valehtelua. Näistä asioista koostuu tämän päivän venäjä. Miten yksi valtio voi ajautua noin täydelliseen rappiotilaan, varsinkin kun sillä olisi muitakin vaihtoehtoja. Olisi ainakin ollut jos olisi ymmärtänyt pelata korttinsa oikein. Koko venäjän historia perustuu valheeseen ja sama valehtelunkierre jatkuu hamaan tulevaisuuteen. Putin valehtelee silmät puoliummessa maailman johtaville poliitikoille, "emme ole Ukrainassa joten emme voi sieltä vetäytyäkään". Luuleeko tuo idiootti muitakin yhtä idiooteiksi kuin mitä itse on? Käsittämättömän yksinkertaista järjenjuoksua. Onneksi on olemassa sivistynyt Eurooppa (Ruotsi pois laskien) ja sivistynyt USA joiden varaan voi vielä rakentaa tulevaisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolli57 kirjoitti:

Tosi mies joka ei parin typeryksen tolloilusta katkaise ystävyyssuhteita
pieneen karjalaisheimoon venäjän luoteisnurkassa,vaan toivottaa hyvää jatkoa ,ja että
YSTÄVYYS ON EDELLEEN VOIMASSA,meidän euro ja natotollojenkin sekoilujen jälkeen,
Oli taas ilo lukea iltalehden kantta sen verran että se aurinko nousee edelleenkin sieltä idästä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu