ON SE HYVÄ ETTÄ MEILLÄ ON YSTÄVÄ NAAPURISSA!!

kolli57

Tosi mies joka ei parin typeryksen tolloilusta katkaise ystävyyssuhteita
pieneen karjalaisheimoon venäjän luoteisnurkassa,vaan toivottaa hyvää jatkoa ,ja että
YSTÄVYYS ON EDELLEEN VOIMASSA,meidän euro ja natotollojenkin sekoilujen jälkeen,
Oli taas ilo lukea iltalehden kantta sen verran että se aurinko nousee edelleenkin sieltä idästä

7

63

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onniollanaapuri
      • lutseversia

      • sääliksiihankäy

        sääliksi käy tuota Suomen ainoaa henkilöä Hautalaa joka ei voi enää
        matkustaa edes Viipuriin ja ehkä pian on ovet kiinni Kreikkaankin että
        edessä on vaan harmaat sateiset päivät Suomen soisilla mannuilla


    • Rauhan.asialla

      Hyvä että järkeviä valtionmiehiä vieläkin on, täällä ei ole ollut pariin vuosikymmeneen...

    • SeAvarakatseinen

      Ei kuulu Itäinen NAAAPURI (maa) Suomen YSTÄVIIN.
      Entinenkin "ystävyys oli .... yhtä teeskentelyä vaan"!

      R Y S S I E N ystäviä oli YK:ssa suoritetussa äänestyksessä (Krimin miehitys ja hyökkäys Ukrainaan ) peräti ! 11 valtiota.
      Suomi ei ollut tuossa ROISTOVALTIOIDEN joukossa.

      Tiedoksesi : Suomi on NYT EU:n jäsen ja valmistelee liittymistä NATOon.
      R YS S I E N hallinto voisi edelleen ja kaikesta huolimatta osoittaa ystävyyttään palauttamalla KARJALAN ja muut ryöstämänsä alueet; kerro terveisiä SINNE!

      • olet.vain.trolli

        Älä hintti lässytä.


    • Surullista-seurata

      Ikävää, että Suomella on tuollainen naapuri kuin venäjä. Eihän sitä maantieteelle tietenkään mitään voi mutta eihän se maantieteellinen kysymys olekaan. Kyse on siitä järjen määrästä ja laadusta mikä venäjällä on käytössä. Olen monesti ihmetellyt, että mikä siinä kansassa on mennyt niin pahasti pieleen, että siitä on ajan saatossa kehittynyt tuollainen hirviövaltio, jossa ihmisoikeudet ja yleinen oikeudentaju ja humanismi on täydellisen rappeutunut? Ainoa asia mikä toimii, on rikollisuus. Niin kaduntasolla kuin valtakunnan johdossakin. Murhia, lahjontaa, kiristystä, luonnon saastuttamista, uhkailua, valehtelua. Näistä asioista koostuu tämän päivän venäjä. Miten yksi valtio voi ajautua noin täydelliseen rappiotilaan, varsinkin kun sillä olisi muitakin vaihtoehtoja. Olisi ainakin ollut jos olisi ymmärtänyt pelata korttinsa oikein. Koko venäjän historia perustuu valheeseen ja sama valehtelunkierre jatkuu hamaan tulevaisuuteen. Putin valehtelee silmät puoliummessa maailman johtaville poliitikoille, "emme ole Ukrainassa joten emme voi sieltä vetäytyäkään". Luuleeko tuo idiootti muitakin yhtä idiooteiksi kuin mitä itse on? Käsittämättömän yksinkertaista järjenjuoksua. Onneksi on olemassa sivistynyt Eurooppa (Ruotsi pois laskien) ja sivistynyt USA joiden varaan voi vielä rakentaa tulevaisuutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2327
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe