Venäläiset terroristit ampuivat alas lennon MH17

True-TV

Venäläiset terroristit ampuivat alas MH17

Tänään tulee kuluneeksi vuosi siitä, kun Venäjän tukemat terroristit ampuivat alas Malaysian Airlinesin lennon MH17 Itä-Ukrainassa. Kone oli matkalla Amsterdamista Kuala Lumpuriin. Koko koneen miehistö ja kaikki matkustajat kuolivat turmassa. Kuolleita oli yhteensä 298.

Seuraava video antaa kiistattoman vastauksen kysymykseen, mitä tapahtui Itä-Ukrainan taivaalla 17. heinäkuuta 2014 (tekstitys englanniksi):

https://www.youtube.com/watch?t=12&v=j4zQKUVPfAQ
http://www.news.com.au/national/full-transcript-russian-backed-rebels-ransack-the-wreckage-of-mh17-in-shocking-17-minute-video/story-e6frfkp9-1227444629703

44

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • su-si

      On merkillepantavaa, miten venäläiset hyeenat hyökkäävät heti matkatavaroiden kimppuun.

      • orjakansa

        Joo, vitutti nähdä kun kaikki saatanan ryöstelevät slaavit ikään ja sukupuoleen katsomatta penkoivat kuolleiden tavaroita. Luottokorttejakin oli käytetty jo samana päivänä.


      • fsgsg

        Ahneita paskoja ovat.


    • matkareppu

      Vaikka väitteet Venäjästä, Putinista ja Kremlistä ovat hurjia, niin videolla nähtyjä tosiasioita on kyllä pikkasen vaikea mennä kieltämään.

    • AmpukootOmiaan
      • max10v

        Venäläiset koneet on suunniteltu kestämään max. 10 vuotta.


      • mitensennytottaa
        max10v kirjoitti:

        Venäläiset koneet on suunniteltu kestämään max. 10 vuotta.

        Venäjä käyttää yhä 1952 valmistettuja pommikoneita sodissaan.


      • max10v
        mitensennytottaa kirjoitti:

        Venäjä käyttää yhä 1952 valmistettuja pommikoneita sodissaan.

        Ja nyt voit miettiä, miksi viime aikana kaksi niistä on tippunut maahan ja miksi Venäjällä ei ole uudempia pitkän matkan pommikoneita.


    • tekaistu.video

      Vuoden jälkeen löytyi "todiste"? En kyllä luottaisi siihen.

      • raskauttava-todiste

    • Huomaava_mies

      Sehän oli alun alkaenkin selvää , että venälöismieliset terroristit pudottivat kyseisen koneen.

    • viipurilainen

      Ei venäläisillä ja venäjämielisillä ole mitään tekemistä koko matkustajakoneen alasampumisessa. Todisteena Venäjä on jo aikaa sitten esittänyt piirustuksen, jossa Kiovan fasistit ampuvat koneen.
      Jo CCCP:n johtava toveri, generalissimus Stalin määräsi maahan maailman demokraattisimman perustuslain. Venäjän federaation presidentti Putin on antanut määräyksen demokratian lisäkehittämiseen.
      Maailman demokraattisimmassa valtiossa ihmisen arvo on kaikkein korkeimmassa arvossa, joten Venäjän federaatio ei ole matkustajakoneen alasampumiseen syyllinen. Piiroisen pässikin ymmärtää sen muttei Kiovan fasistit ja heidän lakeijansa.

    • valehdelkaalisää

      Tiedetään hyvin teidän musta huumori, mutta me täysjärkiset jäämme silti odottamaan virallista selitystä.
      On kyllä selvää, että Kiovan natsit ampuivat sen alas.
      CIA/mossad oli suunnitellut koko jutun, ja alasammuttu kone oli sama, joka oli "kadonnut" Indonesian alueella.

    • RyssäOnPeto

      Ryssä uskoo vain voimaa. Ei muuta silmien välliin tähtäys ja laukaisu.

    • PutinHomoMurhaaja

      Putin homokavereineen ampui alas siviilikoneen murhaten 300 matkustajaa.

      Sellaisia kusipäitä ne venäläissiat ovat.

      Ansaitsevat elävältä polttamisen jos saadaan oikeudessa tuomittua.

    • totta-sekä-oikeaa

      horjumatta puolla!

      Putin ja Lavrov kieltävät YK:n tutkinnan kyseisessä koneen ampumistapauksessa. Tosiasia on, että venäläinen terroristi ampui koneen alas ja nyt Hollanti ja Malesia vaatii päitä vadille.

      Kun asia on loppuun asti käsitelty, alkaa omaisten vaatimien korvausten tulva ja se tulee Putinille kalliiksi. Pakkohan Putinin on lopulta myöntää, kun todistusaineisto pöydälle tuodaan. Vaikka toisaalta nämä 2 herraa ovat niin suuria valehtelijoita, jotta heiltä voi odottaa miltei mitä tahansa.
      Ihan turha täällä on trollareiden päästellä soopaa, koska heidän puheitaan ei kukaan enää usko. Heille nauretaan päin naamaa.

      • pikku-putte

        Putin kusettaa maailmaa suurin pirtein näin:

        Kansainvälinen yhteisö:
        - Venäjän tukemat separatistit ovat ampuneet alas MH17 lennon. Meillä on kaikki tarvittavat todisteet.

        Putin:
        - Onko teillä todisteita siitä, että nämä todisteet ovat todisteita?


    • homoja-ovat

      Verkkomedia vaikenee asiasta.

    • Vissiero

      Puhut paskaa! Ei venäläiset terroristit ampuneet konetta alas vaan näyttäisi siltä että venäjämieliset separistit ampuivat koneen alas. Siinä on vissi ero.

      • Tutkihistoriaa

        On väärin puhua mistään "venäjämielisistä". Kyseeessä on Itä-Ukrainan venäläisväestö, he eivät ole mitään ukrainalaisia.


    • MH17jaSukhoi

      Mitä tässä on, mitä en ymmärrä?

      Tuossahan puhuvat vain, että he ampuivat Sukhoin ja Sukhoi ampui MH17:n! Lisäksi olivat menossa seuraavaksi nappaamaan Sukhoin lentäjät, jotka pelastautuivat putoavasta hävittäjästä.

      Lisäksi, hehän etsivät vain tietoa siitä, mikä tämä pudonnut kone oli. Eihän kukaan mitään omaisuutta haalinut... Tehän ootte ihan sekasin.

      http://www.couriermail.com.au/news/world/full-transcript-russian-backed-rebels-ransack-the-wreckage-of-mh17-in-shocking-17-minute-video/story-fntzq3qq-1227444629703

      • Kovajuoppojanussija

        Mutta kun palstaidiootit luulevat, että jokainen artikkeli syyllistää venäläisiä automaattisesti. On ne saatanan TYPERIÄ HÖLMÖJÄ!


    • wikipedia

      Kohta tämäkin on asianmukaisesti wikipediassa, kunhan lentoturmatutkinta saadaan tehdyksi loppuun.
      Nuo samat puhelut esitettiin välittömästi tapahtuman jälkeen, eikä niissä ole mikään muuttunut. Kovasti ihmettelevät, että täällä on vain siviileitä.

    • bot-killer

      trolli kirjoitti: "Tuossahan puhuvat vain, että he ampuivat Sukhoin ja Sukhoi ampui MH17:n!"

      Imbesillit narkkarit eivät edes tiedä, mikä kone on kyseessä. Kukaan täysjärkinen ei edes yrittäisi ampua SU-hävittäjää BUK-ohjuksella, mutta jälkeenjääneet terroristit ovat varmoja siitä, että osuivat ohjuksella hävittäjään. Kuitenkin se tärkein puuttuu: hävittäjän jäänteet, mutta Boeing on palasina pitkin peltoa.

    • Because.Ill.Stuff

      Illuminati.

      • kuopaatu-on

        Se on kuollut.


    • anti-terror

      Terroristijohtaja Strelkov on myöntänyt ihan itse, että venäläiset terroristit ampuivat koneen vahingossa alas. Luulivat sitä ukrainalaisten kuljetuskoneeksi. Ja kyllä - videolla puhutaan puhdasta venäjän kieltä eli tyypit ovat Venäjältä. Ukrainan venälänkieliset puhuvat eri murteella.

      • jep-jep

        Kaikki varmaan muistavat hänen sos.mediaan kirjoitetut päivitykset kuvineen kaikkineen.


      • Antonov_Alasammuttu

        >> Terroristijohtaja Strelkov on myöntänyt ihan itse, että venäläiset terroristit ampuivat koneen vahingossa alas. Luulivat sitä ukrainalaisten kuljetuskoneeksi. <<
        Muistankin tuon kehumisen ruutukaappauksena IS:n nettiuutisissa


    • putler_kuolee

      Joko vankilan sellit on laitettu valmiiksi Haagissa?

    • slo

      Ei koko Ukrainan selkkausta olisi olemassa jos ei ryssät olisi siellä hämmentämässä, se on fakta.

      • ndndjd

        Yea, it take's two to tango


      • korpraaIi
        ndndjd kirjoitti:

        Yea, it take's two to tango

        Vähän niin kuin talvisota, paitsi että siihen tarvittiin kolme. Stalin ja Hitler sopivat sodan aloittamisen ja jakoivat saaliin etukäteen. Suomipa pani hanttiin ja lopulta ryssä luovutti ja läksi pois.


    • totuus.on
    • koulu-kesken

      Itä-Ukrainan terroristit tuntuvat olevan aika tyhmää porukkaa. Eivät erota matkustajakonetta hävittäjästä eikä siviiliuhreja hävittäjän lentäjistä.

      • kuunteIija

        Erottihan ne? Ainakin maassa.


    • 300-henkeä

      Matkustajakoneen alas ampuminen on sellainen veritahra Venäjän kasvoilla, joka ei poistu koskaan. Vielä sadankin vuoden päästä, kun puhutaan Venäjästä, niin ihmiset puhuvat Venäjän petollisuudesta, röyhkeydestä ja pelkuruudesta.

      • historioitsija

        Iivana julman ajoista saakka Venäjän historia on ollut yhtä verilöylyä ja useimmiten omaa kansaa kohtaan.


    • Iskuri

      Kiovan rikollisen juntan trollit:

      CIA AGENTS PHONE CALL LEAKED: MH17 SHOT DOWN BY KIEV MILITARY WITH CIA HELP

      CIA Agents Phone Call Leaked: MH17 Shot Down by Kiev Military with CIA Help“

      The given transcripts of David L. Stern’s phone talks with David Hamilton partially clarify the events preceding the air crash on July 17, 2014 in Ukraine.

      Audio was originally publsihed by KP.ru. According to unconfirmed reports, the audio files were provided by people of the ex-head of the Security Service of Ukraine (SBU) Valentyn Nalyvaichenko after his resignation.

      David L. Stern, a citizen of the USA, working as a CIA agent under cover in international media, in particular in GlobalPost and BBC, in the middle of July of 2014 was near Grabovo village of the Donetsk region of Ukraine where the Boeing Malaysia Airlines Flight 17 (MH17/MAS17) was shot down.

      • Portinvartija

        Do you really want to know how the war in Ukraine and Syria started, Can you tell truth from lies in mass media? RTD’s Miguel Francis-Santiago delves deep to try to understand the intricacies of information war. He meets media experts and puts together the Mosaic of Facts, showing how public opinion is manipulated, not just over the Ukrainian Crisis but throughout the world. Watch this it will shock you, and make sure to share it and share it again and again http://youtu.be/bkD8VFOz

        Haluatko todella tietää miten sota Ukrainassa ja Syyriassa alkoi,voitko kertoa totuuden massamedian valheista? Uutistoimisto RTD:n toimittaja Miguel Francis-Santiago pureutuu syvälle informaatiosodan syövereihin.Hän tapaa tiedotusvälineiden asiantuntijoita ja osoittaa kuinka yleinen mielipide on manipuloitu ei vain Ukrainan kriisissä,vaan kaikkialla maailmassa.Tämän katsominen saattaa järkyttää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2149
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1762
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      11
      1500
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      1265
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      61
      1250
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1079
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      1002
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      983
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      684
    Aihe