Chevy Matiz pätkii tyhjäkäynnillä

4367343

Moi, jenkkiautoni on alkanut pätkiä tyhjäkäynnillä, mistä voisi johtua? Kyseessä on isommalla koneella oleva 2004 Matiz isolohko 1.0.

10

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RoopeSal

      Kasvaisit jo aikuiseksi.

    • brikkes

      nelikurkkusta vaan kehiin...kone vaatii soppaaa

      • jenkkimies77

        Käviskö tuohon edelbrockin spread-bore 650cfm?Mietin löytyykö sopivaa imusarjaa. Vai vaatiiko suuremman kaasarin kun on kyseessä Chevyn isompi kone?


    • NäitäOnLaitettu

      Ei ehkä löyvy imusarjaa, mutta tosimies vääntää sellaisen hetekanputkesta.

    • EvandaBigBlock

      Tuo on ihan tavallinen vika näissä vinkkelivehkeissä ja Bemari-Skooda piireissä jossa nokka on arvoiltaan enempi tuonne kiihdyttelyyn sekä itsensä viihdyttelyyn eli kaupunkiajo sekä toisten perässä mateleminen tuottaa ongelmia.
      Ratkaisu on luistattaa kytkintä jos manuaali tai automaatilla jarrupolkimen painaminen ja kaasua lisää hanaa!!
      Sitten tuonne tienpäälle takapuskuriin kyttäämään ja ohituksia sellaisiin paikkoihin että ohitettavien ilmeet jää mieleen esim ylämäet,sulkuviivat,risteysalueet ja kaarteet joissa näkyvyys nolla on parhaita.
      Myös vesisateella,peilijäällä tai säkkipimeässä hirvialueella ohittelu saa aikaan miehisen tunteen heti seuraavasta risteyksestä äkkikäännös sivutielle ilman vilkkua on munaa takanatulijoille.
      Vielä parempi tämä on rekan edessä eli ensin päätähuimaava ohitus,jarrut pohjaan ,sitten ehkä vilkku ja huoltikselle!

      • betasalpaajatPeliin

        Ahistaako? Terapia voisi auttaa.


      • Salpalinna

        Ahitaako,ketä?
        Tuota aloittajaa voi hyvinkin mutta tuota vastaajaa johon viittaat:tuskin!
        Minkälaista terapiaa suosittelet ja oletko huomannut että se auttoi?


    • Kartaaani

      Voi vittu että on säälittävä paskaprovo.

    • dflkvmedlfgkjme

      miten nää jaksaa...? hanki elämä...

    • petty.r

      korkeapuristeinen kone,vaatii 100 okt eli ostettava buusteria sekaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      209
      14122
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      55
      5417
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      65
      4782
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      257
      3839
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      113
      3594
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      133
      3576
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      85
      2120
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1457
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1231
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1165
    Aihe