Kansan enemmistö ei haluaisi antaa tukea Kreikalle mutta vaikka Soini siihen pakon edessä joutuisikin nöyrytymään, hän saa kuitenkin kansan tuen päätöksilleen.
Kansan enemmistö on niin fiksua että se ymmärtää että jos persut lähtisivät hallituksesta, tilalle syntyisi samanlainen sateenkaarihallitus kuin viime hallituskaudella ja se jos joku on totaalinen kansan tuho. Se oli kuin kakaralauma josta jokainen kakara haluaa leikkiä eri leikkiä kuin muut ja jos siihen ei suostuta, tehdään hallaa muille sen minkä ehditään. Asenteella, että mitä välii kun itse ei joudu vastaamaan mistään. Kansa maksaa, istuskellaan me Audin takapenkillä ja nauretaan. Jas suurin sika pakeni Brysseliin.
Ainoa mistä pääsivät yhteisymmärrykseen, oli se että rahaa lapataan Euroopan pankeille ja siinä etenkin vasemmisto oli kiivain kannattaja.
https://www.suomenuutiset.fi/lm-kansan-kanta-selkea-kreikka-piikin-on-pysyttava-kiinni/
Soinilla on vahva kansa tuki (gallup)
25
<50
Vastaukset
- hyihyihyi
Piikki-Paavo Hörhönmäkihän("vas") oli lappamassa rahaa Kreikan pankeille rahanpesuun, mutta tajusi erota hallituksesta, kun tajusi, että häntä vedätettiin...
Nyt Piikki-Paavo Hörhönmäki("vas") esittää taas tavis-ihmistä veronmaksajilla maksatetussa asunnossaan.- gkjhgs
Hyi!
- matkalla.mukana
Lehdistön on tasan turha ryhtyä Soinia mollaamaan. Se kuva jossa Tsirp,Tsirp nauroi makeasti tyhmille suomalaisille joita oli saanut nöyryytettyä, jäi verkkokalvoille. Ja kun vielä visersi että vaikka sopimuksen allekirjoitti niin ei usko pätkääkään koko sopimukseen. Ei nuo jutut ihan helpolla unohdu.
- häpeällinen.vasuriksikin
Soinihan siis edellistä hallitusta varoitteli koko ajan lainapaketeista. Ja niitä vaan Arhiskin Kreikkaan oli työntämässä vieden näin pohjaa suomalaisten hyvinvoinnilta.
Turha luulla että Arhikselta tulee myötätuntoa niille suomalaislle jotka hän on itse työntänyt ojan pohjalle. - ååpoopåppp
Nyt sitten Soini lupauksistaan huolimatta lapiointiin rahaa Kreikkaan. Ei näin selkeään näyttöön enää tarvita muiden poliitikkojen herjausyrityksiä. Kannattajauskovaiset ovat kyllä ahkeria harhautusyrityksissään siitä ei pääse mihinkään.
- Kalliostako_kajahtaa
Heh, Taidat olla joku naurettava punaviherhyypiö.
- 4fre44
Miten niin syntyisi sateenkaarihallitus?
Tuo on kyllä äänestäjien loukkaamista olettaa, että perussuomalaiset äänestäjät olisivat kääntäneet selkänsä Perussuomalaisille, jos he olisivat toimineet äänestäjilleen antamiensa lupausten pohjalta.
Päinvastoinhan tässä olisi käynyt!
Uusissa vaaleissa suomalaiset olisivat massiivisena rintamana äänestäneet puoluetta, jolla olisi ollut selkärankaa olla sitä mitä kansalaiset tahtoivat.- bbhfds
Kommentti on palstan vakiokokkaretrollin. Ei kannata noterrata koska sillä on ketunhäntä kainalossa.
- 6236236
"Uusissa vaaleissa suomalaiset olisivat massiivisena rintamana äänestäneet puoluetta, jolla olisi ollut selkärankaa olla sitä mitä kansalaiset tahtoivat."
Eipä ole sellaisia puolueita tällä hetkellä! - gfgffg
6236236 kirjoitti:
"Uusissa vaaleissa suomalaiset olisivat massiivisena rintamana äänestäneet puoluetta, jolla olisi ollut selkärankaa olla sitä mitä kansalaiset tahtoivat."
Eipä ole sellaisia puolueita tällä hetkellä!Ei ole ei. Mutta olisi ollut jos PS olisi pitänyt lupauksensa
- 4fre44
bbhfds kirjoitti:
Kommentti on palstan vakiokokkaretrollin. Ei kannata noterrata koska sillä on ketunhäntä kainalossa.
Faktaa toi oli mitä kirjoitin.
- glkjhgfs
4fre44 kirjoitti:
Faktaa toi oli mitä kirjoitin.
Kaukana faktasta.
- glkjhgfs
4fre44 kirjoitti:
Faktaa toi oli mitä kirjoitin.
Kaukana faktasta.
- waler-
Tämä kansa ei suomalaista eduskuntaa edes tarvitsisi.Ilman näitä eka lähtis elätettävät geegerit .Soini on ihan samalainen paskanjauhaja ilman tekoja,kuin muutkin.Ihan vedätti kansaa,kuten minuakin.Ja oli viimeinen kerta ,kun persuille meiltä sekä lähisuvusta ja tuttapiiristä ääni lähtee.Pitäkää nyt kokoomusfantastista 4 vuotta,niin sen jälkeen oppositio kutsuu.Pankaa se Halla-aho puheenjohtajaksi,jos haluatte puolueenne pelastaa.
- upea_luku
58% prosenttia Suomalaisista perussuomalaisten kannalla.
- waler-
Minun lähipiiri on ainakin teikäläiset jättänyt,kuten moni muukin
- glhkjhgd
waler- kirjoitti:
Minun lähipiiri on ainakin teikäläiset jättänyt,kuten moni muukin
Älä yleistä.
- ps_on_suomalaisuutta
Perussuomalaiset varoitti jo 4 vuotta sitten, silloin media yritti heitä vain mollata, kuten nykyäänkin.
- jhdsa
just näin
- EUjaHalosppaska
Suomen media on EU-rosvoliiton hallinnassa.
Propagandaa ja aivopesua - stalinisti-DDR-Halospaska-rummutus-tyyliin. - ps_on_valtaa
Media ei 4 vuodessa oppinut, että vaikka tv:ssäkin perussuomalaisia mollattiin asia- kuin viihdeohjelmissakin, kannatus vain nousi. Onneksi on netti ja ihmiset valveutuneita eivätkä usko hyysäri toimittajia.
- glkjgfs
Ensi vaalien jälkeen PS on pääministeripuolue.
- realismi
Eikö teille vieläkään mene kaaliin mikään ei muutu ennenko persut on pääpuolue Suomessa?
- kfjgdsfd
Juuri näin.
- bvkhgfd
PS on paras!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743