Täällä muistellaan Myyrmannin Mcdonaldsia

En ole muutamaan vuoteen käynyt myyrmannissa ja vasta nyt huomasin että mcdonalds on lähtenyt sieltä pois ja tilalle on tullut tämä uusi burgerking.

Miksi mäkkäri poistettiin myyrmannista? Oliko muka liian vähän asiakkaita? Itse kun aina sillointällöin kävin siellä, niin jonoa oli aina.
121881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ehkäpä BK lisenssi on yrittäjälle tuottoisampi kuin MD lisenssi.

Äänestä

Lähtihän Hesekin :(

Äänestä
  • Millonkas myyrmannissa oli hese?

    Äänestä

  • Olisko ollut joskus 2000- luvun alkupuolelta n. 2010 asti... Siinä liukuportaita vastapäätä. Nykyään Pentikin myymälä, H&M:n vieresssä...

    Äänestä

koko Myyrmanni on nykyään ihan dead siitä se johtuu että mäkkäri häipyi.

Äänestä
  • Zombietko ne siellä tukkii citymarketin kassajonot?

    Äänestä

  • dead kirjoitti:

    Zombietko ne siellä tukkii citymarketin kassajonot?

    Toimiiko jossain cittarissa ne kassajonot?

    Äänestä

Kävin tänään päivällä myyrmannissa. Ihan kohtuullisesti oli asiakkaita paikalla, mutta joka kulmassa oli tosi aggressivisia myyjiä tuputtamassa tuotteitaan. En minä ainakaan osta tuotteita sellaiselta myyjältä joka tulee ihan silmille kovaäänisesti ja alkaa oikein väkisellä kaivamaan syytä miksen osta häneltä mitään.

Äänestä
  • Minua myös ärsyttää Myyrmannin käytävillä tyrkyttäjät. Tarkoitan näitä milloin mitäkin tutkimusta tekevät ja/tai puhelinliittymää tai sähkösopimusta kauppaavat. Antaisivat kulkea ihmisten rauhassa.

    Äänestä

  • Mammakko kirjoitti:

    Minua myös ärsyttää Myyrmannin käytävillä tyrkyttäjät. Tarkoitan näitä milloin mitäkin tutkimusta tekevät ja/tai puhelinliittymää tai sähkösopimusta kauppaavat. Antaisivat kulkea ihmisten rauhassa.

    Tuota tosiaan kauppakeskuksen pitäjät eivät ole ajatelleet loppuun asti. Liiallinen kaupustelu käytävillä karkottaa asiakkaita. Outoa että sortuvat moiseen.

    Äänestä

Koskaan ei tiedä,
onko aikaa paljon vai vähän.
Yhtäkkiä vain huomaa,
se päättyi tähän.
Kun sammui sydän läheisen,
on aika surun hiljaisen.

Mcdonaldsin muistoa kunnioittaen, asiakkaat.

Äänestä

Käsittääkseni Myyrmannin Mäkkäri-yrittäjällä oli/on useampiakin ravintoloita ja Myyrmanni ehkä vähiten kannattava. Cityconin vuokrat on aika kovat...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nakitjamuusilla kirjoitti:

En ole muutamaan vuoteen käynyt myyrmannissa ja vasta nyt huomasin että mcdonalds on lähtenyt sieltä pois ja tilalle on tullut tämä uusi burgerking.

Miksi mäkkäri poistettiin myyrmannista? Oliko muka liian vähän asiakkaita? Itse kun aina sillointällöin kävin siellä, niin jonoa oli aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu