Evoluution suunta? Evot ihan hukassa.

KolahtikokysyiJyri

Kun joku homo päättääkin hyvätä homouden ja alkaa heteroksi ja perustaapa vielä perheen ja sanoo ettei homohaluje enää ole, niin silti kaikki evokkihomofanittajat kiljuvat kuin viimeistä päivää että tyyppi on vain puolihomo bi joka tällä kertaa toteuttaa heteroutta, mutta että silti hän ei ole aito hetero vaan edelleenkin bi.

Evokit ovat sitä mieltä että kerran puolihomo on aina puolihomo koska evoluutio on hänet sellaiseksi aluperin luonut. Tämä siitäkin huolimatta että tyyppi väittää ettei hän tunne lainkaan homotunteita.

Eikö nyt evoluutio muka voisi toimia hänen kohdallaan niin että sinä päivänä kun hän päättikin valita heterouden niin sen sen sai aikaan hänessä vaikuttava evoluutio?

Mitä, ei vai?

No nyt ei auta kuin katsoa asiaa kokonaissperspektiivistä.
Toinen tyyppi elelee heterona tyytyvväistä elämää aikuiseksi saakka eikäedes mieti homoutta vaan on ihan tyytyväinen elämäänsä kunnes hän sekoaa homopornosivuille ja alkaa ruokkia mieltään perversioilla ja lopulta intoutuu homoiluhommiin ja homobaarivessaseksiasiakkaaksi.

Onko hän nyt sitten homo joka on aina ollut homo? Eikö nyt olekin niin että jos noudatamme hänen kohdallaa samaa evo- logiikkaa kuin edellisen tyypin kanssa niin asia on niin että tämä mies on ollut aina hetero ja tulee aina sitä myös olemaan, mutta valitsi tällä kertaa toimintatavakseen homouden ilman että evoluutiolla oli asian kanssa mitään tekemistä.

Mitä opimme tästä? Sen että homous ei ole synnynäistä vaan valintakysymys eikä siinä evokkien epälogiikka asiaa muuksi muuta, sillä käytännössä kaikki homot tekevät valintansa vasta vanhemmalla teini-iällä tai vielä useammin sen jälkeen synnyttyään ensin heteroiksi.

Siis summa summarum: Evokkien oman logiikan mukaan todellisia homoja ei ole olemassakaan vaan kaikki homot ovat pohjimmiltaan heteroja.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kreationistiset ydinfyysikot?
      Sinä hoet vuodesta toiseen homo homo homo koskaan uudistumatta, kun me taas haluaisimme vastauksia kysymyksiimme.

    • KolahtikokysyiJyri

      Teistit, kuinka on oma laitamme? Vastatkaa Krisseli-Ev.Lut.täi. evokitkin

      ps.Kristinusko saattaa katsojien mielessä viitata yhdyntään antautumiseen.

    • MiettiiHän

      Useimmat ihmiset ovat bi-seksuaaleja, täysin riippumatta siitä millaisia seksisuhteita heillä on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2173
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      37
      1771
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      1511
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      236
      1276
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      62
      1260
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1088
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      1013
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      987
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      692
    Aihe