Valtiovarainministeri Stubb VALEHTELI TÖRKEÄSTI

ajsdöljs

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyselenvaan

      No stubbhan ei koskaan ole ollut rahan lappamisesta huolissaan kun petaa sillä itselleen eu-eläkevirkaa. Katainen osti omansa muutamalla kymmenellä miljardilla. Onkohan meillä tuolla tosiaan ollut maanpetturit asialla jotka on täysin sumeilematta toimineet vastoin valtuuksiaan? Ennen vanhaan semmoiset p..kapäät olisi ammuttu.

      • cyg-nus

        jep. täysin samaa mieltä. mutta se että, historian suurin huijaus tapahtuu aivan silmiemme edessä, ja vieläpä täysin laillisesti, eikä kansa ole vielä barrikaadeilla on hyvin huolestuttavaa. Suomi on huijari poliitikkojen unelma maa. täällä saat kansan piikkiin ja omaan pussiin hääriä niin paljon kun huvittaa, eikä kukaan puutu asiaan millään tavalla. ennen joo, ja nykyäänkin monessa maassa, saattaisit olla hyvin suuressa vaarassa moisten rikosten takia, Mutta ei täällä suomessa. mielenkiinnolla ja kuvotuksella odotellen että mikä tulee olemaan suuren huijarin, stubberin suuri virka eu:n elitiissä. ja mitä vitt toi stubber joka haastattelussa jauhaa loppupeleissä loppupeleissä! Missä vitun loppupeleissä? tarkottaako Stubber sitä aikaa kun, kansa on alistettu ja eliitti on ottanut kaiken täydelliseen hallintaansa? Stubber on jo niistä ajoista, kun nuorena poikana tuli mukaan politiikkaan, ajanut Suomea kohti euroopan yhdysvaltoja. Ja mukana on ollut monia muitakin Suomen valtaa pitäviä. tovi siinä on mennyt, mutta nyt aletaan olla hyvin lähellä tuota tavoitetta.


    • valehtelijoidenklubi

      Euro poliitikot eivät ole muuta tehneetkään vuoden 2010 jälkeen.

      Kreikan velat tullaan leikkaamaan varsin nopeasti kolmannen tukipaketin myöntämisen jälkeen. Ellei niin tehdä joudutaan myöntämään yhä uusia tukipaketteja. Puolet Kreikan veloista on leikattava pois. Niin tulee käymään, muutoin tappiot Euro maille kasvavat merkittävästi.

      • Äimä

        Tuossahan tuo totuus on kyhyesti kerrottuna.
        Mitä valehteluun tulee he "puhuvat totta niinkuin osaavat".
        Osaaminen näyttää olevan varsin vaatimattomalla tasolla.


      • hiukoo_hieman
        Äimä kirjoitti:

        Tuossahan tuo totuus on kyhyesti kerrottuna.
        Mitä valehteluun tulee he "puhuvat totta niinkuin osaavat".
        Osaaminen näyttää olevan varsin vaatimattomalla tasolla.

        Fiksu kommentti, hyvä puheenaihe ku täst paikalliseen selviin. :)


    • valehtelijoidenklubi

      Stubb ei kauaa Suomen politiikassa pysy, koska hän ei kestä omia valheitaan pitkään. Sen verran selkärankaa sentään miehellä lienee. Hyvä Eu virka on jo hakusessa, kunhan vain saa sen Berkelin aikana. Berkelin hallitessa Eu:a on Stubbilla mahdollisuus saada virka, sen jälkeen se ovi menee kiinni.

      Katainenkin petasi Berkelin aikana itselleen hyvän viran, kun oli Berkelin kanssa samaa mieltä kaikissa asioissa ja oli hyvä valehtelija. Rehn pettyi pahasti, kun ei saanutkaan huippuvirkaa, vaikka valehteli sujuvasti juuri niin, kuin oli käsky annettu.

    • Homofriikki

      Paavo suuntasi spämmit Kokoomukseen ku persujen paskanluontikampanja ei ottanut tuulta purjeisiin.

    • eirehellisiäpoliitikkoja

      Jos jostain löytyisi rehellinen poliitikko, hänet julistettaisiin maailman perintökohteeksi ja suojeltaisiin välittömästi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2240
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1792
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1563
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1295
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1287
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1106
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1041
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      1006
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      722
    Aihe