EU ja länsimaiset viestimet vaikenevat tyystin vaikka Ukraina jatkaa rikoksiaan oman maansa siviilejä kohtaan. Millainen hallinto voi tehdä tällaista, ampua tykistöllään oman kaupunkinsa sairaalaa kuten Ukraina eilenkin.
http://www.rt.com/news/310191-donetsk-ukrainian-forces-shelling/
Ukraina jatkaa sotaa kaikessa hiljaisuudessa...
9
<50
Vastaukset
- faktat
Ukrainassa ei ole sotaa.
- p.r.a.v.d.a
rt on tosi luotettava sivusto, heh. Totuus on, että ryssä suunnittelee Mariupolin valtaamista. Ei tule olemaan yhtä helppo keikka kuin Krimin tapaus kuitenkaan.
- naurattaavaiitkettää
Uskoisinko palkittua uutistoimistoa vai sinua mielikuvituksinesi? Olette te laisesi kyllä varsinaisia älykääpiöitä.
- p.r.a.v.d.a
naurattaavaiitkettää kirjoitti:
Uskoisinko palkittua uutistoimistoa vai sinua mielikuvituksinesi? Olette te laisesi kyllä varsinaisia älykääpiöitä.
Kuka uutistoimiston on palkinnut? Putin varmaan!
Itse uskon Dagens Nyheter -lehteä. En tiedä onko palkittu, se ei kiinnosta. Tässä Mariupolia koskevä lähde (vaikka sinähän et tietenkään ruotsia ymmärrä):
http://www.dn.se/nyheter/varlden/experter-putin-har-fastnat-i-sin-egen-falla/
- KalkkaInerva
Jonkin ajan kuluttua hyökkäävät jenkkien kouluttamat ja aseistamat Kiovan vapaaehtoisjoukot Itä-Ukrainaan.
Tulevat taas kärsimään karvaan tappion aluepuolustusjoukoille. - kapinoitariittää
Jos muissa maissa terroristit alkaisivat vallata alueita, ja käydä sotaa omia vastaan, niin eikö siinä kävisi aivan samoin. Mikä maa antaa vapaaehtoisesti alueitaan eristää ja luovuttaa toisen hallinnon alle. Demokratiassa alue voidaan yhteisillä vaaleilla vaikka myydä toiselle, mutta sen pitää mennä lakien mukaan.
- tottaOn
Juuri noin kävi Kiovassa vallankaappauksessa kun vaaleilla valittu presidentti syrjäytettiin, olet aivan oikeassa.
- PornoSenkko
"Jos muissa maissa terroristit alkaisivat vallata alueita, ja käydä sotaa omia vastaan, niin eikö siinä kävisi aivan samoin."
Juu, kävisi kyllä. Ja on käynytkin.
Mutta erona on se, että kun muualla on käynyt niin, on revitty kissan kokoiset otsikot ympäri maailmaa "Hallitus tappaa/ampuu omia kansalaisiaan! Hullu diktaattori! Pakko mennä ja pommittaa koko se maa kivikauteen! ja pakotteita pitää laittaa - koko maa totaaliseen kauppasaartoon!"
Ja yleensä pommittajaa on NATO tai USA:n kokoama "koalitio" - nippu jotain täysin merkityksettömiä tyynenmeren saarivaltioita ym., jotta saadaan hyökkäys näyttämään kansainväliseltä yhteisymmärrykseltä.
Missä on suklaakeisari Poroshenkon kauppasaarto??
Missä on jenkkien organisoima kurinpalautuspommitusoperaatio??
Missä on NATO:n R2P (Responsibility to protect) -väliintulo??
Missä on "lentokieltoalue" - käytännössä massiiviset ilmapommitukset??
Missä on kansainvälinen liittouma, joka laittaa omia kansalaisiaan tappavan johtajan ruotuun (=pois päiviltä). kuten niin monen muun vastaavan aikaisemmin??
Kaikki nämä on aiemmin vastaavassa tilanteessa käytetty, vaan ei nyt,
kun USA:n itsensä masinoima laittomalla vallankumouksella valtaan nostettu Poro(nkusi)shenkko!!!!
Tuo kaksoisstandardipelleily kyllä tulee vielä tiensä päähän. Nähkää vaan.
- vieköön_Venäjä_omansa
Eihän Ukrainasta ole EU:lle kuin harmia ja kuluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1772321Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe401817Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141632Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661334Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391321Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191121Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641068- 621027
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110757Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45703