http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437352374904.html
"Puutarhuri" Kanervalla jäänyt Saabbikin katsastamatta, kun on ollut niin kiire katsastella Tuksujen puutarhoja !
Kiirettä se pitää Suomessa poliittisilla pelleilläkin, johtuisikohan liian pitkistä lomista ?
PS; Oikeuttaako luulotaudista johtuva kiire toimimaan kansanedustajan rangaistuksetta Suomen lakien vastaisesti?
Late Lapista. SSSS Ry!
"PUUTARHURIT" EIVÄT SAABEJAAN KATSASTELE!
9
62
Vastaukset 9
- Tuksuntarhassa
Olet oikeassa. Myös Saab auto tulee katsastaa ja puutarha on hoidettava sovitusti.
- olethan.lapin.Somali
Haista somalihomo hevonvittu.
- Sillisormi-Ilkka
Saabismi on sairaus.
Mikäpä kiire sitä autoa on katsastamaan, jos sillä ei aja ja on muita kyytejä. Melko vanha on Kanervan auto, liekö yhtä ruosteessa kuin sinun mesesi?
Kanervalla oli Saabbi käytössä koko ajan, eikä Mersuni ole ruosteessa ja kulkee notkeasti! Olisit kairakettu lukenut uutisen ajatuksen kanssa, jotta olisit ymmärtänytkin sen, ei oli tarvinnut täällä torveta tyhmyyksiäsi!
Late Lapista. SSSS Ry!Late_Lapista1 kirjoitti:
Kanervalla oli Saabbi käytössä koko ajan, eikä Mersuni ole ruosteessa ja kulkee notkeasti! Olisit kairakettu lukenut uutisen ajatuksen kanssa, jotta olisit ymmärtänytkin sen, ei oli tarvinnut täällä torveta tyhmyyksiäsi!
Late Lapista. SSSS Ry!Eipä tuossa uutisessa mainittu, että Kanerva olisi ajanut katsastamattomalla autolla, josko lie seissyt vaan katsastuksen umpeuduttua.
Kyllä muuten on mersusi ruosteessa, onko näkösi heikentynyt? Katsohan sitä vasenta takasuojaakin heti puskurin yläpuolelta. Maalit kupruilee aika pahasti ja saattaa pelti olla jo puhkikin. No, ei ole ollut värisilmää autosi maalarillakaan, kun osa autosta on eri sävyinen, sehän on kuin shakkilauta.
- erkkinimim
Nais- ja automaku kulkevat käsi kädessä.
Niin palasihan Saabi Kanervansa luokse takaisin! Kanervakin on lähtenyt 742 kertaa vieraan naisen mukaan, mutta uskollisena miehenä palannut aina Elina Kiihkonsa luokse takaisin !
Late Lapista. SSSS Ry!
- waler-
"Puutarhuri" Kanervalla jäänyt Saabbikin katsastamatta, kun on ollut niin kiire katsastella Tuksujen puutarhoja ?ehhehehhhehe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 64811
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21716Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha515711Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64605
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551