Erikoista porukkaa

Uskovaiset ovat todella erikoista porukkaa. Eivät ajattele kuin itseään. Eivät hyväksy muiden elämäntapaa, vaan haluavat että kaikki eläisi heidän ehdoilla ja tavoilla. Siksi minä vihaan uskovaisia.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jaa. No mutta minä en vihaa.
Monet kiihkouskovat ovat vastenmielisiä ihmisiä, mutta evoluution tuloksena sellaisiakin nyt vain on eikä se sinänsä oikeuta vihaamaan.
Se että kiihkouskovaiset oikein isoavat ja janoavat tulevansa vihatuiksi ja vainotuiksi (koska raamattu ei voi raueta tyhjiin), on vielä yksi pätevä syy olla vihaamatta heitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LT-990RAS kirjoitti:

Uskovaiset ovat todella erikoista porukkaa. Eivät ajattele kuin itseään. Eivät hyväksy muiden elämäntapaa, vaan haluavat että kaikki eläisi heidän ehdoilla ja tavoilla. Siksi minä vihaan uskovaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu