Persut: Suomeen 792 turvapaikanhakijaa.

persuton

34

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sovittiin

      Menee hallitusohjelman raameihin.

      • tgrgre

        dtgg


      • persutonn

        nämä on ylimääräisiä, ja lisää on tulossa.


      • rajat_auki

        Varmaankin. Mutta mitenkähän olisi määrän laita, jos persujen sijasta hallitusvastuussa olisivat punikit ja viherhörhöt? Määrä olisi ainakin kaksinkertainen ja taitaisi olla vielä nolla perässä sen jälkeen!


      • 12437

        Normipersuselittelyä taas. Kysehän on nyt ristiriidasta persujen tekojen ja persujen lupausten välillä. Siinä ei mikään "nii, mutku noi" auta!


      • Tuhansia

        Paljonko punaviherkupla olisi tuottanut siirtolaisia ilman persuja hallituksessa?


      • psrules
        12437 kirjoitti:

        Normipersuselittelyä taas. Kysehän on nyt ristiriidasta persujen tekojen ja persujen lupausten välillä. Siinä ei mikään "nii, mutku noi" auta!

        Olet siis sitä mieltä, että persujen olisi pitänyt yksioikoisesti heittää hanskat naulaan ja jättää hallitus? Mikä olisi ollut seuraus? Uudet vaalit ja uusi megavoitto persuille? Tai persuja korvaamaan hallitukseen punaviher-mamutuskopla? Eiköhän nyt katsota vähän pidemmälle. Kyllä ps-kanta kelamamutuksessa vielä pääsee esiin.


      • jatämäonfakta

        He-hee... Selitä sinä mitä selität, kyllä persut ovat täysin heittopusseina hallituksessa. Eikä Soini oikeastaan edes välitä. Iso eläke odottaa, korkeammalle ei pääse, säätiössä on jo tarpeeksi rahaa yhden miehen loppuelämän käyttöön...


      • EiOnnistMikään

        Persuilla on paskat housuissa, hallitushommissa karahti kiville.


    • earteteart

      Onneksi Orpo oli hoitamassa hommat. Umpipersut olisivat kielitaidottomina munanneet, ja nyt Suomeen tuotaisiin sama määrä mamupakolaisia kuin Ruotsiin.

      • VITUNORPOPOJANVALSSI

        Fantastista! Tämä Orpopoju kokoomuksesta sai tingittyä mahtavat 8kappaletta mutakuonokiintiöstä!
        no tekee sekin noin 400 000€ vuodessa säästöä!
        kustannus näistä 792 pakoloisesta vuodessa on noin 50 000€ kertaa 792pakoloista = 39 600 000€ per vuosi! . Lukuisa määrä raiskattuja tyttöjä ja naisia. Sekä muuta rikollisuutta!
        KIITOS ORPO KOKKARE!


      • PerutOnPerseestä
        VITUNORPOPOJANVALSSI kirjoitti:

        Fantastista! Tämä Orpopoju kokoomuksesta sai tingittyä mahtavat 8kappaletta mutakuonokiintiöstä!
        no tekee sekin noin 400 000€ vuodessa säästöä!
        kustannus näistä 792 pakoloisesta vuodessa on noin 50 000€ kertaa 792pakoloista = 39 600 000€ per vuosi! . Lukuisa määrä raiskattuja tyttöjä ja naisia. Sekä muuta rikollisuutta!
        KIITOS ORPO KOKKARE!

        Persujen hyväksymä keissi, hallitus vastaa, turha kitistä.


    • hyvähomma
      • MenoJaPaluu

        Jos nämä 792 ovat lähteneet maasta jossa ei ole sotaa niin perusteita turvapaikalle ei ole ja ne käännytetään saman tien takaisin.


    • waler-

      Persut,hallituksen uusi Rkp

      • thorsastrid

        Eihän toki. RKP:n Astrid Thors tiukensi maahanmuuttoa kaudellaan huomattavasti, kun taas persut näköjään helpottavat sitä.


      • Hohohohoooo
        thorsastrid kirjoitti:

        Eihän toki. RKP:n Astrid Thors tiukensi maahanmuuttoa kaudellaan huomattavasti, kun taas persut näköjään helpottavat sitä.

        Hohohohoo hyvä Persut.


    • yksoikea

      Kun muistelee mitä persut puhuivat ennen vaaleja, niin suu vaahdossa lelkasivat siitä, että jos ollaan niin kaikki takaisin. Suosittelen koko joukkiolle tutkimaan puheitaan ja olemaan rehellinen eikä ottaa mallia tästä auringonlaskun puolueesta eli kepusta, josta seuraa raju tippuminen sinne unohduttujen joukkoon. Oletan, että seuraavaksi he ottavat kaikki, jotka haluavat tänne, jos saavat pitää Soinille mustan auton ja hien otsalla.

      • realismi

        ei soini ole pääministeri vaan sipilä joten sitä saa mitä tilaa?


      • SoiniPissiSilmään
        realismi kirjoitti:

        ei soini ole pääministeri vaan sipilä joten sitä saa mitä tilaa?

        Hohoho älä tollo saivartele Soini on varapääministeri ja kusitolpan vartia.


    • Timo_Soini1

      Audin takapenkki on mukava, oma autokuski on kiva juttu. Ministerit
      saavat hyvää ruokaa ja juomaa. Minä tykkään hyvästa ruoasta. :)

      • Hohohoooooooo

        Hohohohooooooooooo


    • hylkofr
    • einoantti6

      Kyllä tämä menee kokoomuksen piikkiin, tosiasiassa ilman PerSuja hallituksessa Suomi ottaisi tuhansia uusia pakolaisia, muistakaa vaan virheittein ja vassareiden toimet!

      • 53795

        Nii, mutku noi... Turhaan lässyttät taas, persu!


      • realismi
        53795 kirjoitti:

        Nii, mutku noi... Turhaan lässyttät taas, persu!

        persujen arvostelijat eivät tajua että sipilä on pääministeri?


      • aikamoinen.antikliimaksi
        realismi kirjoitti:

        persujen arvostelijat eivät tajua että sipilä on pääministeri?

        Ja perussuomalaisten puolustajat eivät tajua, että Sipilän pääministerin palli ei säilyisi, jos perusuomalaiset eivät toimisi puolueen tukijalkana? Ja tukijalan virkaa pitemmäksi tuo puolue ei näillä näkymin tule pääsemäänkään.

        Toivottavasti mitättömät puolustus- ja ulkoministerin virat riittivät puolueelle meriiteiksi, koska seuraavissa vaaleissa tuosta puolueesta ei ole jäljellä yhtään mitään, kun äänestäjät kaikkoavat joukolla. Viimeisin niitti taisi olla tuon yhden tyypin julistus, että kyllä Helsinkiin nyt yksi suurmoskeija aina mahtuu.

        Mielenkiintoista nähdä, kuinka kauan nämä innokkaat perussuomalaisten harcore-fanit jaksavat vielä puoluetta puolustaa. Jos vähänkään ajattelisitte, niin eihän tuossa hommassa ole enää mitään järkeä; perussuomalaisista tuli vajaassa kahdessa kuukaudessa vielä vihreitäkin armottomampi Kokoomuksen tukipuolue.

        Ei hyvää päivää sentään. No saitte sen mitä halusitte, vihreät ja RKP:n pois hallituksesta. Seuraavalla kerralla ne ovat siellä taas, päätökset samoja kuin ennen perussuomalaisia ja perussuomalaisten ollessa hallituksessa. Lopulta perussuomalaisista ei kukaan tule kuulemaan enää pihahdustakaan, koska miksi ihmeessä äänestää "muutoksesta", jota puolue ei edusta. Olihan se aikamoinen antikliimaksi tämä perussuomalaisten hallitustaival, ikävä homma, mutta tulihan sekin koettua.


    • delta

      Jos tällaisia sitoumuksia tehdään, niin miksei poisteta suoralta kädeltä tänne omatoimisesti kiintiöiden lisäksi tulleita?
      Sitä kautta tulijoita on kiintiöiden lisäksi vähintään satoja ellei tuhansia vuosittain, joille maksetaan toimeentulotukea ja muuta taskurahaa, että varmasti viihtyvät.
      Ja oleskelun aikana ehtiikin jo muodostaa ns. perhesiteet, jolloin jatkuva huolto pelaa varmasti aina maailman tappiin saakka.
      Kaikki tule mitä ikinä tuleekaan mieleen pyytää.

    • soininkitinää

      Soini kitisee, että persut ei hyväksy. Helppo vähän malliksi kitistä, kun tietää ettei se vaikuta mihinkään - paitsi muutama persujen kannattaja on taas hyvitelty tuolla tyhjänjauhamisella.

      • realismi

        demokratia on sellaista asioista äänestetään ja enemmistö voittaa persut on edelleen vähemmistönä eduskunnassa ei tässä auta kun äänestää lisää persuja eduskuntaan?


    • Lkkjhghjll

      Persut teki sen taas, kusetti kansaa 100-0

    • siinä_meni

      perseet olalle täysin. muuta sakkia tulossa vielä enmmän. johtajuus on suoraan sieraimesta,kun luvattu muuttuu vartissa toiseksi. onko muisti pois päältä vaiko ei olekaan?
      syy muuttoaaltoon on johtajissa,ne pitää poistaa vahvuudestamkoska eivät ole osanneet tehtäviään. sota,tappaminen ja vimmattu tuho maailmalla johtuu vain ja ainoastaan johtajista. ko. porokka on todella valittua huonointa laatua,jota mm. yrityksissä ei tarvita yhtään kappaletta.
      mikä on nk. poliittinen vastuu....ilmeisesti em. tuhoaminen kuuluu johtajien elämässä luontaisetuihin.
      persut siis petti ja peti sekosi.

      milloin tämä saatanallinen sota- ja kiertosoppa on valmis vaiko vasta tulella?
      ihmismieli on erittäin sairas tabuilla ja ilman tabuja vielä enemmän.

    • realismi

      persujen arvostelijat eivät tunnu käsittävän demokratiaa?

    • NevskiProspekt

      Jos Suomi pystyy elättämään persut, niin toki tänne 800 pakolaista mahtuu. Tai vaikka 80000, ei noista persulaisista kuitenkaan oikeisiin töihin ole. Katsokaa nyt vaikka ministereiden ja kansanedustajien taustoja, kuntapoliitikoista puhumattakaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2217
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      38
      1786
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1547
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1289
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1277
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1102
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      1033
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      994
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      708
    Aihe