Amandassa toimitetaan pöytiin hienoja ruoka-annoksia ,mutta missä on sen keittiö ja kokki ? No niin eihän niitä ole olemassa lainkaan.Käsikirjoittaja pitää siis katsojia niin ääliöinä ,ettei asiaa tarvitse ajatella ,ruoka-annokset ilmestyvät siis taivaalta HAH HAH HAAAA ????
Missä sijaitsee Amandan keittiö ?
ChefDominic
7
127
Vastaukset
- Viisaaamppii
Hei kyseinen sarjahan on suunnattu vähäpäisille teineille ,ei sillä ole mitään väliä vaikka ruoka-annokset tippuisivatkin taivaasta !!
- qrqrwe
Kysykää Ossilta. Ossi on monitoimimies. Sehän ne hienot ruoka-annokset tekee.
- Tietoa2
Helena oli kokki jossain vaiheessa ja keittiötä ei ole vaan näytetty.
- RosvoHellunPää
Helenako olisi muka Amandassa kokki ,no voi sun pyhä Sylvi ? Se rosvopäällikkö ei osaa tehdä edes pannukakkua ?
- rqwrrqr
ne tulee pakastealtaasta niikuin oikeassa elämässä.
- Shiteaterman
Oletko koskaan syönyt muuta kuin paskaa ?
- Paskaamajatalossa
Amandan keittiö? Se on Ossin hanurissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708