Joskus nenästäni alkoi tulemaan verta ja siinä samassa mukana tuli pitkä vaalea pätkä jotain kummaa... Aikaa tästä onkin jo niin kauan etten enää kunnolla edes muista, mutta tuli tässä mieleen ettei kai kyseessä ole mikään loinen tai muu ällöttävä tapaus joka voisi vieläkin elää sisälläni?
Vai voisiko olla että olisin syönyt jtn spagettia ja se olisi päätynyt nenääni ja pysynyt siellä hetken & aiheuttanut verenvuodon ja tullut ulos? Vai onko jo vähän liian kaukaa haettua?
suonenpätkä / mato nenästä
3
<50
Vastaukset
- heisitär
Etkö tutkinut tarkemmin sitä "matoa"?
Minusta loismato (heisimato / lapamato tms.) on todennäköisempi selitys kuin tuo spagetti. Mutta jos se tuli ulos, niin eihän se enää sinussa elä, jos mato olikin.- spagettilakko
En tutkinut. Olin ala-asteella kun tämä tapahtui ja silloinen opettaja vaan nappasi verisen nenäliinan mihin olin juuri vetänyt "madon" nenästäni ja heitti roskiin. Olin itse muutenkin aika paniikissa koska sitä verta tuli paljon enemmän kuin mitä "normaalisti" nenäverenvuodoissani.
Tapauksesta on tosiaan yli 10v aikaa, että todella toivon ettei joku loinen edelleen elä sisälläni. - BLOODisLIFE
spagettilakko kirjoitti:
En tutkinut. Olin ala-asteella kun tämä tapahtui ja silloinen opettaja vaan nappasi verisen nenäliinan mihin olin juuri vetänyt "madon" nenästäni ja heitti roskiin. Olin itse muutenkin aika paniikissa koska sitä verta tuli paljon enemmän kuin mitä "normaalisti" nenäverenvuodoissani.
Tapauksesta on tosiaan yli 10v aikaa, että todella toivon ettei joku loinen edelleen elä sisälläni.Todennäköisesti ihomato
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743