Trump republikaanien suosikki pressaehdokkaaksi

hjkhps

Kannatus 24%. Eipä taida mennä pahasti pieleen jos arvaa että kannatusta tulee etenkin kristilliseltä oikeistolta. Ne tykkää tollasesta öykkäristä, norsusta posliinikaupassa. ( Eikös norsu ole puolueen tunnus?)

Ensitöikseen ehdokkuudesta ilmoittamisen jälkeen tämä hurskas Trump tölväisi meksikolaisia. Kaikki USA:aan tulleet meksikolaiset ovat rikollisia ja raiskaajia. Kuitenkin Trumpkin on tehnyt paljon rahaa laittomien meksikolaismaahanmuuttajien selkänahoista.

Sitten tölvi oman puolueen entistä pressaehdokasta Mc Cainia, joka Trumpin mielestä ei ole sotasankari, hänhän oli pitkään sotavankina. Trump pitää enemmän sellaisista sotasankareista jotka eivät jääneet vangeiksi.

Ja kannatus vain nousee, kun kristillisen oikeiston moronit riemastuvat Trumpin tölväisyistä. Kerrankin heille on tarjolla ehdokas, joka on yhtä tollo kuin he itse.

Eli lisää tölväisyjä on odotettavissa. Jos tuolla taktiikalla kenties voikin jopa voityaa republikaanien ehdokkuuden niin, miten sitten käy lopullisessa pressakisassa, kun on suututtanut enemmistön kansasta.

Eikähän tämä USA:n missikeisari, USA:n Eino Makunen, jossain vaiyheessa tölvi naisiakin, ja totea että naisen tehtävä on olla kaunis, miehensä alamainen, nyrkin ja hellan välissä.

Ootteko katsoneet Diiliä. Siinäkin Trumpin perustelut sille kenelle antaa potkut, ovat ihan peestä revittyjä. Kuka eniten puolustaa itseään vaikka valheilla ja haukkuu toista pudotusuhan alla olevaa vaikka valheilla, saa Trumpin arvostuksen.

Saa olla vaikka kusipää kunhan ei ole heikko.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olihan tuo kuitenkin Confederaation lipun poistamisen puolesta. Vaikka tuskin taitaa paljon mainetta pelastaa muun peeloilun takia.

    • tältä-se-näyttää

      Jos Trump valitaan ehdokkaaksi ja vastassa on Hillary Clinton, niin silloin Hillaryn valinta lienee lähes selvä. Trump on onnistunut munaamaan itsensä ja yleisöhän ei tykännyt, varsinkaan siitä Mc Cainin halveksunnasta.

    • a----a

      Pidän melkoisen ihmeenä jos seuraava presidentti on konservatiivi. Toisaalta... Koskaan ei pitäisi aliarvioida jenkkien punaniskaisimman osan tyhmyyttä. Tuo lippuhässäkkä ja korkeimman oikeuden 5-4-äänestystulos homoliittoaisassa voivat nostattaa kovasti pyhää vihaa ja saada raamattuvyöhykkeen juntit joukolla vaaliuurnille. Mutta epätodennäköiseltä silti tuntuu että joku tähän mennessä kisaan ilmoittautuneista rebuista voittaisi. Jollei Jeb Bush. Joka yllätten tuntuu yhdestä selväjärkisimmistä republikaaniehdokkaista. Ja se kertoo jo paljon.

    • Nedda-

      Jos en väärin muista niin Mr. Trump oli Mr. Reaganin kanssa Berliinissä samalla lentokoneella silloin, kun Mr. Reagan piti Mr. Gorbatsoville suunnatun puheen erään kuuluisan muurin alaspurkamisesta.
      Mitä mieltä ateistit ovat, muistinko asian oikein. Vai onko sattunut joku sekaannus asiassa?

      • a---a

        Ei kai sinun muistamisesi tai muistamattomuutesi mikään mielipideasia ole?


      • Nedda-
        a---a kirjoitti:

        Ei kai sinun muistamisesi tai muistamattomuutesi mikään mielipideasia ole?

        Ollaanpas sitä kärtyisiä. Oli vain joku mielikuva, jostain uutisfilmistä. Mutta kuten sanottu, voin muistaa väärin.


      • Jaffa-Juotava

        En löytänyt mitään tietoa asiasta. Mutta, miten Trumpin mahdollinen reissu Berliiniin vaikuttaisi aloituksen aiheeseen? Onko kyseessä taas jokin ''rajapinta'', jota kukaan muu ei tajua?


      • Nedda-
        Jaffa-Juotava kirjoitti:

        En löytänyt mitään tietoa asiasta. Mutta, miten Trumpin mahdollinen reissu Berliiniin vaikuttaisi aloituksen aiheeseen? Onko kyseessä taas jokin ''rajapinta'', jota kukaan muu ei tajua?

        Olisiko hän ollut poliittisissa taustajoukoissa jo pitkän aikaa?
        Jos on jonkun poliittisen liikkeen kannattajien suosikki?


      • Jaffa-Juotava
        Nedda- kirjoitti:

        Olisiko hän ollut poliittisissa taustajoukoissa jo pitkän aikaa?
        Jos on jonkun poliittisen liikkeen kannattajien suosikki?

        Trump on ollut presidenttikilvassa mukana aikaisemminkin, republikaanina, mutta on joskus myös tukenut demokraattien ehdokasta. Hän on myös rahoittanut molemia puolueita. Melkoinen tuuliviiri.

        Mitä merkitystä oletetulla Berliininmatkalla on?


      • Nedda-
        Jaffa-Juotava kirjoitti:

        Trump on ollut presidenttikilvassa mukana aikaisemminkin, republikaanina, mutta on joskus myös tukenut demokraattien ehdokasta. Hän on myös rahoittanut molemia puolueita. Melkoinen tuuliviiri.

        Mitä merkitystä oletetulla Berliininmatkalla on?

        Jos se olisi tapahtunut, kyseessä olisi mielenkiintoinen yksityiskohta.


    • a---a

      http://hollowverse.com/donald-trump/
      Pieni Trump-sitaattikokoelma. Mies on pesunkestävä opportunisti, tietää hyvin mikä putoaa mielestään kulloinkin nousussa olevan kansanosan mieliin.

    • fda

      Häikäilemätön ja hölmö ukko, mutta helppoja höynäytettäviä löytyy. Sillä ne miljardiomaisuudet tehdään. Uskonnollinen oikeisto jenkeissä varmaan ottaa tuollaisen itseään täynnä olevan uunon omakseen.

      Mitähän he ovat tästä Trumpin ja Rudyn jutusta mieltä?
      https://www.youtube.com/watch?v=4IrE6FMpai8

    • blurt32

      Donand B Trump

      B = Blurt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2240
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1792
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1563
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1295
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1287
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1106
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1041
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      1006
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      722
    Aihe