http://lista.suntuubi.com
Listasimme kaikki suomalaiset luotettaviksi havaitut mielipidepaneelit. Liittymällä paneeleihin saat sähköpostiisi ilmoituksen aina kun uusi kysely tulee saataville. Vastaa kyselyyn, anna mielipiteesi ja tienaa samalla rahaa tai pisteitä. Paneeleista saat korvauksen joko suoraan rahana tai vaihtoehtoisesti pisteinä, jotka voit vaihtaa eri liikkeiden lahjakortteihin tai paneelin pistekaupan tuotteisiin tai voit osallistua erilaisiin arvontoihin ja kilpailuihin.
Kattava lista suomalaisista mielipidepaneeleista
1
158
Vastaukset
- KannattaaMiettiäEnsin
Itse alalla vuosia olleena alan ammattilaisena (lähetin työssäni miljoonia sähköpostimainoksia liittyen kyselyihin ja arvontoihin joka päivä) tiedän että hyvin usein kyselyjen/paneeleiden/ties minkä arvontojen palkintoja ei arvota ollenkaan (firmahan joutuisi maksamaan siitä!). Mikään viranomainen ei valvo tätä vaikka lainmukaan pitäisi. Esimerkiksi, usein entinen pomoni halusi jostain syystä itse hoitaa aina palkintojen toimittamisen voittajille (lähti postiin palkintojen kanssa) vaikka juuri sentapaiset hommat kuului muille. Sitten vuosia myöhemmin näin hänet kahvilassa ja hänellä sattui olemaan täsmälleen saman mallinen ja värinen kannettava kuin mitä pääpalkintona oli.... hmmm. Ja kyseessä ei ole pieni firma vaan yksi maailman top 3 kyselykilpailufirmoista, pörssiyritys jolla toimisto lähes kaikissa EU maissa. Sitten olin töissä vielä isommassa vastaavassa firmassa, siellä uusia arvontja julkaistiin joka viikko koko eurooppaan ja jostain syystä n. 15 hengen tyäyhteisössä en kertaakaan kolmen vuoden aikana kuulut kenenkään sanalla mainitsevan palkintojen ostamista tai lähettämistä asiakkaalle. Miksi, koska niitä ei koskaan arvottu! Tarinan opetus, firmat ovat ahneita, he haluavat vain sinun email osoitteen ja luvan spämmätä sinulle, sekä mahdollisimmna paljon tietoja sinusta. He valehtelevat että sinulla olisi mahdollisuus voittaa palkinto. EI OLE. Firmat haluavat vain tehdä rahaa, he rikkovat aina sääntöjä jos vain voivat jäämättä siitä kiinni. Arvontojen palkintojen arpomatta jättämisestä ei ole koskaan annettu rangaistuksia. Rikoksen uhrina olet sinä, kyselyyn/arvontaan osallistuja ja sinua huijataan tuhlaaman aikaasi ja antamaan tietoa. Kannattaa uskoa ja keksiä jotain oikeasti hyödyllistä ajankäyttöä itselleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256610MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545672Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794426NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun864309Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1034079Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841426- 3341237
- 791235
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a151203Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978