Hinta-laatu suhde aina kohdillaan ja erittäin mukava henkilökunta, ilo on siellä ostoksia tehdä.
Ainoastaan yksinkertaiset kantavat enää rahansa kepuleiden pohjattomiin laareihin, K- ja S-ketju: Kusetusta ja sekundaa, muuta et sieltä saa.
Ei ole olemassakaan LIDLiä parempaa kauppaa.
12
<50
Vastaukset
- nxbbzndbdndbd
Kusetus&Sekunda. miten osuva nimitys onkaan duopolille:)
- ainaja
Niin eikä valitettavasti vähääkään liioiteltu, siksi LIDL.
- postipatenusnus
Mä haluisin naida lidlin naismyyjiä Oulun hiirosessa. Naida villisti niiden perseitä ja pimppejä takahuoneen tiivissä tilassa varaston pölyisellä lattialla poikittain haarat levällään.Litinä kävisi kun lidlin kassaneiti ratsastaisi pylly hyllyen ja rinnat pomppien päälläni.ahh rakas
- 555566
Lidlissä kieltämättä on kauneimmat myyjät mitä kaupoissa keskimäärin.
Ja tottahan kassapoikiakin täytyy kehua, näin tasa-arvon aikana (ettei syytetä syrjinnästäå). - ihantosion
Kauneimmat on ja ennen kaikkea tosi mukavat, ei ole koskaan näkynyt lidlin kassalla naista jolla olisi naama norsun vitulla vaan aina hymyilevät.
- viisaasmies
Samaa mieltä olen,täälläkin päin Suomea lidleissä kauniit kassaneidot iloisesti hymyillen töissään. Toisin on esim. K-kaupoissa joissa useasti kurppaisia vanhoja ämmiä naama norsunvitulla kassalla. Alkaa yleensä panettamaan kun lidlissä käy.... ja toki edullisimmat ja laadukkaat ostokset.
- kfbbdndbfbfnfjn
555566 kirjoitti:
Lidlissä kieltämättä on kauneimmat myyjät mitä kaupoissa keskimäärin.
Ja tottahan kassapoikiakin täytyy kehua, näin tasa-arvon aikana (ettei syytetä syrjinnästäå).no ei ne sen kauniimpia ole. iloinen ihminen vain näyttää kauniimmalta kuin norsunvittunaamainen. lidlin myyjä muuttuisi väiskille töihin mentyään päivässä rumaksi.
- Iidlin.asiakas
ihantosion kirjoitti:
Kauneimmat on ja ennen kaikkea tosi mukavat, ei ole koskaan näkynyt lidlin kassalla naista jolla olisi naama norsun vitulla vaan aina hymyilevät.
Kyllä. Ei ole niin kuin esim. siwan kassat, rumia, epäystävällisiä krapulaisia puliakkoja, jotka eivät osaa tervehtiä eikä kiittää.
- looriirll
Ei ole eikä tule.
- upupupxxx
Up
- NäinKlaukkalassa
Maksaminen Lidlissä sujuu mutkattomasti kun ei tarvitse selitellä että onko Plussakorttia vai voiko maksaa plussattomalla, myös tavara liikkuu hihnalla nopeammin kuin Citymarketissa missä kassan kurppa pyörittelee ostosta ja etsii koodia kuin hidastetussa filmissä.
Jonojen alkaessa muodostua kipaisee Lidlissä tyttö reippaasti ja avaa vapaan kassan, Cittarissa sulaa pakasteet käsiin ruuhka-aikana kun ei riitä henkilökuntaa kassoille pyörittelemään ostoksia. - temokraatia
Joo ihan on paras kauppa, siellä palvellaan niin viher-vassareitä kuin kokkareitakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1772321Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe401817Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141632Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661334Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391321Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191121Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641068- 621027
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110757Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45703