Hömpsönpömpsön

Seta_Hömpsönpömpsön

Hömpsönpömpsön homot pääsee avioon 2017 !

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KukaMaksaa

      Hinnat näille mitä maksaa kansalle?
      -Setan varhaiskasvatus
      -Varhaiskasvattajien (pakko)koulutus päiväkodeissa ja kouluissa
      -Uudet sukupuolineutraalit oppimateriaalit
      -Uudet lomakkeet jokapuolelle, joissa rekisteröity parisuhde korvataan
      -Sukupuolineutralisoimisen kustannukset kirkolle
      -Sukupuolineutraalit vessat
      -Uudet sukupuolineutraalit äitiyspaketit
      -Translaki
      -Sukupuolenkorjaukset transuille
      -Keinohedelmöidtykset ja kohdunvuokraukset valtion verorahoin?
      jne

      • hömsönpömsönpöö

        Sukupuolineutraali avioliittolaki muuttaisi perinteistä avioliitto käsitystä miehen ja naisen välillä. Jos avioliittolaki muuttuisi, niin että myös mies voi mennä miehen kanssa naimisiin tai nainen naisen kanssa naimisiin, niin se muuttaisi kokonaan käsityksen avioliitosta ja perheestä. Raamatun sanan mukaan homoseksuaalisuus on syntiä ja luonnoton tapa harjoittaa seksuaalisuutta. Tämä tarkoittaa myös sitä, että homoseksuaalisuuden harjoittamisesta seuraa tiettyjä negatiivisia vaikutuksia. Edellä oleva viittaus homoseksuaalisuuden negatiivisiin vaikutuksiin on myös osoitettu todeksi monien maallisten tutkimuksien kautta.

        Tässä asiassa on myös täysin unohdettu lapsen näkökulma, sillä lapsen perusoikeus on, että hänellä olisi äiti ja isä. Aikuiset ihmiset ajavat itsekkäästi omia etujaan välittämättä siitä mikä on lapsen etu ja oikeus. On tietenkin olemassa tilanteita, joissa lapsi joutuu elämään ilman äitiä tai isää, mutta homoseksuaalisissa suhteissa elävät ihmiset tekevät lapsesta harkitusti sekä tietoisesti joko isättömän tai äidittömän, silloin kun he haluavat lapsen itselleen. He riistävät lapselta oikeuden syntyä luonnolliseen perheeseen, jossa lapsella on biologinen äiti ja isä.

        Sukupuolineutraalia avioliittolakia pidetään ihmisoikeus kysymyksenä sekä loukkauksena, jos se ei toteudu. Mielestäni se ei ole ihmisoikeus kysymys eikä loukkaus ketään kohtaan, sillä luonnonjärjestyksen mukaan vain nainen ja mies voivat saada yhteisiä lapsia. Se on ihmisoikeus kysymys sekä loukkaus kun ja jos lapselta tarkoituksenmukaisesti ja tietoisesti riistetään oikeus äitiin ja isään. Tästä puolesta hyvin harva on huolissaan tai taistelee sen puolesta. Itsekkäiden aikuisten maailmassa lapset joutuvat aina kärsimään.


    • EnTahdo2017

      Minä en ainakaan maksaa hömpsänhömpääsi!!

    • Hömpsönpömpsön_

      Saadaan kohta adoptoida lapsiakin leikkeihimme, hömpsönpömpsön sille.

    • hömsöntömpsön

      Kyllä juopot ja Narkkaritytöt ja muut rahantarpeessa olevat romanit lainaa kohtua lelun tekemiseen hoppeleille.
      moottoriturpa Toivola näyttää esimerkkiä..

    • Hömpsönpömpsön
    • höpsönpömsöpöö

      Yalen yliopiston psykiatri Kyle Pruett (2000: 207) päättelee tutkimustyönsä pohjalta, että keinohedelmöityksen tuloksena syntyneillä ja ilman isää kasvaneilla lapsilla on tyydyttymätön ”nälkä isän pysyvää läsnäoloa kohtaan”. Hänen tutkimuksensa sopii yhteen avioeroa ja yksinhuoltajuutta koskevien tutkimusten kanssa, joissa tuodaan esille samanlainen isän ikävä. Pruettin tutkimus tuo myös esille, että keinohedelmöityksen tuloksena syntyneillä lapsilla, joilla ei ole tietoa isästään, on syviä ja häiritseviä kysymyksiä biologisesta alkuperästään ja perheestä, josta he ovat biologisesti peräisin. Nämä lapset eivät tunne isäänsä eivätkä isänsä sukua, ja heistä on vastenmielistä elää eräänlaisessa välitilassa ilman suhdetta biologiseen isäänsä (Pruett 2000:204-208) (Tapio Puolimatka: Lapsen ihmisoikeus, oikeus isään ja äitiin, s. 43,44)

      Tutkimukset osoittavat kiistattomasti, että keinohedelmöityksen tuloksena syntyneillä lapsilla, joilla ei ole tietoa biologisista vanhemmistaan esiintyy häiriöitä ja oireita sekä juurettomuutta, koska he joutuvat elämään epänormaalissa välitilassa ilman yhteyttä omaan biologiseen vanhempaansa.
      .

      • huhheli

        ”nälkä isän pysyvää läsnäoloa kohtaan”

        Jos kaksi miestä kasvattavat lapsen, ei ainakaan pitäisi nälkä yllättää.

        Tutkimukset osoittavat, että kun nainen ja mies kasvattavat, on suuri riski että mies kaikkoaa jossain vaiheessa.


    • EntinenAsiakas

      Ja millä luvalla Helsingin kaupungin Visit Helsinki antaa verorahoilla homo koulutusta firmoille ja paljonko se on maksanut jo kokonaisuudessaan? Onneksi monet firmat on jättäneet heidän palvelunsa koska pelkäävät homotajan mainetta kun asiakkaat kaikkoaa...

    • käyongelmasta

      Ku ottaa pienen merkin, nii pääseepä sitä paravioon. Sinnesinne, minne tuhmat tytötki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      180
      13558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4930
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2853
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1791
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe