Kansalaisaloite rikkoo lasten oikeuksia!

merkkimerkkinä

Ylen aamutv:ssa 21.7. 2015 aito avioliitto -yhdistyksen puheenjohtaja Jukka-Pekka Rahkonen ja Setan hallituksen puheenjohtaja Panu Mäenpää keskustelivat sukupuolineutraalista avioliitosta. Kun katsoin heidän keskusteluaan, niin siitä nousi esille sellainen ajatus, että harvempi ihminen ihan oikeasti ymmärtää sen kuinka sukupuolineutraali avioliitto rikkoo lapsen oikeuksia. Aion tuoda kirjoituksessani esille näkökulmia ja asioita, jotka tuovat esille sen millä tavalla sukupuolineutraali avioliitto rikkoo lapsen oikeuksia ja kuinka sukupuolineutraali avioliitto ei ole tasa-arvo kysymys, vaan sen taustalla on pyrkimys heikentää ja romuttaa ikiaikaista perinteistä ja luonnollista perhemallia. Samalla tuon esille sen mikä on homoliikkeen todellinen päämäärä ja pyrkimys.

Teksti kopsattu tuolta http://www.kotipetripaavola.com/sukupuolineutraaliavioliittorikkoolapsenoikeuksia.html

2

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hepscuckuu

      Millä tavalla se rikkoo lapsen oikeuksia? Meinaatko tällä oikeutta isään ja äitiin? Miten hoituu yksinhuoltajien lasten oikeudet kun heiltäkin on tämä "oikeus" monissa tapauksissa viety?

      Ehdotankin että avioerot kielletään ja tästäkin asiasta voisi laittaa alulle kansalaisaloitteen ja tämähän koskisi koko kansaa, ei tarvitsisi kenenkään sivusta huudella.

      Uuden lain mukaan voitaisiin myös määrätä pakkoavioliittoja jotta saataisiin tarpeeksi perheitä joista löytyy isä ja äiti. Erota ei saisi vaikka nyrkki heiluisi ja viina virtaisi koska lapsella on oikeus isään ja äitiin.

      Uusi laki voisi olla myös lievempi. Eronneelle osoitettaisiin yhteiskunnan toimesta uusi puoliso jotta täyttyisi tämä edellämainittu oikeus isään ja äitiin.

      Uusi laki aiheuttaisi tervehdyttävää muuttoliikettä kun muuttotappiokuntien peräkammaripojat muuttaisivat kasvukeskuksiin uusiksi isiksi toteuttamaan tuota lapsen oikeutta isään ja äitiin. Vanhat piiatkin saisivat tietysti muuttaa uuden lain puitteissa koska ketään ei sa syrjiä.

      • MuistaLapsenEtu

        "Miten hoituu yksinhuoltajien lasten oikeudet kun heiltäkin on tämä "oikeus" monissa tapauksissa viety?"

        Yksinhuoltajuus on usein olosuhteiden pakosta aiheutunut tilanne. Homovanhemmuus taas homojen turhamaisuutta. Sitä ei pidä hyväksyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      142
      8015
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3170
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      390
      2267
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1790
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      152
      1661
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1501
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      16
      1271
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1249
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1166
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1142
    Aihe