Kansalaisaloite rikkoo lasten oikeuksia!

merkkimerkkinä

Ylen aamutv:ssa 21.7. 2015 aito avioliitto -yhdistyksen puheenjohtaja Jukka-Pekka Rahkonen ja Setan hallituksen puheenjohtaja Panu Mäenpää keskustelivat sukupuolineutraalista avioliitosta. Kun katsoin heidän keskusteluaan, niin siitä nousi esille sellainen ajatus, että harvempi ihminen ihan oikeasti ymmärtää sen kuinka sukupuolineutraali avioliitto rikkoo lapsen oikeuksia. Aion tuoda kirjoituksessani esille näkökulmia ja asioita, jotka tuovat esille sen millä tavalla sukupuolineutraali avioliitto rikkoo lapsen oikeuksia ja kuinka sukupuolineutraali avioliitto ei ole tasa-arvo kysymys, vaan sen taustalla on pyrkimys heikentää ja romuttaa ikiaikaista perinteistä ja luonnollista perhemallia. Samalla tuon esille sen mikä on homoliikkeen todellinen päämäärä ja pyrkimys.

Teksti kopsattu tuolta http://www.kotipetripaavola.com/sukupuolineutraaliavioliittorikkoolapsenoikeuksia.html

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hepscuckuu

      Millä tavalla se rikkoo lapsen oikeuksia? Meinaatko tällä oikeutta isään ja äitiin? Miten hoituu yksinhuoltajien lasten oikeudet kun heiltäkin on tämä "oikeus" monissa tapauksissa viety?

      Ehdotankin että avioerot kielletään ja tästäkin asiasta voisi laittaa alulle kansalaisaloitteen ja tämähän koskisi koko kansaa, ei tarvitsisi kenenkään sivusta huudella.

      Uuden lain mukaan voitaisiin myös määrätä pakkoavioliittoja jotta saataisiin tarpeeksi perheitä joista löytyy isä ja äiti. Erota ei saisi vaikka nyrkki heiluisi ja viina virtaisi koska lapsella on oikeus isään ja äitiin.

      Uusi laki voisi olla myös lievempi. Eronneelle osoitettaisiin yhteiskunnan toimesta uusi puoliso jotta täyttyisi tämä edellämainittu oikeus isään ja äitiin.

      Uusi laki aiheuttaisi tervehdyttävää muuttoliikettä kun muuttotappiokuntien peräkammaripojat muuttaisivat kasvukeskuksiin uusiksi isiksi toteuttamaan tuota lapsen oikeutta isään ja äitiin. Vanhat piiatkin saisivat tietysti muuttaa uuden lain puitteissa koska ketään ei sa syrjiä.

      • MuistaLapsenEtu

        "Miten hoituu yksinhuoltajien lasten oikeudet kun heiltäkin on tämä "oikeus" monissa tapauksissa viety?"

        Yksinhuoltajuus on usein olosuhteiden pakosta aiheutunut tilanne. Homovanhemmuus taas homojen turhamaisuutta. Sitä ei pidä hyväksyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      307
      26939
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      48
      2304
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      201
      1640
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      154
      1570
    5. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      35
      1431
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      34
      1331
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1018
    8. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      932
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      94
      893
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      81
      830
    Aihe