mikä helvetinmoinen kaaos siel kylillä on taas.ei meinaa parkkipaikkaa löytää ja helvetinmoinen paskanhaju tos ankkalammen ympäristössä ja saatananmoisia laumoja kesähuoria mitä siel ramppaa ees taa saatana!
SEA WHORES WEEK
23
74
Vastaukset
- masa.meikäläinen
samaa mieltä!eiks tommoset tapahtumat vois järjestää vaik täktomin mettässä tai vaikka lappohjassa eikä keskellä kantakaupunkia ku hirvee ryysis ni eihän siel mahu liikkuu ja hirveetä meteliä ja roskaa joka paikassa
- asenneratkaiseetässäkin
Aivan eri mieltä. Loistava tapahtuma. Suomen paras hevoskilpailu. Jo vakiintunut perinne Hangossa. Tuo hienoa pr:ää kaupungille. Katsomot täynnä innokkaita nuoria ja aikuisia katsomassa ilmaiseksi harrastusta, mikä ei ole huonommasta päästä ollenkaan. Ja mitä jää jälkeen? Katsokaapa kisojen jälkeen, jääkö massatapahtumasta roskia. Ei jää. Sivistynyttä menoa kertakaikkiaan. Ihan erilaista kuin regatan ajan hännästely. Onneksi olkoon taas kerran upeista järjestelyistä sille suurelle vapaaehtoisporukalle. Kyllä naapurit muutaman päivän tätä hienoa tapahtumaa kestävät, jos haluavat. Yhtä lailla voisi asettaa pannaan Itämeri-Cupin 1500 älämölöä valloittaa Hanko-Pohjoisen ympäristön. Ei, upeeta. Asenne ratkaisee.
- vanhahankolainen
En ole erityisen kiinnostunut hevosurheilusta. Asun ihan lähellä urheilukenttää. Olen melkein joka kerta, kun Sea Horse Week on järjestetty, ollut kotona. Minua ei tapahtuma häiritse ollenkaan, päinvastoin. Pitää ihailla vapaaehtoisten työpanosta ja järjestelyitä ylimalkaan - onhan aivan upeata että näin korkeatasoinen tapahtuma on saatu Hankoon. Ja ilmainenkin vielä kaikille Hankolaisille! Kun tietää kuinka suuri ilo tapahtuma on osanottjille ja katsojille, niin neljän päivän paskanhaju ja kuulutukset ei haittaa ollenkaan. Jälkeenpäin on aina siivous hoidettu hyvin, joten mielummin minä tällaisia tapahtumia kannatan kuin esimerkiksi Regattahännän hyysäämistä (kuten on toivottu esim. Hangonlehdessä). Vanhana Hankolaisena toivon että myös kaikki "kesähankolaiset" arvostaisivat tätä meidän jo perinteiseksi tullutta tapahtumaa.
- keijo.kaarna
kävin kattomassa ni aika sotkusta siel on ja meteliä oli jonkin verran kentän ympäristössä!voisivat kyllä järjestää tästä lähtien jossain muualla ku keskellä kaupunkia.
- Trash
Sotkuista ????? Käy katsomassa tulevana viikonloppuna Itäsatamaan tuleva tapahtuma, mikäli aikaisempien vuosien malli vielä pätee, siinä vasta jotain !!! Ja kommentoi vasta sen jälkeen SeaHore Weekin "sotkuja". Mikäli vielä on jotain kommentoitava.
- hirvee.paskan.haju
mut ku siel on hevosen paskaa ni saatanasti ja helvetinmoinen lemu!
- rumppis
hirvee.paskan.haju kirjoitti:
mut ku siel on hevosen paskaa ni saatanasti ja helvetinmoinen lemu!
ja holle mee!o vaselin häär o täär!
- shopalike
onneks loppu toi touhu nyt ja se jalkapallokenttä totaalisesti pilalla!kuka maksaa kunnostuksen?menee varmaan kaupungin piikkiin sekin kuten lähi ympäristön siivoominen/kunnostaminen :(
- hävytöntä.toimintaa
ja oli tänään siivouksen yhteydessä löydetty huumeruiskuja pilleripaketteja ja kaiken kukkuraks oli paikkoja särjetty ja irtaimistoa anastettu koulun tiloista!
- hästkyyk
de va kyyk syygare där
- linda.med.skreppor
hehee.... olisittepa nähneet,kun fjalle otti shetlanninponilta poskeen....sai ämpärillisen mälliä päin pläsiä....
- vuodensatsi
joo,sai fjalle koko vuosiannoksen kerralla!kyllä sillä oli nieltävää.....
- titityyy
oli siel kuulema kans meinannu joku hankolainen tamma revetä liitoksista ku joku vanha työjuhta oli puksuttannu päälle ni perkeleesti!
- kyllsesiit
Joo se oli joku vanha trukki joka painoi sen tamman päälle ihan hemona ja itselläkin oli tekemistä, että pääsi naisten ohi ehjänä autolle.
Kauniita neitokaisia tosin olikin....
Oikeesti homma oli järjestetty tosi hyvin ja mitään häiriöitä ei tietääkseni ollut.
Kenttäkin laitetaan kuntoon ja viimeistään parissa viikossa se on taas kuin uusi. - regatanpuolesta
Elkee ny helkatissa ainakaan sitä regattaa lopettako, vaikka siellä joku mummujärjestö tietty sitä toivookin tai jokin mikälie Hankolehti, niin kuin tuolla alussa joku sanoi.
Sehän tuo sinne rahaa kun kultamunia muniva kukko ja on osin perinnekysymyskin ja ilman sitä siellä Hangossa kohta ihmetellään että mihin ihmeeseen vetovoima katosi.- böökijöörani
hangossa vedetään käteen casinon lavalla joka toinen perjantai.ja oikeen sm-tasolla!
- svemppe
ja ha mee
- gunnar.från.gunnarstrand
svemppe kirjoitti:
ja ha mee
å jaa mee
- helvettiin.sieltä
onneks ne nyt on sit tajunnu ettei tuolla voi järjestää tommosta!ihan siis järjetön paikka!
- Kokohankolainen
Kyllä hepat tulee ja ovat tervetulleita jatkossakin.
Kyse on Hangon ja ratsastuksen mittakaavassa hienosta ja merkittävästä tapahtumasa. Hanko tarvitsee näitä kipeästi.
Hieno homma.- täkom_bög
Ja älskar hästar från bakom
- pojo.bög
täkom_bög kirjoitti:
Ja älskar hästar från bakom
ja holle mee
- helvettiin.sieltä
vittu mitään metukoita keskellä kylää!helvetinmoinen paskanhaju ku lemuu pitkin kylää saatana!jonnekki lappohjaan tommoset systeemit tai parempi ku veis suoraan teurastamoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696