https://www.youtube.com/watch?v=PRPkTYIGjjk
en mä osaa muusta puhua kuinka hirveä ja synkkä tämä pimeys on ollu ja on...varsinki ne jotkut hetket...täysi syvyydessä...varsinki ne pari hetkeä...täysi omissa maailmoissa...mutta tämä on turhaa juttelua...jumala kääntää tän kaike vielä hyväksi..minä loppujen lopuksi olen vielä jumalan oppikoulussa, jumala ei ole vielä alkanu mua käyttää...ei edes sillo ku oli täynnä tulta...jumala vaan johti mut tänne tekemää elämä perusasioita mitä en osannu sillo, kattoa et ruokaa vaatteita tekee töitä...mutta nämä on langenneen ihmise sanoja..ihmisen joka on eksyksissä,joka etsii joka tavalla edes pisaraa mihi tarttua mikä tietenki on ne kirkkaat silmät mihi jumala tahto kohdistuu..eikä tämä tarkota et olen automaattisesti pelastettu...vaikka johonki määrin uskonki valitun paikkaa...mut kylmästi ajateltuna se on jeesukse vastuulla uskova kasvu ja pelastus..uskova omat vallinnat myös vaikuttaa..jos mä en olis pyytäny sitä yhtä asiaa nii kaua et jumala salli sen vaikkei halunnu..mitää tästä ei olis tapahtunu..mun rukouste takia kaikki tämä tapahtu..mun Hengessä olevat rukoukset
Me & My - Loving You
tehmies24v
1
<50
Vastaukset
- tehmies24v
kaikki muut ulkoset tekijät, vanha elämä kaverit, lähisukulaiset, jopa oma elämä ei nii haitannu..mut oli se yks asia mistä rukoili mistä en kestäny päästää irti...kai se on niiku daavid ja batseba...daavidki joutu paljo siitä maksaa vielä vanhalla iällä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136975Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1074727L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa543966TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133344Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6852035Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2341417- 661338
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551283Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12972