Hellutailiikkeen alussa tuli Profetia jossa sanottiin; ”tämän liikkeen lopulla tapahtuu kolme asiaa: Ihmiset ylistävät Jumalaa, jota he eivät rukoile.(Ei tänään rukoilla Jumalaa eikä saarnata Jumalan sanaa vaan herätystä.) Liikkeen johtajat, seurakuntalaiset ja papit korostavat voimaa, eikä pyhitys elämää. Ihmiset korottavat Hengen lahjoja, eivätkä Jeesus Messiaan Herrautta.” Seurakunta tarvitsee ylistystä ja Hengen voimaa. Mutta, meidän tulee ennen kaikkea, elää pyhitys elämää. Tarvitsemme Hengen lahjoja ja Jumalan kirkkauden ilmestymistä, mutta ennen kaikea kuuliaisuutta Messiaan tahdolle.”Henki sanoo selvästi, että tulevina aikoina moniaat luopuvat uskosta ja noudattavat villitseviä henkiä ja riivaajien oppeja. Sillä aika tulee, jolloin he eivät kärsi kuulla tervettä oppia, vaan haalivat omien himojensa mukaisiaopettiaja.
RV-lehden juttu ristiriit, Azutza prof. toteutuu.
3
<50
Vastaukset
- ikävätilanne
Tänä päivänä ei enää järjestetä evankelioimiskokouksia joissa kerrottaisiin Jeesuksesta Pelastajana, vaan järjestetään paljon Suuria Parantumiskokouksia joissa yleensä puhujana joku ihmemies rapakon takaa. Ja ihmiset juoksee näissä massakokouksissa ympäri Suomenniemen.
- mielenrau-haa
Niilo Yli-Vainion alkuperäiset saarnat olivat täynnä herätys sanoja, mutta onneksi nettimissio poisti saarnoista herätys sanat.
Nyt saarnoja tyhmempänäkin ymmärrän ja on paljon miellyttävämpi kuunnella. Poistin itsekin eräästä Niilon saarnasta yli viisikymmentä noita kirosanoja. - Mohikaani_27
Aloitus on ajankohtainen. Jeesus ei ole pakanoille Messias, vaan ainoastaan Israelille, tämäkin on hyvä tietää, seurakunta on Jeesuksen verellään ostama seurakunta, Messias ei ole kuollut puolestamme, vaan Jeesus Kristus Jumalan Poika. Vaikka seurakunta on hengellinen Israel, ei siltikään seurakunnalla ole Maessiasta, vaan Ylkä, ja Yljällä on morsian, eli seurakunta, uudestisyntyneistä ihmisistä koottu, kaikista kansoista ja kansan heimoista ja kielistä. Vain juutalaisilla on Maessias !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743