Italiassa tämä sentään myönnetään että veronmaksajien kustantama sotilaiden maahantuonti rikastuttaa mafiaa enemmän kuin jopa huumeet.
Milloinhan Suomessa tunnustetaan tämä asia, että rikollismafia johtaa maatamme perikatoon?
"..Italian poliisin sieppaamassa puhelussa väitetään Salvatore Buzzin sanoneen ”Tiedätkö kuinka paljon tienaan maahanmuuttajilla? Huumeet ovat vähemmän tuottoisia”. Buzz on vasemmistolainen aktivisti joka tuomittiin murhasta 1980-luvulla. Buzz kiistää tehneensä mitään rikollista maahanmuuttajien suhteen. .."
http://www.iltasanomat.zz/ulkomaat/art-1437869216572.html
"Mamutus Tuottoisampaa Kuin Huumeet"!
11
61
Vastaukset
- rouvaTappinen
Lapin Late ja monet muut ovat olleet koko ajan oikeassa kritisoidessaan maahanmuuttopolitiikkaa. Sehän onkin rakenteellisen rikollisuuden tukemista, tämä suomalainen maahanmuuttopolitiikka.
Nyt tuli meikämummullekin silmien avaamisen paikka. - calle57
Ja Stubido-idiootti: mamutus on rikkaus - siis hurrinpaskoille ja mafialle ja muille mamujen siivellä loisiville maanpettureille ja rikollisille.
- neitiABC
Mafian rooli mamutuksessa on kyllä huomioitava. Ja se rooli on kyllä keskeinen. Ei Afrikasta köyhälistö pääse edes yrittämään Välimeren ylitystä, rahaa se vaatii.
- onnee
Hyväuskoisia hölmöjä kusetetaan aina...
- Elämäää
suurempaa kusetusta...
- ertasdfgsfd
Myös Italian järjestäytynyt rikollisuus tietää sen että mamutus tuottaa paremmin nykyisin kuin huumekauppa. Ja kiinnijäämisen riski ja tuomiot matalammat.
- niinpäniinkyllävaan
Nämä asiat ovat kaikkien paitsi vihervasemmiston tiedossa...
- Ei.sitä.uskois
Suomen mamupolitiikka on pakko sanella jostain ylempää eu:sta. En yksinkertaisesti usko että suomalaiset on näin hölmöjä sinisilmiä ihan ominpäin.
- rouvaTappinen
Tällaisia Immonen vs Elfgren/ Packalen väittelyjä tarvitaan joka päivä kuukausitolkulla jotta tolkku asiasta alkaisi lisääntymään.
- zxcvbnmk
Valtioiden pitäisi ottaa tämä rahtaaminen samoin kuin huumekauppa omaan kontrolliin pois rikollisilta.
- upupupupupup
Ylös
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271813
- 1211335
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401130- 491029
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni571007- 131960
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v247944Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77806Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58799Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179780