Monikulttuurisuus on rikkaus. Ei mulla muuta.
— Alexander Stubb (@alexstubb) 25. heinäkuuta 2015
Onka kantaväestön raiskaaminen rikkautta? Entä asuminen ja eläminen veronmaksajien piikkiin?
Stubb: monikulttuurisuus on rikkaus.
30
56
Vastaukset
- pakkoruotsi_pois
Tyypillinen suomenruotsalaisen vastaus.
- Joxanen
Immosen kootut tarinat eivät mielestäni ansaitse sen enempää kommentointia.
Pisteet Stubbille ! - Epäpäteväministeri
Joxanen kirjoitti:
Immosen kootut tarinat eivät mielestäni ansaitse sen enempää kommentointia.
Pisteet Stubbille !Onko raiskaaminen, varastaminen, häiriköiminen ja yhteiskunnan varoilla eläminen kulttuurillisesti rikasta? Minun mielestäni suomalainen kulttuuri ei tällaista rikkautta tarvitse, joten sitä ei silloin yhdenkään päättäjän pidä tukea.
Ja vielä vähemmän, jos itse asuu kaukana niistä alueista, joilla tämä rikkaus esiintyy.
Lieneekö puhuja itse koskaan edes nähnyt somalialaistaustaista nuorisojoukkoa kiusaamassa ihmisiä kylillä illalla? Mutta silti väittää, että tällainen rikastaa kulttuuria. On siinä meillä ministeri. - Hitto.mitä.vajakkeja
Joxanen kirjoitti:
Immosen kootut tarinat eivät mielestäni ansaitse sen enempää kommentointia.
Pisteet Stubbille !Ilmeisesti olet suvaitsevainen pökiö joka tykkää tästä mamme rikastuttamisesta! Ryöstöjä, eilen murhayritys, raiskauksia. Tappojakin, varkauksia ihmisten koirien potkimista ja kivityksiä. Lisäksi jatkuvaa uhkailua ja islamin lietsomista ja valtapyrkimyksiä. Sinusta on kiva kun kotimaastamme tulee turvaton ja rynkyt paukkuu tulevaisuudessa odottamattomissa terrori-iskuissa ja suomalaisia kuolee. Tätä tulee varmuudella tapahtumaan, tulet näkemään. Toivottavasti saat itse osasi tästä monikulttuurisuuden ihanuudesta kaikin tavoin. Olet menetetty tapaus jolle ei olisi kannattanut tätäkään kirjoittaa.
- waler-
Stubb voisi perustella tämän rikkauden,kun niin "proffa" onkin?
- Naatitaannyt
"Onka kantaväestön raiskaaminen rikkautta? Entä asuminen ja eläminen veronmaksajien piikkiin?"
Stubbin mielestä on.
Jotkut on tämmöisen kahjon äänestäneet valtaan. Nauttikoot nyt. - sdf423tjh
Jokainen kunnollisen kotikasvatuksen saanuthan tietää, että "Lika barn leka bäst".
Monikulttuurisuus on kaikkien ongelmien äiti. Aina ja kaikkialla. Tarvitsee vain avata töllö uutisille, niin tämän voi todeta - huomennakin. - vipinäässswqw
Äänestäkää kansalaisaloite fi kaikkia niitä aloitteita joilla katsotte että Suomi tulee
paremmaksi. Erityisesti kaikki "Suomi irti E:sta" ja eurosta niin eiköhän päättäjiin tule
vipinää. - järkikäyttöön
Lapsellista touhua kysyä onko raiskaaminen rikkautta. Ei varmaan kukaan näin väitä.
Monikulttuurisuus on rikkautta.
Rikollinen on rikollinen - taustasta huolimatta.- 26462
"Monikulttuurisuus on rikkautta."
Mitenkäs nämä kulttuurit joihin kuuluu sukupuolielimien silpominen, haluatko että tämä kulttuuri on myös sallittua Suomessa tai jopa että tämä laki tulisi myös Suomeen lakiin! Entäs kulttuuri jossa naisen on pakko hunnuttaa itsensä, haluatko että suomalaisnaiset tekee sen kanssa ? - waler-
26462 kirjoitti:
"Monikulttuurisuus on rikkautta."
Mitenkäs nämä kulttuurit joihin kuuluu sukupuolielimien silpominen, haluatko että tämä kulttuuri on myös sallittua Suomessa tai jopa että tämä laki tulisi myös Suomeen lakiin! Entäs kulttuuri jossa naisen on pakko hunnuttaa itsensä, haluatko että suomalaisnaiset tekee sen kanssa ?"Mitenkäs nämä kulttuurit joihin kuuluu sukupuolielimien silpominen, haluatko että tämä kulttuuri on myös sallittua Suomessa tai jopa että tämä laki tulisi myös Suomeen lakiin! Entäs kulttuuri jossa naisen on pakko hunnuttaa itsensä, haluatko että suomalaisnaiset tekee sen kanssa ?
No kukkaislapsukaiset ja Stubidot?
- tyypillinen_sellainen
Stubb on suomenruotsalainen. Siksi rakastaa mamuja. Suomenkieliset ei rakasta.
- pro-pervoliitto_stupi
Pervoliittojen puolesta Stubb ankarasti painosti eduskuntaryhmäänsä äänestämään. Lakivaliokunnan esitysten vastaisesti.
Eipä silti, mitä tahansa päättömyyttä kansanedustajat vaalien lähestyessä äänestävät, järjenkäyttö ja oma mielipide sivuuttaen, kunhan on massiivisesti valehdeltu "kansan enemmistön" jotain kannattavan- waler-
Stubbilla ei ole mielipidettä,sen" mielipiteet" on Usan ja EU:n aivopesun tulos
- paska.poliitikkoja
waler- kirjoitti:
Stubbilla ei ole mielipidettä,sen" mielipiteet" on Usan ja EU:n aivopesun tulos
Juuri näin. Ei mitään väliä koko kansasta kunhan saa fyrkkaa. Tuollainen stubbi on valmis murhaamaan vaikka äitinsä rahasta jos eu käskee. Oksettava tyyppi.
- sdgdfhghkjlhkgjyhtg
Tälläisen ihmisen mielipiteet eivät merkitse yhtään mitään:
https://www.youtube.com/watch?v=HZCdQUl9dRs - v5324y
Rasismikusetus on nykyajan Troijan hevonen. Leimautumista pelkääviä poliitikkoja on helppo höynäyttää. Vain taikasana ja kaikki lippat aukeavat.
Imaamit ovat jo kauan sitten todenneet, että naisen kohtu on ase, jolla länsimaat vallataan heidän omalla kustannuksellaan.
Suomikin miehitetään lastenvaunuilla. - ei_enempää
Vihervasemmistossa on jo tarpeeksi monikulttuuria.
- ngrs
Onkohan malmön sotatanterekin stubbikullin mielestä rikkaus?
- Totuusonvielä
Sairas muslimikulttuuri saa pysyä elinten silpomisineen ja vääräuskoisten murhaamisineen omassa maassaan. Lopultahan koko islam joka on saatanasta heitetään sinne tulijärveen johon lentää kaikki epäjumalan kuten allaheiden palvelijat jne. Jeesus on tie totuus ja elämä.
- christus.victor
Tuo elinten naisten sukuelinten silpominen ei valitettavasti kuitenkaan ole mikään islamilaisen kulttuurin yksinoikeus vaan pikemminkin osa Afrikan yleistä kulttuuriperintöä, jota joissakin kristillisissäkin Afrikan maissa noudatetaan.
- christus.victor
Parhaimmillaan se voi kenties ollakin rikkautta, mutta tuohon tilanteeseen pääseminen ei ole automaattista eikä ongelmatonta. Onko Stubb tai kukaan muu idealisti onnistunut vielä kertomaan miten maahanmuuttajien integraatio suomalaiseen yhteiskuntaan ja heidän arvojensa korjaaminen Suomen lakien mukaisiksi käytännössä ihan konkretian tasolla onnistuu? Ei? No sitten Stubb joko ei tajua ongelmien olemassaoloa tai valehtelee suoraan päin kansan naamaa. Koska täysidiootit eivät kuitenkaan toivottavasti pääse ministerin asemaan, niin vain jälkimmäinen vaihtoehto, eli valehtelu, tulee kyseeseen, mutta toisaaltahan siinä, että Stubb puhuu puolitotuuksia tai suoranaisesti valehtelee, ei mitään uutta ole, koska sehän kuuluu hänen työkuvaansa.
- christus.victor
Lisäyksenä vain, että kukaan ei ymmärrä väärin, että maahanmuuttajan arvojen yhteensopivuus Suomen lakien kanssa on tietysti täysin yksilöstä kiinni, joten ei tulisi yleistää, mutta toisaalta kantapään kauttahan on opittu, että tätä ei voi valitettavasti kuitenkaan pitää itsestäänselvyytenä, vaan tähän tulisi kiinnittää huomiota samalla tavalla kuin kantasuomalaistenkin tulisi tähän asiaan enemmän kiinnittää huomiota kasvatuksessa.
- RikastusRiittää
En usko Tuppia, ennenkö puoltaa pakolaiskeskukuksen tai moskeijan ottamista omille kotinurkilleen. Ei höttöpuhetta vaan todistus AIDOSTA suvaitsevaisuudesta. Todista Tuppi rikkauden ihanuus omilla toimillasi. Kaikki muu on huulten heiluttelua.Kukahan laittaisi kansalaisaloitteen: Pakolaiskeskus Westendiin???
- jaahasss
Stubbi tarkoitti ilmeisesti vaan omaa vaimoaan tuolla monikulttuurisuudella.
- jfkdls
Muistakaa, että Stubbin vaimo on ulkomaalainen. Eli maahanmuuttaja. Eli mamu.
- hevosnaamakin
Tuo suomenruotsalainen spede on häpeällinen suomelle.
- perseen_nuolijat
”Love, sex, fuck
Onhan se rikkaus - sitävärinää
Rikkautta, no ei minun lompakko ole tullut yhtään paksummaksi, tuntuu että se ohenee vaan ?????? Vai koskeeko se "rikkaus" vai "yllätyssessioiden" määrää ? Asianajajien ja tuomarien tiliotteissa se ainakin näkyy. Ei mulla tosiaankaan muuta.
- Hallaahon-äänestäjä7
Kaksi ulkomaalaista miestä vaaditaan vangittavaksi huomenna 10.12. Espoon käräjäoikeudessa, rikosnimikkeenä raiskaus.
Tämä asia vahvistettiin Espoon käräjäoikeuden kansliasta tänään iltapäivällä.
Vastaajien nimet:
Munzer Hadi, syntynyt 1995
Saad Ahmed, syntynyt 1994
Miehet lähtivät seuraamaan nuorta naista, ja kun hän oli pääsemässä perille kotiinsa, miehet hyökkäsivät väkivaltaa käyttäen hänen kimppuunsa. Miehet hakkasivat naisen päätä seinään. Nainen menetti tajuntansa.
Uhri oli yhteydessä mediaan, mutta Ilta-Sanomat ja Metro eivät olleet kiinnostuneita kirjoittamaan tapahtumasta tässä vaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743