Erkki Tuomioja laittoi Soinille pahan kuitin!!
SOINI HÄPEÄÄ PERUNAKELLARISSA!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437871712820.html
SOINI HÄPEÄÄ PERUNAKELLARISSA!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437871712820.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Viherpunkit ja rkp odottavat kieli pitkällä tilaisuutta nousta hallitukseen.
Tuhannet kiitokset kaikille PS äänestäjille siitä, että viherpunkit ja rkp eivät ole hallituksessa.
Tätä lisäääääääh,
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015072620090982_ul.shtml
Kyrsiikö se ettei päiväkodissa viimeistään koululaitos tasapäistänyt meitä ? Sehän on SDP:n tavoite kloonata alamaiset herran palveluun .
Tyypillistä ekiä, natsittelee milloin juutalaisia milloin persuja.
Seniili tyhjänpuhuja.
Tuomioja saa aina suuret otsikot. Suomen kansa äänesti Tuomiojan viime vaalikaudella parhaaksi ministeriksi. Tuskinpa on siis mikään tyhjänpuhuja.
Persut ovat kusessa. edes kesälomakausi ei auta. Immonen saa etsiä itselleen uuden puolueen.
Saa ne Pohjois-Korean Jungin suvun johtajat vaaleissa 99,9999 %%% äänistä ja isot otsikot Pohjois-Korean mediassa. Että se siitä niistä svekomedian otsikoista, herää jo hyysäripahvi.
Et sinä idiootti tosiasioita muuksi saa muuttumaan "viisastelemalla" ja kirjoittelemalla tänne suoli24:ään. Idiootti. :D
Kerrankin kun joku kertoo Suomessa asiat niin kuin ne on mitään kaunistelematta niin eiköhän tämä risuparta paska-aivo ole heti aloittamassa tuuleen vinkumisensa.
Vihervasuseilla ei ole muuta kuin mollata perussuomalaisia mennen tullen ja palatessa, Tuomioja on ministeri entisestä hallituksesta eikä ole hänkään kaikki tietävä yli-ihminen.
Soinin puntit tutisee
Persut itse haluavat hävittää suomesta demokratian ja vaihtaa sen plutokratiaan. Siksi ne hyökkäävät joka käänteessä vasemmistosiiven kimppuun. Kielten tosiasiat, kuten kysymyksen siitä, että mitä persut muka tekevät suomalaisten hyväksi nyt valheella hallitukseen päästyään? Alkavat aatun tapaan painamaan rahaa vai.
Viidennen kolonnan kommari-hyysäri Tuomioja ei saa nyt ruotuun edes kotihiirtä. Suomen kansan vihollinnen, mikä lie loppupeleissä typeryyttään ja tietämättään illu-agitataattori kantasuomalaisia vastaan. Paskavaippoja kohti menossa koko seniili pölvästi, toivottavasti joku islamistihoitaja vaihtelee sille paskavaipat jossa tulevaisuuden monikulttuurisissa terminaalilaitoksissa, joita vielä kutsutaan hienosti vanhusten hoitokodeiksi todellisuudessa niiden ollessa suurimmaksi osaksi laitoksia.
Ei tuosta Suoliojasta tiedä vaikka olisi loppujenlopuksi Moskovan tilttu, jutuistaan päätellen sitä se voisi olla hyvinkin.
Henkilökohtaisesti minulle on ainakin ihan se ja sama minkäniminen puolue hallituksessa istuu. Ainoa, mikä ratkaisee on hallituksen harjoittama politiikka ja ennenkaikkea läpinäkyvyys ja rehellisyys. Kaksi puoluetta hallituksessa, joista kumpikaan ei täytä rehellisen demokratian tunnusmerkkejä. Molemmat päässeet.valtaan vallan takia. Ei ihmisten, eikä varsinkaan tämän maan tulevaisuuden.
Törkyturpa,Hakaniemen pultsari Tuomioja voisi jo vihdoin hypätä Linnunlaulun ylikulkusillalta junan alle.