Onko rektum-penetraatio kristinuskon jaloin muoto ja avain taivaanporttiin?
Toivon asiallisia vastauksia, kiitos.
Rektum-penetraatio, portti taivaaseen
14
68
Vastaukset
- väinämöine.n
ei
- kiRKKoharhoiSSa
Yhdyn edelliseen puhujaan, niinkun vertauskuvallisesti, ja vakavasti kehotan sinuakin lukemaan heprealaisten Pyhiä Kirjoituksia, eli Raamattua, eikä Rooman katolisen kirkon homeisia katekismuksia.
Pyhällä Pietarilla oli vaimo ja lapsia, joten miksi paavilla ei ole vaimoa ja lapsia, jos paavi on Pietarin seuraaja. Muillakin apostoleilla oli vaimot lapsineen, joten miksi piispat eivät ole naisen kanssa naimisissa?
Raamattu täysin yksiselitteisesti kieltää homoseksin kuten muunkin avioliiton ulkopuolisen sukupuoliyhteyden, joten miksi Rooman papit homoilevat ja raiskaavat pikkupoikia? Vika on Rooman kirkon katekismuksissa, joten polta ne.
- väinämöine.n
on
- Perinteinenlisääntyminen
Kyllä on ja tällä menetelmällä sikiävät lapset ainoita oikeita suomalaisia tulevaisuudessa. Esim. mohojen adoptoitaviksi ei anneta muita kuin tällä tavalla siinneitä.
- tärkeä.huomio
Ei. Se ei vielä ole avain taivaaseen. Kyseinen akti vaatii vielä voimakkaan ejakuloinnin. Vasta sen jälkeen portit ovat auki,
- luetaankosanaa
Tässä nähdäkseni ainoa oikea vastine aloitukseen Raamatusta:
Sananl. 26:4 Älä vastaa tyhmälle hänen hulluutensa mukaan, ettet olisi hänen kaltaisensa sinäkin.- qazzaq
Päätit silti vastata. Kertoo siis sinusta jotain.
- luetaankosanaa
qazzaq kirjoitti:
Päätit silti vastata. Kertoo siis sinusta jotain.
Luuletko olevasi nokkelakin ?
Näytit vain nyt oman ymmärtämättömyytesi !
Minä en nimittäin vastannut aloittajan kysymykseen, vaan lainasin vain Sanaa, eli jätin siis vastaamatta tyhmälle hänen hulluutensa mukaan ! ;)
Jos siis olisin vastannut hänelle hänen järjettömään kysymykseensä, olisin ollut kaltaisensa, kuten myös sinun kaltaisesi !
Joten et sinäkään siis onnistunut kietomaan minua sanoillasi, vaikka sinä luulitkin olevasi viisas ja ovela !
Harmittaako nyt ? - laapali
Kirje Korinttilaisille 7:29 Sanon teille veljet,aika on käymässä vähiin.
Siksi niidenkin joilla on vaimot,on nyt elettävä kuin ei heillä vaimoa
olisikaan.
Uskokaa nyt että Paavali oli oikeassa,aika oli vähissä eikä mitään
pelehtelyä vaimojen kanssa sovi harjoittaa. Hillitkää "lihanhimonne"
etette joudu kadotukseen! - Puutarhurikin
Martin Luther kehoittaa istuttamaan omenapuita ja muutenkin kylvämään hyvää siementä, vaikka ollaankin kiihtyvällä vauhdilla menossa päin h*lv*ttiä. Rooman kirkon papit ovat varoittavana esimerkkinä niistä jotka eivät ole naisten perään.
Paavalillakin oli melko varmasti vaimo ja lapsia, vaikka Raamattu ei sitä mainitse, samoin Pietarilla ja muillakin apostoleilla, toisinkuin erehtynyt paavi väittää. Ja Jeshualla oli monta veljeä ja sisariakin, Marian ja Joosefin yhteisiä lapsia. - Jeesus_on_herra
Puutarhurikin kirjoitti:
Martin Luther kehoittaa istuttamaan omenapuita ja muutenkin kylvämään hyvää siementä, vaikka ollaankin kiihtyvällä vauhdilla menossa päin h*lv*ttiä. Rooman kirkon papit ovat varoittavana esimerkkinä niistä jotka eivät ole naisten perään.
Paavalillakin oli melko varmasti vaimo ja lapsia, vaikka Raamattu ei sitä mainitse, samoin Pietarilla ja muillakin apostoleilla, toisinkuin erehtynyt paavi väittää. Ja Jeshualla oli monta veljeä ja sisariakin, Marian ja Joosefin yhteisiä lapsia.Älä Saatanan palvoja jauha paskaa. Paavalilla ei ollut vaimoa eikä lasta, Jeesuksesta puhumattakaan. Eikä tarvitse olla homo jos naisten perässä juokseminen ei kiinnosta; selibaatissa ja puhtaassa siveydessä eläminen ovat todellisen kristityn tunnusmerkit. Vain he, jotka eivät ole tärvelleet itseään lihanhimoilla, pelastuvat.
Teillä satanisteillä on iljettävä tapa vääristellä Raamatun tekstejä ja pilkata ja panetella pappeja ja kirkkoa. - LuuleeSeisovansa
Jeesus_on_herra kirjoitti:
Älä Saatanan palvoja jauha paskaa. Paavalilla ei ollut vaimoa eikä lasta, Jeesuksesta puhumattakaan. Eikä tarvitse olla homo jos naisten perässä juokseminen ei kiinnosta; selibaatissa ja puhtaassa siveydessä eläminen ovat todellisen kristityn tunnusmerkit. Vain he, jotka eivät ole tärvelleet itseään lihanhimoilla, pelastuvat.
Teillä satanisteillä on iljettävä tapa vääristellä Raamatun tekstejä ja pilkata ja panetella pappeja ja kirkkoa.Jeshua HaMashiach on HerraJHVH, sama Israelin Jumala kuin Tanach ilmoittaa, egoo eimi, "MinäOlen", Ehjee Asher Ehjee. Tätä ei kukaan voi sanoa ilman Pyhää Henkeä, ja satan*a ei pidä Sapattia, toisinkuin minä ja uskonveljeni.
Edesmennyt Raamatun ja juutalaisen kulttuurin erityistuntija rovasti Risto Santala oli löytänyt juutalaisten perimätiedosta viitteitä apostoli Paavalin avioliitosta, muistaakseni...
ainakin hurskaat juutalaiset miehet vielä nykyäänkin menevät chupan alle( avioliittoon naisen kanssa ) mahdollisimman nuorena eli jopa alle 20-vuotiaina välttääkseen syntiä. Juutalaisille lapset ovat todiste JHVH:n suosiosta, joten Saulus Tarsolainen äärifariseuksena varmasti pyrki hankkimaan lapsia heti ja paljon, ja tottelemaan Herran ensimmäistä käskyä: "Lisääntykää...".
Kun Sauluksesta tuli Jeshuan seuraaja, niin oma suku ja vaimon suku, sekä vaimo todennäköisine lapsineen, hylkäsivät apostoli Paavalin, kuten juutalaiset tekevät vielä nykyäänkin, eikä Paavali halunnut mennä uudelleen avioon, kun tahtoi keskittyä Evankeliumin viemiseen ensin juutalaisille ja sitten pakanoille.
Paavalilla oli täysin varmasti "Jeesus", JESHUA, Herranaan ja Vapahtajanaan, jonka vuoksi Paavali piti kaiken entisen ja maallisen roskan arvoisena.
Ja Jeshualla oli veljiä ja sisaria, äitinsä Mirjamin ja ottoisänsä Joosefin yhteisiä lapsia, vaikka erehtynyt Rooman paavi toisin väittääkin homeisissa harhaopeissaan, joita katekismuksiksi sanotaan.
Vaan siinä nykyinen nuorempi paavi on oikeassa, että Rooman homopedofiilipapit ovat spitaali, vai oliko syöpä siinä kirkossa, jossa papeista puolet on homoja ja pedofiilipappejakin on tuhansia. Ilmeisesti Rooman katolisen kirkon papit eivät ole todellisia kristittyjä, kun selibaatti pettää miesten ja pikkupoikien kanssa aina ja täysin ja joka paikassa.
Totuuden kertominen ei ole panettelua, en puhu perättömiä toisin kuin lössisi, ja voin etsiä tänne kymmeniä uutisia aiheesta todisteeksi, jos sitä kaipaat...
muuten, ylensyönti eli ylipaino, ja liian viinin juonti, lihan himot, on myöskin elämää vahingoittavaa, eli syntiä. Yleensä paheiden summa on vakio, ja jos joku pitää suurta ääntä "puhtaudestaan" niin minulla alkaa hälytyskellot kilkattaa ; D
- savonarola
Siis annamme Raamattu vastata sinulle.
- Pilkkakirves2
Hebrealaisten Pyhistä Kirjoituksista, eikä Rooman kirkon katekismuksista:
1.Kor.6:9 Vai ettekö tiedä, etteivät väärät saa periä Jumalan valtakuntaa?
Älkää eksykö. Eivät huorintekijät, ei epäjumalanpalvelijat, ei avionrikkojat, ei hekumoitsijat
eikä miehimykset,
6:10 eivät varkaat, ei ahneet, ei juomarit,
ei pilkkaajat
eivätkä anastajat saa periä Jumalan valtakuntaa.
6:11 Ja tuommoisia te olitte, jotkut teistä; mutta te olette vastaanottaneet peson, te olette pyhitetyt, te olette vanhurskautetut meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen nimessä ja meidän Jumalamme Hengessä.
1.Tim.4:1 Mutta Henki sanoo selvästi, että tulevina aikoina moniaat luopuvat uskosta ja noudattavat villitseviä henkiä ja riivaajien oppeja
4:2 valheenpuhujain ulkokultaisuuden vaikutuksesta, joiden omatunto on poltinraudalla merkitty
4:3 ja jotka kieltävät menemästä naimisiin
ja nauttimasta ruokia, mitkä Jumala on luonut niiden nautittavaksi kiitoksella, jotka uskovat ja ovat tulleet totuuden tuntemaan.
Ilm.22:15 ulkopuolella ovat koirat ja velhot
ja huorintekijät ja murhaajat
ja epäjumalanpalvelijat ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696