Rakkaus on lempeä, kärsivällinen, pitkämielinen, ei kosta pahaa pahalla, ilkeyttä ilkeydellä, rakkaus antaa anteeksi, rakkaus ei lyö takaisin vaan kaiken se kärsii. Kaiken. Ihan kaiken.
Me olemme ateistit sen takia olemassa että me saamme näyttää teille Jumalan kaiken täyttävän rakkauden, jonka Jeesus meille opetti. Tämän takia te ette voi koskaan voittaa meitä, koska anteeksi antava rakkaus on ikuinen. Vasta kun te tämän opitte, te ymmärrätte. Rakkauden olemuksen.
Laitan yhden ihanan kappaleen tähän lopuksi, sen, joka herkisti minut tähän kirjoitukseen. Jään odottamaan herjoja.
Ateistitkin kaipaa rakkautta
10
<50
Vastaukset
- EräsKristitty
- minäuskon
Minä uskon, että ateismi on uskonto, joka perustuu kehitysopin lehdistö ja pyrkii todistamaan Jumalan olemassa olon mahdottomuuteensa. Jos näkymätön bakteeri ja röntgensäteet sekä sähkö, jotka on silmille näkymättömiä, on voitu todistaa olevan olemassa, niin miksi ihmeessä henki, joka parantaa syövän, herättää kuolleet ja parantaa sairaat, ei voisi olla ole,assa. Lue Niilo ylivainion sekä Katrin kuhlmanin teoksia, niin huomaat paljon enemmän, kuin uskot. Minä uskon Jumalaan ja myös, että Jumala loi kaiken , joka sittemmin kehittyi lisää, myös hirmuliskot ynnä muut. On oma asiasi, jos jäät tästä asiasta paitsi. Kukaan ei voi sitä todistaa ja kuitenkin rukous vahvistaa ju,alan ja raamatun todeksi.
Seisot varmaan sanojesi takan, kun sairastut syöpään tai saat keuhkokuumeen? Luotat pahalta haisevaan hönkäykseen ja säästät yhteiskunnan varoja.
Veikkaan, että näin ei käy, vaan tyhjä puheesi uskosi lentää katuojaan, heti kun jossain päin kipua tuntuu. Muista, että terveyskeskuksen ovenkahva on uskon kuolema.- uskomukkkset
he-ma kirjoitti:
Seisot varmaan sanojesi takan, kun sairastut syöpään tai saat keuhkokuumeen? Luotat pahalta haisevaan hönkäykseen ja säästät yhteiskunnan varoja.
Veikkaan, että näin ei käy, vaan tyhjä puheesi uskosi lentää katuojaan, heti kun jossain päin kipua tuntuu. Muista, että terveyskeskuksen ovenkahva on uskon kuolema.ei kannata kannustaa tuollaiseen. hän jättää vielä menemättä tieteen hoidettavaksi jos sairastuu ja luottaa jumalan apuun. se on yleensä tietänyt huonoa kohtaloa.
uskomukkkset kirjoitti:
ei kannata kannustaa tuollaiseen. hän jättää vielä menemättä tieteen hoidettavaksi jos sairastuu ja luottaa jumalan apuun. se on yleensä tietänyt huonoa kohtaloa.
Nuo huonot seuraamukset ovat selviö tuon yksilön kannalta, mutta meidän muiden kannalta se on pelkkää voittoa. Yksi uskis vähemmän selittämässä julman parantavaa voimaa ja selvää säästöä yhteiskunnalle.
- EräsAteisti
"Minä uskon Jumalaan ja myös, että Jumala loi kaiken , joka sittemmin kehittyi lisää, myös hirmuliskot ynnä muut."
Ai että Jumala loi hirmuliskot? Tyrannosauruksen, joka on tappokone, luotu tappamaan? Tämänkö sinä uskot olevan Jumalan luomaa? Tällaiset typerät kommentit pakottaa siirtymään ateistiselle katsantokannalle.
- jari-pekka-65
Kyllä. Vaikka ateisti ei kaipaa Jumalan rakkautta tietoisesti, niin uskovien kautta se voi tulla heitä kohtaan. 1 Kor. 13 luvussahan Puhutaan Jumalan Rakkaudesta, ei inhimillisestä rakkaudesta. Sanoohan Gal. 5:22, että Hengen hedelmä on rakkaus. Jumalan Agape rakkaus. Tähän ei ihminen pysty, jollei Rakkaus ole tullut häneen.
Me rakastamme, sillä hän on ensin rakastanut meitä 1. Joh. 4:19. - Minä.Tiedän
Parhaimmat kyydit rakkauden ammattilaisilta olen saanut Kaukoidässä. Jos haluatte sitä oikeaa rakkautta niin menkää kaukoitään. Uskovaisten tarjoama rakkaus on naurettavaa Bullshittiä.
- huominen1
Paatumus on syntisen tahdon äärimmäinen kehitysaste,kyvyttömyys tekemään sitä mikä on oikein l.erottamaan hyvän pahasta.Varokaa mitä puhutte.
- 32v.aviossa
Uskovaiset eivät edes tiedä mitä rakkaus on. Uskovaiset eroaakin suhteellisesti enemmän kuin ateisteja.
Ps. En halua saastuttaa aivojani uskonnoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2803488Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell221948Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.341578- 841451
- 1391109
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.721059- 811044
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.91918Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.201776Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61737