Menkää ihan ite etsimään Independent lehden juttu siitä, mitä mieltä David Cameron on monikulttuurista. No ihan samaa mieltä kuin Olli Immonen DdddddddD!
David Cameronin käsitys monikulttuurista
4
<50
Vastaukset
- maamiina
Hyysäreiden pitää panna se ruotuun. Eihän sovi tuollainen puhe politikon suuhun. Joko englannissa marssitaan monikulttuurisuuden puolesta? Täällä Bidee ja Päivi sovittelevat jo marssikenkiä kun tuo Immonen uhkailee maahanmuuttajia.
- Omaetuparasetu
Sama mies on luvannut briteille, että EU-jäsenyydestä järjestetään kansanäänestys v. 2016. Asiasta uutisoitiin taas eilen.
Cameron lienee kaikella tapaa epätavallinen poliitikko, koska puheena oleva kansanäänestys on luvattu jo aikoja sitten ja se on edelleen ohjelmassa. Englannissa kestää sanojen syöminen paljon kauemmin kuin Suomessa. Tai voisiko olla niinkin vanhanaikaisesti, että siellä eivät syö ollenkaan sanojaan?
Englannissa ja Saksassa päättäjät ovat ajan hermolla, tuntevat ja tunnustavat maan asioiden tilan ja yrittävät muuttaa asioita valtakunnan parhaaksi, kun taas Suomessa päättäjät työskentelevät oman yhteiskuntaluokkansa etujen hyväksi yrittäen vain vähän naamioida toimintaansa näyttämään valtakunnan politiikalta.
- gchg
Missä on Suomen päättäjien järki. Immonen on oikeassa!
- maamiina
Suomen päättäjät on tuomittava valtiopetoksesta. Ensin eu, sitten euro ja nyt tuo mokutus. Suomen valtio rahoittaa tieten tahtoen muslimisotia. Miljoonia suomen verotuloja käytetään aseiden hankkimiseen. Miljardeja käytetään isis-sotureiden kasvattamiseen ja opetukseen. Nyt ollaan oikein hommaamassa koulutuskeskusta, joka naamioidaan moskeijaksi. Milloin suomen kansa lakkaa kuuntelemasta ja lukemasta tuota pohjois-korealaista aivopesua? Suurin synti ja rikos tuntuu olevan se jos suomalainen ei usko tuohon mokutukseen ja uskaltaa ajatella omilla aivoillaan ja jopa sanoa ääneen että vituiksi menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837