Kai te nyt muistatte miten Roomassa valtaa pidettiin: "hajoita ja hallitse".
Eliitille sopii vallan mainiosti että duunarit lyödään hajalle panemalla eri etnisiin ryhmiin kuuluvat tappelemaan keskenään. Suomessa tämä hölmön rooli on valmistettu perussuomalaisille jotka "maahanmuuttokriittisinä" unohtavat todellisen vaaran, sen että työntekijäväestön, tavallisen kansan edut saadaan tällä taisteluasetelmalla heikoimmaksi.
Rasismi palvelee pienen hallitsevan luokan etuja. Eliitti (talouseliitti) itse leikkii toki suvaitsevaista ja osa sitä tietämättään voi ollakin. Mutta ne joilla on todelliset langat käsissään tietävät miten riidankylvöllä pannaan rahvaan rivit sekaisin.
Eliitille rasismi sopii vallan hyvin
H.P.Tuulos
1
<50
Vastaukset
- zxcvbnmk
Maahanmuuton avulla myös palkkoja voidaan painaa alas joten se palvelee myös tätä kautta työnantajan ja suuren rahan etua. Vasemmisto ei voi tätä vastustaa koska pelkää saavansa silloin rasistin leiman.
Kokoomus hykertelee kun PS ja vasemmisto tappelevat keskenään. Vihreät elitistit ovat myös omassa kuplassaan turvassa. Akateemisten hyväosaisten alueella ei köyhiä maahanmuuttajia ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934