Immonen vastaa kohuun: ”En näe kirjoituksessani mitään väärää”
Kotimaa|Turun Sanomat13:00|13
Korkean tason poliittisen myräkän some-päivityksellään nostattanut perussuomalaisten kansanedustaja Olli Immonen ei hätkähdä arvostelusta.
Lännen Medialle asiaa maanantaina kommentoinut Immonen sanoo, ettei näe kirjoituksessaan edelleenkään mitään väärää ja kertoo seisovansa sanojensa takana.
Hän ihmettelee niitä, jotka pitävät hänen Facebook-päivitystään väkivaltafantasiointina.
– Saa olla aika vainoharhainen ja kärsiä suhteellisuudentajun puutteesta, mikäli lukee tuon facebook-päivitykseni joksikin väkivaltafantasioinniksi, Immonen toteaa.
Oululaisedustaja kokee joutuneensa poliittisen ajojahdin kohteeksi.
– Tämä tapaus on keinotekoisesti valtamedian ja vastustajieni toimesta kokoon kyhäämä poliittinen ajojahti maassa, jota "demokratiaksi" kutsutaan, hän toteaa.
Immonen kiistää, että hänen some-päivityksensä viime perjantaina olisi ajoitettu tarkoituksellisesti Norjan Utöyan joukkomurhan vuosipäivään.
– Joka päivä on jokin historiallinen vuosipäivä. Tietenkään päivitykselläni ei ole mitään tekemistä Breivikin kanssa, hän toteaa.
Immonen ei ole hermostunut odotettavissa olevasta eduskuntaryhmän käsittelystä.
– Mielestäni on vain hyvä asia, että tulemme käymään tästä asiasta keskustelun ryhmässämme, hän toteaa.
Kohu sai alkunsa, kun Immonen julkaisi viime perjantaina some-päivityksen, jossa hän kertoi haaveilevansa vahvasta valtiosta, joka voittaisi painajaisen nimeltä monikulttuurisuus.
NYT IMMONEN VASTAA VAINOHARHAISUUTEEN
2
<50
Vastaukset
- MouhijärviRules
Ehkä kohua nosti myös se että Immonen kysyi perin vittumaisen ja hieman rasistisenkin kysymyksen että montako pommia on viimeisen vuoden aikana räjähtänyt erittäin monikulttuurisessa ruotsalaisessa kaupungissa nimeltään Malmö, hän antoi vaihtoehdot 20 tai 30 monikulttuurista pommia. Tiedättekö te hyvät Suoli24:n politiikkafoorumin käyttäjät oikean vastauksen?
- aspiazu
Suomeen tulee pakolaisia, "ählämeitä" yms Sosiaalisen avun tarvitsijoita. He saavat kaikki uudet vaatteet, urheiluvälineet, lastentarvikkeet yms,yms. Samaan aikaan kun kadulla kulkee rättipäinen äiti upouusilla kalleimmalla lastenvaunuilla, vastaan tulee suomalainen työtön äiti kirpputorilla löydetyillä vaunuilla lapsensa kanssa. <<<<<<
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709